Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsődéről írnátok tapasztala...

Bölcsődéről írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés volt már, de most kéne beiratni, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy jól döntök. Tudom, hogy kéne neki az önállósodás, és szeret is nagyon gyerekek között lenni, nekem meg jót tenne a munka, de féltem őt nagyon, nincsenek nagymamák, nagyon ritkán volt vele eddig más. Két éves lesz szeptemberben, akkortól menne. Mennyire volt már önálló a gyereked, amikor beirattad, miket tudott, és hogy élte meg az egészet? Hogy ment a délutáni alvás? Köszönöm előre is!
2012. ápr. 23. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár még csak előtte állok, de lányomat nyáron muszáj lesz bölcsibe szoktatnom, mert a munkáltatóm választás elé állított, és egy nagyon jó ajánlattal állt elő, így lányom 21 hónaposan megy bölcsibe. Teli vagyok kérdésekkel, de őszintén szólva kezdem beleélni magam abba, hogy ez nem káros, és hogy a lányomat kevésbé fogja megviselni szerintem mint engem. Jól elvan most is a gyerekekkel, és észre sem veszi, ha nem vagyok ott olyankor. :)

Itt az egyik kérdésem, meríts te is erőt belőle:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, én is arra hajlok, hogy jó lesz ott neki, és leginkább nekem kell erre felkészülni, csak pont mostanában annyi rosszat is hallottam, azért is érdekelne pár vélemény!
2012. ápr. 23. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem milyen rosszat hallottál?

Mert én általában olyanoktól hallok rosszat, akik nem járatták bölcsibe, de megvan a véleményük tapasztalat nélkül is, és akik meg járatták, azok sokszor inkább pozitívan csalódtak a bölcsikben.

2012. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ez nem a kérdező kérdésére válasz, de engem is érdekelne ez a dolog, viszont nálunk első baba, és érdekelne hogy mennyiből lehet kihozni a bölcsit havonta, megéri-e elmenni mellette dolgozni egyeltalán vagy elis viszi amit keresnék. Köszi előre is.
2012. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam 16 hónapos volt, mikor elkezdte a bölcsit. Az én munkáltatóm is "kihagyhatatlan" ajánlatot adott most vagy soha alapon, így belevágtunk. Tele voltam kétségekkel, jó lesz-e ez neki, nem túl pici hozzá stb., és nagyon pozitív csalódások értek a végén. A kisfiam szinte az első pillanattól kezdve nagyon jól érezte magát, nem volt gond az ott-alvással, evéssel sem, és most már lassan 8 hónapja jár, de annyi mindent tanult, szocializálódott, ráadásul a mi bölcsinkben a gondozónénik imádják, szeretgetik őt, nagyon kellemes a légkör is, úgyhogy mostanra bennem egyetlen kérdőjel sem maradt, sőt, ha lesz még babánk, akkor egy percig sem fogok hezitálni vele hasonló helyzetben.


Az utolsó kérdezőnek: az állami bölcsikben térítési díjat, meg egyes helyeken hamarosan gondozói díjat kell fizetni. A térítési díj a mi bölcsinkben kb. napi 500 Ft (többször emeltek rajta, azért nem tudom már, hogy pontosan mennyi), a gondozói díj pontos összegét még nem tudom, de ez a térítési díj kb. fele, és jövedelemtől függően differenciálják majd. Szóval nagyjából havi 15 ezerre lehet számítani költségként.

2012. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanígy nem tudtam,mit tegyek.aztán jött egy lehetőség,cseppemnek meg mennie kellett bölcsibe.nagyon anyás a kisfiam,első időben úgy kellett szó szerint letépni az üvöltő gyereket a nyakamból.de aztán jobb lett lassan a helyzet,most már 2 hónapja jár bölcsibe.szereti a gondozónéniket,ők is szeretik a gyerekemet.most már 2 hete nem sír reggel,viszont nagyon ragaszkodik hozzám,még inkább,mint előtte.és sokkal önállóbb,megvédi a játékait.
2012. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, pont azért is kérdeztem, amit a 3. válaszoló írt, mert általában olyanokkal beszélek, akiknek nem jár a gyerekük, és ők mesélnek rosszakat ( pl. hogy nem kapnak egész nap inni, nem lehet alvóállatot bevinni, nem teszik őket rendesen tisztába stb. ), és tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Kicsit megnyugtattotok, köszönöm még egyszer!
2012. ápr. 24. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!