Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 kicsi gyerekkel mennyire...

2 kicsi gyerekkel mennyire számíthatnak rátok a szüleitek?

Figyelt kérdés

Úgy akartam írni: 2 kicsi gyerekkel mennyit segítetek a szüleiteknek? (Csak egyszerűen a segítés szó miatt nem engedték így kiírni.)

Én most megkaptam anyámtól, hogy semmit!

A hétvégén utcabál lesz a faluban, és úgy szerettem volna elmenni. Amióta a nagyobbik gyerekem megszületett (4 éve) sehol nem voltunk a férjemmel. Most felhívtam anyut, hogy vigyázna-e szombat este a gyerekekre. A válasz: nem, mert nem ér rá. (A férjem mindig mondja is, hogy minek kérdezem, ha úgyis 4 éve ugyanaz a válasz.) És még hozzátette, hogy a kisgyerekes anyáknak ez a sorsa, majd 10 év múlva mehetek. Erre kissé eldurrant az agyam, és mondtam, hogy azért elég sok olyan családot ismerek, ahol néha-néha vigyáz a nagymama a gyerekekre. Erre ő azt mondta, hogy vigyázna ő, de olyan önző vagyok, hogy csak akkor keresek mindenkit, ha kell valami. Én soha meg nem kérdezem, hogy kéne-e segítség, pedig most is disznót vágnak. Jobb helyeken ilyenkor összegyűlik az egész nagy család. Egyébként heti 2-3 alkalommal felhívom, csak úgy, szóval ez nem igaz. Az tény, hogy nem kérdezem, hogy kell-e segítség. Nem gondoltam, hogyha 2 kicsi gyerek után kell szaladgálni, amellett bármi hasznos segítség lennék a disznóvágás közben. Vagy úgy gondolta, hogy fogadjak babysittert addig? És igaz, az elmúlt 4 évben nem kérdeztem, hogy kell-e segítség. Vagy 2 szoptatás közt üljek fel a buszra, hogy átugorjak hozzá elmosogatni? Meg, hogy mindenkivel ezt csinálom? Tavaly nyáron anyósom itt lakott nálunk, itt halt meg a hátsó szobában. Főztem, mostam, takarítottam rá. Az nem volt segítség? Jövő hónapban meg megyek vissza dolgozni, a GYES-t meg odaadtam anyunak, mert én úgysem tudom igényelni. Ez nem volt segítség?

Bocs, hogy itt panaszkodom a fórumon, de teljesen kiakasztott, azt hiszem megüt a guta.

Ilyenkor még a kisgyerekes anyának kéne a nagymamáknak segíteni? Tényleg ilyen önző vagyok, hogy szerintem ezt most fordítva kéne?


2012. ápr. 23. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Habár ezt egy anya nem szokta felvetni, de szerintem anyukádnak igaza van.


Nem tudott volna férjed vigyázni a 2 gyerekre míg te a disznóágáson segétkezel?


Nálam alap, hogy anyukáméknak segíteke, de náluk is hogy ök nekem. èn most várom a másodikat, de akármikor tudok segíteni. addig vigyáz a férjem rá, de van hogy férjem segít én vigyázok a gyerekre.


Anyám is olyan meg nem kérdezné, hogy menjek-e segíteni, de tudom mikor van rá szüksége.

2012. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

hát...a fene sem tudja.nekem a nagy 3,5 a kicsi majdnem 2éves.csak akkor kérem meg a szüleim,hogy vigyázzanak rájuk,ha tényleg nincs rá más mód.Meg nekem az is egy plusz szervezés.50kilométerre laknak....

pl tavaly,mikor vizsgáztam a továbbképzésen,kérdeztem hogy a hétvégét ott tölthetik e.nem,mert neki dolgoznia kell szombaton.a vizsga előtt egy nappal kiderült,hogy szombaton disznót vágnak.Addigra már leszerveztem anyósékat.Hosszú idő óta először így el tudtunk menni férjemmel egy hosszú hétvégére.

Segíteni úgy szoktam,ha ezt annak lehet nevezni:hogy viszek nekik tyúktápot,vagy festéket,amit náluk nem lehet kapni.

Felesleges rajta rágódni.Ismerek én is olyan családot,ahol hasonlóan mennek a dolgok.

2012. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy kiakadtál.Az én anyám le se sz@r engem és a családomat,alkoholista,cigizik mint a gyárkémény,otthon van egész nap.Annyit segítünk neki hogy levágjuk a füvet az udvaron meg a ház előtt,egyébként se érdemli meg meg ezért is én hallgatok nagyanyámtól.Anyósom meghalt,apósomat ápoltam én is másfél évig,sajnos pszichésen nem igazán van jól már,bentlakásos otthonban helyeztük el.Úgyhogy amit csináltál igenis segítség.Két kisgyerekkel nem vagy disznóvágásra való,de a férjed se segít?Lehet hogy erre gondol anyukád.Vagy hogy elmennél a kicsikkel,és bent lennétek,főznél stb.Csak találgatok,mert én anyósomékhoz elmentem a kicsi lányommal,vigyáztam a kajára,terítettem,mosogattam.Az hogy a Gyest odaadtad is nagy segítség szerintem.Beszéld meg vele,mi a gondja,biztos hirtelen indulatból mondta.
2012. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából mindig azzal jön, hogy neki sem segített senki. Az anyósa korán meghalt, az anyjával nem jó a viszonya. Szerinte, ha ő kibírta, bírjam ki én is.

Hát, tényleg öröklődnek a viszonyok, mert az én anyósom is meghalt, anyukám meg le se sz.ar minket.

A disznóvágáson ott lesznek vagy 10-en, nem hiszem, hogy rajtam múlik az egész. Egyébként nem mondta, hogy disznóvágás lesz, csak utólag vagdalkozik. De akkor legközelebb úgy kezdjem, hogy anyukám, itt a hétvége, itt van nekem is a ház, a kert, meg a két gyerek, te meg otthon vagy, a húgom is ott lakik még, de ha bármi kell, akkor szólj csak, átugrom és megcsinálom? Hát, azért szerintem ez elég érdekes. De kérni nem fogok tőle többet semmit, az biztos.

Ezek szerint, akkor tényleg velem van a baj...

2012. ápr. 23. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy megy,hogy anyukám vigyáz néha a gyerekekre (3 hónapos,2.5 éves),én pedig segítek neki hazacuccolni a boltból.elviszem kocsival,és nem kell cipleni buszon,bicajon a 10 kiló cukrot. Nagyon sokat segítenek nekünk,nem anyagilag.(apukám szerelni ezt-azt,anyu turizza a ruhákat,amiket persze kifizetek,ilyesmi).Mindig elmondom,hogy ha valamire szükségük van,vagy valamiben tudunk segíteni,szóljanak. A férjem nagyon sokat dolgozik,itt a hatalmas kert,szóval nem sokat látjuk. De ha valamiben valakinek segíteni kell,akkor megoldjuk és valamelyikőnk megy segíteni,a másik marad a gyerekekkel. Szerintem ez oda-vissza működik.
2012. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ebben igazad van hogy nem szólt előre,ezt én is utálom,nálunk is volt már ilyen.Sőt az anyósom is mesélte hogy az ő anyja is ilyen volt.Halálra dolgozta magát a kertben,aztán meg koholta a lányát hogy"Te sosem érsz rá",és panaszkodott,hogy elfáradt.Anyósom direkt szólt neki,hogy telózzon és megy segíteni,krumpliásás,miegymás,de nem szólt.Utólag meg jól megkapta....
2012. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem is tudom, mit segíthetnék neki, van kocsijuk, a férje a munkahelyéről minden kaját hazalop. (Konyhán dolgozik) Meg is lepődtem, hogy ezzel jön, mert soha nem szólt, hogy bármi kéne.
2012. ápr. 23. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám néha vigyáz a 1,5 éves kisfiamra. Volt már, hogy éjszaka itt aludt(3-szor), mert elmentem a barátnőimmel szülinapot ünnepeli, vagy szilveszterkor pl dolgoztam. De amikor még evett éjjel a babám, addigra hazajöttem és a reggeli ébredésnél mindig ott voltam. Ezen kívül 1-2 órára szokott rá vigyázni, ha olyan helyre megyek, ahova nem szívesen vinném magammal. De így is mindig megkérdezi, hogy mikor jössz? Szereti az unokáját, de mégis úgy érzem, hogy terhes számára a babysitterkedés.

Ő viszont folyton kér valamit: vigyem el a tescoba (hetente min. 1-szer), vagy más ilyen bevásárlóközpontba, menjek le elé a buszhoz kocsival, vagy most szombaton, hogy vigyem el a kertészetbe. Ezen kívül nálam mos, nálunk lakik (külön bejáratú lakrészben) rezsit nem fizet. Ezeket soha nem hánytorgatnám fel neki, de jól esne, ha mondjuk megkérem, hogy vigyázzon egy órát a fiamra, akkor nem az lenne, hogy jó, de mikor jössz??


Az anyósom soha nem kér tőlünk segítséget. Olyan ügyesen szervezi az életét, a mindennapjait, hogy még unokázni is jut ideje. Szívesen vigyáz a babánkra, soha nem kérdezi, hogy mikor megyünk, inkább azt mondja, nem kell sietni. Igaz Őt ritkábban lehet megkérni, mert Ő meg a másik két unokájával van minden szombaton. Bár most úgy néz ki, rendszert viszünk az én fiammal való találkáikba is. :)

Szívesen segítenék anyósomnak is, szoktam is mondani neki, hogyha bármiben tudok, csak szóljon. Jó, néha vannak ilyen apróságok, hogy veszek neki valamit, olyan helyen ahova Ő nem jár.


Én megértelek, hogy rosszul esett, hisz az anyukád. Egy szülőtől nem ezt várná el az ember. Nem hiszem, hogy két kisgyerek mellett, még Neked kéne fejvesztve rohanni a disznóvágásra segédkezni.


A nagyszülőkkel eltöltött idő is nagyon fontos egy gyerek életében. Azt hiszem, hogy havi pár óra nem olyan megterhelő a nagyszülőknek.

2012. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyósom engem sosem kér semmire, a fiát sem telefonon, de ha átmegyünk, egyből talál vagy ezer dolgot (beragadt a redőny, be kell állítani a tvcsatornákat, arrébb kell tolni egy szekrényt,le kell nyírni a füvet, le kell hordani a pincébe rengeteg krumplit) amit a férjemnek meg kellene csinálnia. Nem is zavarna igazából, de nem értem, miért nem tud előre szólni, mert akkor nem "kimenős" cuccban kellene a tiszta föld krumplit cipelnie.

Anyámékkal kölcsönösen segítjük egymást. Mikor egy hónapos volt a nagyobb, elutaztak pár napra. Ilyenkor a boltjukban én zárok, pénzezek, ellenőrzöm az alkalmazottakat, átmegyünk anyámékhoz megetetni a kutyákat.

Amikor terhes voltam a kicsivel, apám vitt kocsival az összes vizsgálatra, közben vigyázott a nagyra, anyu is bármikor mozgósítható volt.

Azóta is bármi van, ha kell szabit vesz ki,már én érzem magam hülyén emiatt, nem akarom hogy miattam legyen kellemetlensége a munkahelyén.

A disznóvágás meg egy hülye dolog, a férjeméknél is jött a testvére a két gyerekével, a másik testvére a gyerekével(mi még akkor nem voltunk házasok, gyerekünk sem volt) segíteni, amiből az lett, hogy ők segítettek, én meg vigyáztam a gyerekekre. (semmi értelme nem volt)

2012. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt az egészet azért mondta, mert kifogásokat keres. Kocsijuk van, anyu otthon van, meg tud mindent csinálni, van ideje rá. Soha nem mondta, hogy bármi kéne, a férje viszi kocsival mindenhova. Nekem meg nincs is autóm.

Ha megyünk hozzájuk, akkor sincs igazán olyan, amit nekünk kéne megcsinálni, mivel van férfi a háznál. Igaz, a férjem volt már, hogy segített ezt-azt. Ha kérték, mindig megcsináltuk. De a gyerekekre nem akar vigyázni, és ezt úgy állítja be, mintha az én hibám lenne. Azon meg pláne kiakadtam, hogy azt mondta, hogy mindenkivel ezt csinálom. A tesóm pl. soha életében nem vigyázott még a gyerekeimre, nem is kérem rá, ennek ellenére rendszeresen találkozunk. Anyósomtól pedig nem is lehetett ezt kérni, olyan beteg volt, most meg meg is halt már.

2012. ápr. 23. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!