Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák szokott nektek olyan...

Anyukák szokott nektek olyan lenni hogy elegetek van már mindenből és legszívesebben elmennétek világgá vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Az egyik 6 a másik 2éves múlt. Apa külföldön dolgozik. Kertes házban lakunk. Rám marad minden a ház körül a gyerekekkel stb.

Néha már egy kicsit sok mert fáradt vagyok. Ha beteg vagyok se tudok az ágyban feküdni mert nincs aki vigye meg hozza a nagyot meg rendezze őket. Anyu nem itt lakik meg őrá nem is szeretném az ilyen dolgokat hagyni anyósom meg dolgozik. A férjemmel is mióta megvannak a gyerekek nem voltunk kettesbe csak maximum 2-3 szor. Nem is vagyok türelmes a gyerekekkel sem sokat kiabálok velük. Elmenni nem tudok sehova barátnőkkel vagy valami mert a férjem nem szeretné meg utána anyósom is magyaráz a hátam mögött hogy milyen dolog ez.Sokszor az jár a fejembe itt hagyok mindent nem érdekel...

Biztos úgy tűnik hogy sajnáltatom magam meg csak nyavalygok de hátha van itt " értelmes " anyuka vagy olyan aki ugyan így van...



2012. ápr. 24. 10:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Jó, akkor őszinte leszek. Az elején még sajnáltalak, hogy megértem, milyen rossz neked, nehéz egyedül 2 gyerekkel. Aztán volt 1 mondatod, amitől kezdve azt mondtam, meg is érdemled:


"Elmenni nem tudok sehova barátnőkkel vagy valami mert a férjem nem szeretné meg utána anyósom is magyaráz a hátam mögött hogy milyen dolog ez."


Ezen kellene elgondolkodnod. Te komolyan tűrőd, hogy beleszóljanak az életedbe? Póráz van rajtad, vagy mi? De ezt te hagytad idáig fajulni, szóval ezen ne siránkozz. Egy ártatlan, barátnős beszélgetés, ahol pihensz kicsit, kikapcsolsz, beszélgetsz, ráadásul a barátokkal ez ember a gondját, baját örömét megoszthatja, utána feldobódva, jókedvűen megy haza (én is 2 gyerekkel vagyok itthon, szóval nem a levegőbe beszélek), tudod, milyen érzés, amikor úgy érzem, szétdurran az agyam, a nagy óbégat, a kicsi üvölt, nekem meg ezer dolgom lenne, 2. diplomát is most szerzem, szóval tanuljak is, takarítsak is, de meg sem látszik, amit teszek soroljam még?) Ilyenkor bemegyek a barátnőmhöz, beszélgetünk egy jót, elmegyünk bevásárolni, aztán mire hazaérek, kiszellőzött a fejem, türelmes vagyok a gyerekkel, és olyan elánnal állok neki a dolgaimnak, hogy 2 óra alatt befejezek mindent.


Ja, és az az anyuka, aki így idomul az ilyen elvárásokhoz, az ne haragudj, de nem értelmes.

2012. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
én ezt csak arra írtam hogy mielőtt még bárki azt írná hogy mennyek el a barátnőkkel vagy valami.. de ha te elmész a barátnődhöz viszed a gyerköket is?
2012. ápr. 24. 10:53
 3/18 anonim ***** válasza:

Bár nem mennék el világgá, de jó lenne ha minimum 2 napra lenne velem itt valaki.És nem egyedül kellene mindenre maradnom.

Ugyanígy vagyok, mint te, annyi különbséggel, hogy anyós se lakik itt.

5 és 3 évesek. Elevenek.

Ha orvoshoz kell mennem is a kicsi minumum jön velem, mert nem tudom hova tenni szegényt. De szinte mindenhova 3-asban megyünk.

Apával az 5 év alatt egyszer sem voltunk kettesben.

Sokszor fáradt vagyok. Mert nemhogy házimunka van, de télen begyújtás, hólapátolás, nyáron udvartakarítás, fűnyírás...

Időnként besokall az ember, de ez elmúlik! most te mélyponton vagy, én pár hete voltam mélyponton!

Kitartás, csak azt tudom mondani!

2012. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elég sokan vagyunk ebben a cipőben.Nem nyavalyogsz csak kiírtad magadból ami bánt.Sokszor én is egyedül maradok.Az a szerencsém veled ellentétben,hogy nekem a legidősebb gyermekem 15 éves és betud segíteni.De nem támaszkodhatok rá mindig.Neki ott a tanulás és egyéb dolgok.A másik kettő kisebbek.A lányom 6 éves a kisebbik fiam 8 hónapos.Sokszor nekem is elegem van a mindennapi teendőkből.Szüleim nincsenek,anyósom beteges.Ha a férjem vidéken vállal munkát és a nagyfiú nem tölti otthon a hétvégét akkor sokszor én is azon veszem észre magam,ok nélkül kiabálok a gyerekekkel,kapkodok....és azt kívánom csak 10 perc nyugi legyen.De azért ne add fel!!!A z idő múlásával minden könnyebb lesz.Csak még kicsi a gyerekek addig ez egy ilyen nehéz időszak.Kitartás,szép napot!
2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
1. vagyok. Van úgy, hogy itthon hagyom őket (ezt tudom, hogy te nem tudod megtenni), de vinni is szoktam őket. Attól, hogy ott a gyerek, még tudunk beszélgetni, sétálni, beülni valahova sütizni, vagy van olyan barátnőm, akivel a munkája után találkozunk a városban, tök jó a belvárosban 1 séta babakocsival.
2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is jártam így mikor a párom külföldön volt.De nekem egy gyerekem van,de ez is soknak tünt.Én szüleim is más megyében laknak és barátnőim sincsenek.Egyedül a szomszéd nénim tartotta bennem a lelket,de ez is kevésnek tünt.Amúgy én annyit tudok tanácsolni,hogy próbálj pozitívan gondolkozni,hogy a párod azért van messze,mert jobb körülményeket akar nektek.És ha akarsz valakivel beszélgetni például kikapcsolódás képpen írj privátban.Szivessen beszélgetek!
2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Rájöttem arra, hogy nálam ront a helyzeten, amikor mélyponton vagyok, ha olyanokkal beszélgetek, akiknek a férjük otthon van délutánonként, vagy épp mama mindennnap leszalad hozzájuk. Mert picit rosszul esik, hangsúlyozom csak olynakor amikor mélyponton vagyok, szóval rosszul esik ha ők nekiállnak panaszkodni, milyen nehéz a gyerekekkel, pláne ha náluk a férfimunkát eleve a férfi csinálja, sőt néha a mama is leveszi a terhet a válláról. Pl ha az egyik beteg, a másikat vinni kell oviba, na ekkor szakadj ketté. ezt ők nem tudják átélni. Ilyenkor kerülöm az effajta beszélgetést:) Keresni kell olynaokat akik hasonló cipőben vannak, mert azok értik csak igazán meg milyen az amikor maximálisan egyedül vagy és minden rád hárul. Ilyen esetben egy óra nagy panasz felüdít:))))Ezután minden mehet tovább...
2012. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Megértelek, pedig egy babám van és sok segítségem!:)

De tényleg! Még így is érzem azt néha,hogy na ebből most kicsit sok!

Vallom is,hogy le a kalappal azelőtt, aki ezt egyedül csinálja!

De abban igaza van az elsőnek,hogy ne engedd,hogy anyós rádtelepedjen. Két gyerekes, felnőtt nő vagy!

Nehogy már más mondja meg,hogy hogyan élj!

De a férjed se mondja meg,hogy abban a kevéske szabadidődben mit csinálj.

Ha máshogy nem megy, próbáljatok meg a barátnőkkel olyan programot szervezni,ahol a gyerekek is elvannak!

2012. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én most akkor elszégyellem magam, hogy én is világgá akartam menni már 1-2-szer, pedig csak 1 gyermekem van, és a férjem is velünk lakik. (Csak 7-7-ig nincs itthon.)

Szóval igen, volt már ilyenem, de téged olvasva átgondolom a helyzetem. Sajnálom, hogy ilyen egyedül vagy, de ha tudsz, van barátnő, aki szívesen lát akár gyerekekkel, és akár vannak ott más gyerekek is, menj el, az is kikapcsolódás, ha ugyan kell rájuk figyelni, de legalább valakivel beszélgetsz.

2012. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem sok barátnőm van akikkel jol eltudok lenni mert fiatal anyuka vagyok /27 éves/ és hát akik velem egykorú barátnők voltak azok még a buliból állnak ki és velük nem igazán tartom a kapcsolatot. Sógornőmmel szoktunk össze járni pletyózni de neki még nincs gyerek meg dolgozik tanul és nincs sok ideje. / ő erre annyit mond hogy ne panaszkodjak én ezért vagyok itthon hogy gyereket neveljek... / Meg persze az oviba akikkel jóban vagyok de nekik sem lehetek mindig a nyakukon.. szoktunk a gyerkőkkel sétálni most jó idő van virágot szedünk stb. :) Igaz lehet hogy most mélyponton vagyok mert van amikor tényleg elvagyok meg semmi baj de néha tényleg sok és nem bírom ... Köszi mindenkinek aki írt.. :)
2012. ápr. 24. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!