Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Fontos! Lemondani hivatal...

SOS! Fontos! Lemondani hivatalosan a gyerekről, van ilyen? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam. Az Apjával a terhesség végén szétmentünk,de már megcsináltattuk addigra a papírokat, így az ő nevét kapta a Gyerek. Állítólag van olyan hogy lemondhat a gyerekről, így nem kéne gyerektartást fizetnie, de láthatási joga sem lenne, viszont mikor felhívtam a gyámügyeseket azt mondták hogy ilyen nincs, csak akkor, ha van, aki örökbe fogadja, az ő javára mondhat csak le az apa a gyerekről, viszont már nem lehet olyant hogy csak egy fals nevet beírnak! Eddig sem kértem sose gyerektartást, nem érdekel a pénz, de tudom hogy 3 éves kor után elviheti az apa magával a gyereket és ezt nem akarom, mert az apja többszörösen börtönviselt, rendszeres alkoholfogyasztó, ráadásul az idegeivel is gond van! Kérlek segítsetek, mit lehet ilyenkor tenni!

Ő belegyezett hogy lemondana a gyerekről, de így hogy a gyámügy nem engedi meg van kötve a kezem és hamar elszáll az a másfél év! Mit tehetnék?


2012. ápr. 24. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán értelek. Azt mondod, elismerte az apaságot, de szívesen lemondana róla, ha lehetne. Akkor meg miért akarná elvinni magával??

Mivel már elismerte az apaságot, már muszáj lesz fizetnie gyerektartást, elvileg. Persze gyakorlatilag nehéz behajtani ha nincs bejelentett munkája. Mivel a szavaidból azt vettem le, hogy nem érdekli a gyereke, nem is igazán fog "harcolni" a láthatásért, így nem is tartom valószínűnek, hogy elakarná vinni ha betöltötte a 3. életévét.

Amúgy ezt zárójelben kérdezem, ha nem kell a pénze és ilyen züllött ember akkor miért akartad, hogy a nevére vegye? Én hasonló helyzetben vagyok a babámmal, és nincs az a pénz amiért én "kényszerítsem" hogy ismerje el az apaságot. Ilyen emberre nincs szüksége a gyereknek. :/

2012. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha beleegyezett, akkor mi a baj. Nem fogja látogatni, elvinni és kész. Mitől félsz, hogy bántaná, vannak ennek jelei?
2012. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon lehet gyermekelhelyezési pert indítani, ahol be kell bizonyítani h ő nem alkalmas az apai feladatok ellátására, kaphatsz papírt róla, h milyen körülmények között találkozhat a gyerekkel. Lemondani róla valóban csak vki más "javára" lehet, képzelt apává visszacsinálni egy igazit már nem lehet. A pénzét meg nem vagy köteles elfogadni.
2012. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sókristály ***** válasza:
100%

Szerintem attól tart a kérdező, hogy az apa meggondolja magát, és egyszercsak megjelenik a gyerek életében.

Végleges megoldást nem tudok, érdemes lenne ügyvédhez fordulnod. De arra szerintem van lehetőséged, hogy a Gyámügynél kérd a kizárólagos felügyeleti jogot. Végülis meg tudod indokolni, miért kéred, ha meg az apa meggondolja magát, nehéz dolga lesz visszaszerezni a jogait.

2012. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Van 1-2 dolog, amit a rövidítés miatt nem írtam le:

mikor terhes lettem még jó volt a kapcsolatunk, csak a terhesség végére romlott meg, akkor meg már aláírunk azt az apasági papírt, hogy az ő nevét kapja a gyerek!

Valóban nem igazán érdekli a gyerek,DE amíg nincs papírom arról hogy neki nincs semmi köze a fiamhoz, addig sajnos követelheti a láthatást, ami ellen én semmit sem tudok tenni. Időnként rájön hogy ő látni akarja, eleinte ki is vittem neki, hogy láthassa, de persze, csak az én felügyeletemmel, viszont kétszer is jött ki úgy látogatni, hogy alkohol befolyása alatt állt! azóta nem engedem neki hogy lássa, de nem tudom meddig tudnám ezt így elhúzni...itt mindenképp valami törvényes módon kéne eljárni, de nem tudom mit is lehetne csinálni!

Gondolkoztam azon hogy bíróságon intézem el, mivel az életvitele nem megfelelő, de az a baj, hogy ezt nem én döntöm el és nem tudom hogy mennyi esélyem lenne!

2012. ápr. 24. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak 1 tanács. Ne tiltsd el a gyerektől, de a szemed mindig legyen rajta. Amíg nincs rá nyomós okod, pedig ne kezdj el pereskedni.
2012. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván le kellett pontozni...
2012. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen..van aki azt mondja hogy ne tiltsam el, de mi a jobb? Apa nélkül felnőni, vagy egy alkoholista apával? Ha nekem ilyen apám lenne szégyellném! Nem akarom hogy szégyenkeznie kelljen a fiamnak, olyan miatt, amiről ő nem tehet! De nagyon elkanyarodtunk a témától! Én nem tanácsot kértem arról hogy engedjem-e a láthatást egy alkoholista apának vagy sem, hanem megoldásokat várnék arra hogy hogyan lehet törvényes úton elrendezni a problémámat! Köszönöm
2012. ápr. 24. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!