Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Gyedről mikor kell lemondani...

Gyedről mikor kell lemondani bölcsikezdés esetén? Attól a naptól, hogy indul a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Nincs bent maradt szabadságom, így nem tudom a szabadságom alatt beszoktatni a bölcsibe a picit. kb. 5 napom lesz összesen. novembertől dolgoznék újra, szeptembertől járna bölcsibe. akkor nekem szeptembertől le kell mondanom a gyed-et és két hónapig jövedelem nélkül maradok? vagy ez hogy van? sőt, három hónapig? mert ha novembertől dolgozom, leghamarabb decemberben kapok bért. :-(

2012. febr. 18. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mikor lesz két éves?
2012. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

? Húú több kérdésem is felmerült. Mi köze a bölcsi kezdésnek a GYED-hez? Illetve mi az, hogy nincs szabid? TGYÁS ideje alatt nem kaptad?

Mikor lesz a gyerkőc két éves?

Legjobb tudomásom szerint 2 éves korig kapnád a GYED-et, ha visszamész hamarabb dolgozni, akkor addig amíg nem kezdesz dolgozni. Amúgy a GYED-et és a fizudat is utólag kapod, úgyhogy nem lenne szabad kieső időnek lenni.

2012. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A GYED a gyermek 2 éves koráig jár. Semmi köze ahhoz, hogy mikor szoktatod be a bölcsibe a kicsit, hogy mikor kezd el járni oda, stb. Így ha még nincs 2 éves, akkor nyugodtan kezdd el a beszoktatást, 2 éves koráig mindenképpen kapod a gyedet, és ha beszokott, visszamész melózni. Amikor elkezdted a munkát, akkor már fizut kapsz a gyed helyett, egyik hónapban még gyedet kapsz, a következőben meg már a fizetést. Hol van itt kiesés???
2012. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a szitu, hogy azt olvastam, hogy a bölcsikben kérik a papírt arról, hogy lemondtam a gyed-et, mert nem kaphatom, ha napközben nem én gondoskodom róla. ha nem ugye a bölcsi sajnos :-( de jövő héten utánakérdezek.

szabim azért nincs, mert a munkahelyemnek ki kellett fizetnie, ami összegyűlt, hosszú történet, így csak az idei évben gyűlő kb. 5 napom lenne, mivel szabi csak a gyed első évére jár.

a gyerkőcöm novemberben lesz két éves és novembertől mennék vissza dolgozni, de mivel ugye nincs szabim, így ha azt mondom, nov 1-ével visszaállok dolgozni, akkor november elsejével ott is kell már lennem a munkahelyemen, a kicsinek meg a bölcsiben, már beszokva.

2012. febr. 19. 13:22
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok, nincs köze a bölcsikezdésnek a gyedhez? itt a gyk-n olvastam több bölcsis kérdésnél is, hogy kérték az igazolást, hogy a gyedről lemondtál és mellette kérték a munkáltatóit is a munkába állás pontos dátumáról.
2012. febr. 19. 13:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De le kell mondani a GYED-et, addig el sem kezdheti a gyerek a beszoktatást. Ha nincs szabid (hogy-hogy?), akkor tényleg jövedelem nélkül maradsz arra az időre. Esetleg ne kezdjen szeptemberben, hanem csak október közepén? Általában 2 hét elég a beszoktatásra. Vagy táppénz arra az időre?
2012. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt a vége.

Persze be kell iratni időben, mintha szeptemberben kezdene, de csak októbertől vinnéd. Illetve kérhetsz GYES-t is arra az időre míg nem dolgozol.

2012. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Gyessel sem leszünk sokkal beljebb, de persze a semminél több. ezek szerint viszont akkor én tudtam jól, a gyed-et le kell mondani. azt pedig írtam már, miért nincs szabim. a lényeg az, ki kellett fizetniük, ami összegyűlt, de eze hosszú történet tényleg. időközben megszüntették a munkaviszonyom és új szerződésem lett, ez nem tette lehetővé a szabadság továbbvitelét.

azt hiszem, ebből októberi kezdés lesz és év végére jól ki is leszek rúgva a gyerkőc beszokás miatti betegségeinek következtében a feltehetően sok hiányzás miatt. óriási. ráadásul úgy, hogy kizárólag a munkahelyem tehet a kialakuló helyzetről :-( ááá, fene megette az egészet. de ugye a gyest igényelhetem újra, míg nem találok másik munkahelyet?

2012. febr. 19. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, a GYESt igényelheted újra, remélem nem kerül rá sor:-( Nincs senki aki tudna vigyázni a gyerekre, ha beteg? Estleg a pároddal felváltva?

Én új munkahelyen kezdtem, 2 héttel előtte kezdett járni a gyerek bölcsibe (21 hónaposan), simán beszokott ennyi idő alatt. Most fél éve jár, én ezalatt kb 2*3 napot voltam otthon vele és anyukám egyszer majdnem 2 hetet. Viszont kb 3* voltam én is beteg azóta, mindent hazahoz a bölcsiből. Erre nagyon vigyázz, kezdj el te is valami immunerősítőt szedni. (Mikor ezt először hallottam valakitől körberöhögtam, hogy nálunk ilyen úgyse lesz, nagyon gyenge lehet a szervezetük. Hát volt:-((( Ha nem lenne anyu, nagyon nehéz lenne, pedig az én munkahelyem még eléggé családbarát.

2012. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megfogadom. felköthetjük az alsóneműt, az biztos és azt hiszem, a mamiékkal is alaposan átbeszéljük a dolgot. valami megoldás csak lesz, kell legyen.
2012. febr. 21. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!