Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Halásztelki anyukák! Tapasztal...

Halásztelki anyukák! Tapasztalatokat szeretnék! (? )

Figyelt kérdés
Lehet,hogy kiköltöznénk Halásztelekre. Viszont nem tudom, milyen ott a kisgyerekes lét. Persze ez relatív, azt gondolom,hogy a belvárosnál sokkal jobb, most itt lakunk és ez egy élhetetlen környezet két pici gyerekkel, kimozdulni is alig lehet. Ezért kérdezném,hogy Ti hogy érzitek ott magatokat? Orvos, bölcsi, ovi stb..?
2012. ápr. 27. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi 6 éve lakunk itt. Jó hogy minden van a környéken. Tényleg nem igazán kell bemenni a városba. (persze ha csak dolgozni nem jársz be, mert az elég gáz reggelente) Az ovik jók, sok kisgyerekes anyuka van. Bölcsi nincs, de van magánovi ahová 2 éves kortól felveszik a gyerekeket. Mi szeretünk itt lakni. Melyik részére költöznétek?
2012. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másfél éve lakunk itt, nagyon szeretjük, DE autó nélkül nagyon nehéz volt. Én szeretek kimozdulni és autó nélkül szinte lehetetlen elhagyni a várost:-)

Viszont a játszóterek nagyon jók, sok a kisgyerekes család, elég jó társaság jött össze tavaly nyáron.

Én visszamentem dolgozni ősszel, a közlekedés rettenet, de babával nagyon jó volt otthon.

Az infrastruktúra viszont nem nőtt egyenlő ütemben a beköltöző családok számával sajnos: bölcsi még mindig nincs, ovi telített, gyerekorvos csak 1 van és nagyon sokan vannak nála. A felnőtt orvosi rendelés is nehézkes, mert nincs későig rendelés, aki sokáig dolgozik (mondjuk Pesten), az már nem ér haza rendelési időben:-( Szakrendelére Szigetszentmiklósra kell menni, bár ott nagyon kedvesek legalább.

Mindezek ellenére mi imádunk ott lakni, még így is, hogy a Nullás lehajtók lezárása miatt naponta 15 km-t kell kerülnöm...(Ez csak 2 hónap szerencsére:-)

Melyik részre költöznétek? Ha van konkrét kérdésed nyugodtan szólj!

2012. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok!

A Hermina lakóparkban bérelnénk lakást. Ismeritek? Most megyünk nézni. A párom amúgy miklósi, tehát ismeri a terepet. Én sajnos nem vezetek, de a párom igen,kocsink van.

Majd megírom,hogy döntöttünk.

Mégegyszer köszi!

2012. ápr. 28. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az a főút mellett van, az közlekedés szempontjából sokkal jobb. Mi lent lakunk a Dunánál, onnan több mint 1 km a buszmegálló. Ezt egy 1.5-2 évessel lesétálni lehetetlen (legalábbis az enyémmel), babakocsiba pedig nem ül be, mi ezért nem tudtunk közlekedni.
2012. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na megnéztük, nagyon szép a lakás és erkélyes, plussz saját zárt játszótér van. Ez nagyon jó lenne a 14 hónaposaimnak...

Amúgy a volánbusz jár be csepel felé, igaz? Nekem a babakocsi miatt néznem kell a közlekedést, bár nem járok még dolgozni, de azért néha bejönnék anyuékhoz a városba. (Budapest, belváros)

Ha tudtok még bármit írni, tegyétek meg:) Ja, és örülök,hogy "találtam" itt halásztelki anyukákat, azt hittem nem fogok!

2012. ápr. 28. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A volánbuszos közlekedés szerintem nagyon jó, fél óránként jár napközben a busz. Alacsonypadlós, tehát babakocsival is egyszerű a dolog. Bölcsi sajnos tényleg nincs, meg a közlekedés reggel a város felé katasztrófa úgy 7től 9-10ig. Na meg délután visszafelé 5-től. Nekünk csak annyi problémánk volt, hogy 2szer törtek be hozzánk 1 hónap alatt és az utcában is sokszor volt betörés. A védőnő is mondta még anno, hogy gyakori errefelé. Bár ugye egy lakóparkban kisebb ennek a valószínűsége. Mi családi házban laktunk, azóta sajnos el kellett költöznünk onnan.
2012. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is a hozzászólást!

Szerencsére a párom pont a forgalommal ellentétesen közlekedik autóval, reggel megy vidékre, este Budapest felé. Vagyis mindig Szigethalomra és mivel még belvárosban lakunk, úgy onnan be. De ha kiköltöznénk, akkor még annyit sem kéne kocsiznia, minden nap hamarabb haza is érne. Remélem jó lesz:)

Ja, ez egy zárt lakópark, talán nincs úgy betörés. Bölcsibe pedig még nem adnám őket, szóval egy darabig ez sem gond!

Köszi!

2012. máj. 2. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!