Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves november végén, decembe...

Kedves november végén, december elején szülő kismamák, hogy tervezitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet családot látogatni, elmentek a picivel a családhoz, vagy jönnek hozzátok rokonok?

35 km


2010. okt. 25. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi december elejére vagyunk kiírva. Én most úgy érzem hogy nekünk akkor még korai lenne a családlátogatás. Nem egy városban lakunk. Ha időre születik akkor még csak 3 hetes lesz karácsonykor, és így nem akarom kitenni hosszabb útnak. De nem is csak maga az út a probléma, hanem hogy a minden egyes nagyszülő külön él egymástól,plussz a dédszülők meglátogatása túl sok macera lenne a kicsivel mindenkit végiglátogatni, és egy rohanás lenne az egész. Szóval mi csak itthon várjuk majd a családot. Aztán majd január vége közepe, vége felé már talán kevésbbé viseli majd meg a mászkálás, a gyakori öltöztetés vetkőztetés, és akkor felkerekedünk. Ennek ellenére ha egy városban laknánk, vagy legalább nem 15 helyre kéne menni egy nap alatt, akkor 100% mennénk a két ünnep közt. További boldog babavárást!
2010. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mi kb 4 helyre mennénk az ünnepek alatt, ez csak a szűk család , és a legtávolabb anyukámék lennének 30 perc autóval. De ilynekor már lehet vinni, nem korai télen? természetesen a barátoknak szólunk, hogy még ne jöjjenek, de meddog nem jó a sok látogató 6-8 hetes korukig?
2010. okt. 25. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nekünk ez a szűk család is 7 helyet jelentene a dédszülőkkel együtt. Szerintem ha az útviszonyok jók, akkor belefér. Olvasgattam én is itt hogy volt aki sokan 5-6 hetesen vitték a babát kb. 200 km-es útra, szóval szerintem nyugodtan mehettek, hisz nem hosszú az út, és nem is mentek sok helyre.

Nálunk mindenki be van sózva hogy mikor jöhet látogatni, szóval ez a 6-8 hét nálunk szóba sem jöhet. Mi annyit kértünk hogy egy hétig senki ne jöjjön. Legalább legyen egy kis idő amíg összeszokunk a babával hármasban. Aztán utána már jöhetnek nálunk. Várhatóan úgysem jön el senki akkor mikor éppen beteg, és akkor gond nem lehet belőle. De aztán lehet hogy mások máshogy látják. Tapasztalatom nincs még, csak elképzeléseim, mivel első baba. Mondjuk az is hozzá tartozik hogy nálunk nem nagy a baráti kör. Az a 3-4 baráti látogatás meg talán nem viseli meg a babát.

2010. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2 decemberi gyermekem is van.

1997.dec 06.

2009 dec 08.

Mindig karácsony első napján vittük ki először a nagyszülökhöz.

2010. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én tavaly december elején szültem, így utólag kiderült, hogy végülis a nézeteltérések és a feszültségek ellenére, jól döntöttem látogatás ügyben. Mi nem mentünk télen sehová, a család jöhetett, de ismerősöknek, barátoknak azt mondtuk, még összeszokóban a kiscsalád, nincs még rendszer, hol szoptatom a kisfiamat, hol pedig alszik. Az influenza-időszak alatt nem örültem volna idegeneknek, sőt a családban is volt egy-két problémás, aki náthásan is jött volna hozzánk. Én elég határozott voltam ilyen téren, bár ez többeknek nem tetszett. Inkább ők sértődjenek meg, mint a babám kapjon el betegséget már újszülött korában... Minden jót és jó egészséget Nektek!
2010. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én tavaly nov 28-án szültem.nem mentünk sehová,karácsony előtt volt anyum nálunk.de hozzánk sem jöttek karácsonykor.én örültem,hogy élek és nem nyüzsögnek a fejem felett.influenza járvány volt,csak 6 hét után mentünk a kicsivel a rokonokhoz,ők is akkor jöhettek.
2010. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!