Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb pihenőszék...

Melyik a legjobb pihenőszék újszülöttnek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
A kiságya.
2012. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, hogy azt 2-3 hónapos kortól szokták használni, újszülöttnek nem.
2012. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Újszülöttnek még teljesen felesleges. Amúgy maga a pihenőszék is csak egy "felesleges pénzköltési lehetőség" újdonsült anyukák számára. :) Mi is vettünk, mert a kisfiam kicsit el lett kapatva, így aztán nem tűrte, ha nem lát. Olyan 3-4 hónaposan vettünk, mert mondta ismerősöm, hogy az ő unokája úgy imádta, hogy rázta a lábát és ezáltal mozgott a szék. Gondoltam kipróbáljuk, így a fiam abba raktam és míg a konyhában mosogattam, addig ő abban feküdt. Ott volt velem, de nem kellett tartanom. De nem igazán vált be, mert az sem kötötte le túl sokáig. Viszont mikor 6 hónapos lett, abban kezdtem el etetni.

Nekünk ilyen volt: [link]

2012. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nagyon hasznos a pihenőszék, én a második gyereknek megvettem, fisher price, 0-36 h korig lehet használni.

A kislányom 5 hónapos,este ebben alszik el, innen rakom át a kiságyba, és napközben is biztonságosabb neki, mint a földön, mivel a bátyó még csak 2 éves, és mióta előkerültek a babacuccok,szívesen hömbölög a játszószőnyegen pl.

2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Ó hát jól le lettem pontozva, de ez nem változtat azon, hogy újszülötteknek nem javasolt a pihenőszék, akkor sem, ha a fisher price ezt írja rájuk.
2012. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, teljesen véletlenül írják rá, persze.Csúnya fisher price.
2012. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Légyszives akkor linkelj már be egy cikket vagy valamit, ami nem javasolja a pihenőszéket, mert nem mindegy, hogy valaminek van tudományos alapja, vagy csak szerinted nem megfelelő egy babának.
2012. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Maródi László: Gyermekgyógyászat - Harmadik kiadás (Medicina)

"0-3 hónapos korig az újszülött számára a legideálisabb az egész gerincet alátámasztó, kemény matrac."


A. Queisser-Luft, G. Simbruner, Herwig Stopfkuchen - Neonatológia (ez már megengedőbb)


"2 hónapos korig a gyermeket lehetőség szerint a gerinc teljes hosszának tökéletes alátámasztását biztosító testhelyzetben fektessük, elkerülve ezzel a későbbi izomrövidülések lehetőségét."


Mi ezekből tanultunk az egyetemen gyermekgyógyászatot, és hiszem, hogy jobban értek a témához, mint a Fisher Price. :) De azt is tudom, hogy az itt jelenlévő anyukák többségének nem forrás egy egyetemi tankönyv, mert mindenhez rettenetesen értenek, tehát nem is fűznék többet a témához.


Orvos kismama

2012. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Amit idéztél,nem igazán arról szólt, hogy a pihenőszék egyáltalán nem ajánlott egy újszülöttnek, de mindegy.

Most én is írjam ide a végzettségemet?

2012. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja,egyébként én megvettem a fisher price újszülött kortól ajánlott pihenőszéket, de talán 6 hetes koráig benne sem volt, mivel evett aztán bealudt ahol volt, de nekem fontos volt a tudat, hogy ha akarnám, betehetném a pihiszékbe, ami rezgős volt. Azért vettem egyébként, hogy ha hasfájós lesz, a rezgés megnyugtassa, és ne nekem kelljen 0-24 órában cipelni, mivel van a kicsi mellett egy két évesem is, akit el kell látnom.
2012. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!