Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan melyik törvény...

Pontosan melyik törvény hányadik paragrafusa mondja ki, hogy 2012. szeptemberétől kötelesek az óvodák felvenni minden 3 éves beíratott gyermeket?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy csak 2013. szeptemberétől lesz kötelező az óvodába járatás (3 éves kortól), de idén szeptembertől már kötelesek lennének felvenni a gyerkőcöt, ha a szülő beíratja. Mivel ma megkaptuk az elutasító határozatot, a fellebbezéshez szükségem volna a pontos törvényre és paragrafusra, hogy hivatkozhassak rá.

Előre is köszönöm!



2012. máj. 2. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyen törvény még nincs.
2012. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen még nincs.

Meg amúgy sem értem, hogy gondolhatják, hiszen akkor vagy 70 gyerek járna egy csoportba. (ahol 25 is alig fér el)

2012. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogyan te is írtad, 2013. szeptemberétől lesz kötelező. Addig pedig elutasíthatja a körzetes óvoda, abban az esetben, ha nincs férőhely. A férőhely hiány szerepelt az indoklásban?
2012. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elvileg van ilyen törvény, csak nem tudom melyik (februárban kérdeztem az egyik ovikkal foglalkozó weboldalon és ott azt a választ kaptam, hogy 3 éves kortól fel kell venni, ha beíratom a gyerekemet).

Az elutasítás oka a férőhely hiánya volt. :( Attól tartok, hogy a fellebbezésnél is hátránnyal indulunk, mert ikreink vannak. Családi napközit viszont már nem tudunk kifizetni a svájci frankos lakáshitelünk mellett... :(

2012. máj. 2. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Férőhely hiányában elutasíthatják. Vagyis felajánlanak egy másik ovit, ahol van hely, ha akarod. Csak lehet, hogy a város másik végén. Aztán oldd meg, ők mossák kezeiket, hiszen felveszik, ha akarod... Régen is ez volt, újra ez lesz. Lehet hordani a 3 gyereket 3 felé stb. Szóval nincs mire hivatkoznod :( Én örülök nagyon, mert felvették a gyerekem, de nálunk is mondták, hogy lehet, hogy a másik oviba kerül vagy bölcsibe (3 lesz ősszel).

Neked mennyi idős?

2012. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ikrek (fiú-lány páros) és most lesznek júniusban 3 évesek. Szerencsés vagy, hogy a gyerkőcödet felvették, gratulálok!
2012. máj. 2. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Pedig nálunk is mondták, hogy először azokat veszik fel, akik szept. 1-ig betöltik a 3-mat. Én nem is bíztam benne, hogy bekerül a fiam, itt is 3x-os túljelentkezés van :(

Másik ovi? Vagy ilyenkor nem tudnak csinálni semmit, ez van???

2012. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! A Nemzeti Jogszabálytárban megtalálható az erről szóló törvény itt:

[link]


A téged érdeklő rész ez:


6. Az óvoda


8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

(2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.

(3) Az óvodai nevelés 6. melléklet szerinti finanszírozott időkerete magában foglalja a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges időt is.


A törvény életbe lépéséről pedig ez a rész érdekes:


53. Hatályba léptető rendelkezések

(4) A 8. § (2) bekezdés, az 53. § (1) bekezdés, 95. § (9) bekezdés 2014. szeptember 1-jén lép hatályba.


Tehát 2014. szeptember 1-jén lép hatályba.

2012. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek szerint még 2 év, nem 1. :(


Más óvodákban sincs hely (itt "csak" kétszeres a túljelentkezés), így marad a fellebbezés és a bizakodás...

2012. máj. 2. 14:23
 10/11 anonim ***** válasza:

8. hozzászóló vagyok: Szerintem azért nem tudják hamarabb bevezetni, mert ki kellene építeniük ehhez a megfelelő hátteret. Hiszen most nyilvánvaló, hogy kevesebb óvodai hely van, mint gyerek, hogyan kötelezhetnének rá mindenkit, hogy járjon 3 éves korától, ha egyszerűen nincs hová?

(Persze hogy ezt miként fogják megvalósítani két év alatt, az is érdekes kérdés, de az ő dolguk… vagy majd megváltoztatják a törvényt megint. :)

2012. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!