Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 évesre kenhetek felnőtt,...

1,5 évesre kenhetek felnőtt, magas faktor számú naptejet?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a különbség a felnőtt és a gyerek között, ezért kérdezem, hogy mindenképpen kell e a gyerek, hiszen már nem annyira pici.
2012. máj. 2. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek sokkal érzékenyebb a bőre, mint a felnőtteké. A gyereknaptej 50 faktoros, a felnőtt ennél jóval alacsonyabb. Én gyereknaptejet vennék a helyedben, mert igenis pici még egy másfél éves gyerek. Főleg, most, hogy ilyen veszélyes a napsugárzás, hála az emberiségnek...
2012. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsönek, de a ha a felnött 50 faktoros jó neki akkor a napsugárzás szempontjából ugyan olyan védelem mint a gyerek 50 faktoros. vagy is az is jó.


nekem a férjem felnött 50 faktrosat használ néha azt kenem rá.

2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A különbség a hozzáadott illat- illetve adalék anyagokban van, amikre könnyen lehet a csemete allergiás. Mindemellett a gyerek-naptejekben gyakran kapsz olyant, ami viszonylagosan vízálló. Ez azért jó, mert nem kell a gyereket 5 perc után kihalászni a vízből, mert leázott róla a kence.

Amúgy az én gyerekeim 15, 12 és 8 évesek, de még mindig gyerekeknek készült naptejjel kenem őket. Bátran ajánlom a TESCO zöld flakonos szórófejes készítményét. Egyrész vízálló, másrészt könnyű bekenni a csemetét, harmadrészt felkenés után pár percig még zöld színű, így könnyen látod, ha kihagytad a bőr egy részét. Ja, és az ára is megfizethető, sokáig eláll. A sógorom gyógyszerész, az ő "jóváhagyásával" használjuk.


Remélem, segítettem! Szép napot! :-)

2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én most pár napig az én 15 faktorosomat kentem rá a 1,5 évesemre, mert szökésben volt a gyereknaptej (ma reggelre került elő). Semmi baja nem lett, hogy 3 napig az enyémet használta, pedig érzékeny bőrű, ekcémás is. Nem is égett le, pedig sokat voltunk a napon. Ma azért már a saját kis 30 faktorosával kentem be, de van itthon 50 faktoros is.
2012. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Ezt a tescosat megnézzük!

Azért kérdeztem csak, mert egyszerűen nem találtam a naptejét, aztán rájöttem,hogy valószínű kidobtam tavaly, mert lejárt a szavatossága, aztán már nem kellett újat venni.

Mi is magas faktorszámút használunk,nekem speciel elég érzékeny bőröm van, sok anyajeggyel, ezért gondoltam, hogy a miénktől nem lesz semmi baja átmenetileg.

2012. máj. 2. 13:37
 6/12 A kérdező kommentje:
ja amúgy gyógyszertárba nem lehet venni sima gyógyszertárit, ami nem "márkás" és ezáltal olcsóbb?
2012. máj. 2. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját márkás termékek a legolcsóbbak, pl DM v Rossmann, inkább mint a patikában, ott csak extra márkásak vannak.
2012. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint nincs nekik valami "ott kutyult" cucc?

Mert azok általában olcsók...

Amúgy szerintem szörnyű, hogy leginkább a márkát kell megfizetni...na de ez nem csak a naptejnél van sajnos:/

2012. máj. 2. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már 2 éves,én 50 faktoros gyereknaptejjel kenem.Sima rossmanos saját márkással nem drága és nagyon jó,pedig az én kislányomnak is érzékeny a bőre.
2012. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk azt mondták a patikában, hogy van naptejük, de nem faktoros. Nem értem, hogy az úgy akkor hogy naptej.

Inkább kérdezd meg, hogy nálatok hátha van patikai kikevert, de faktoros.

2012. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!