Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség! Terhes vagyok de...

Segítség! Terhes vagyok de sajnos nem tudnám felnevelni (? )

Figyelt kérdés
sajnos anyagilag most nagyon nem állunk jól.. már van egy kislányom de még egy gyereket nem engethetünk meg magunknak... én szívem szerint azért meg tartanám mert mindig is akartam lányomnak egy testvért. csak nem tudom hogy mi lenne nagyon féltékeny meg egy szobás lakásban lakunk..nem tudom hogy jó helye lenne e a kicsinek.. meg a szüléstől rettegek.. az elsővel voltak gondok ...nem tudom mit tegyek.. vetesem el? adjam örökbe? tartsam meg? most biztos sokan kiakadtatok kérlek titeket olyan ne írjon aki csak lehord..
2012. máj. 4. 08:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Én megtartanám a helyedbe!

Valahogy még,ha szűkősen is,de összehúzzátok magatokat.

Nekem 4 van,sajnos most mi sem állunk valami fényesen,de valahogy mindig megoldjuk.

Dolgozol most egyébként vagy gyesen vagy?


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
én is meg tartanám arra hajlok de a párom parázik.. neki még nincs gyereke az első gyerekem mástól van.. én mondtam neki hogy megoldanánk de hát ő... és úgy gondolom hogy ennek közös döntésnek kellene lennie mert ha ő nem akarja én meg igen akkor majd lehet nem fog foglalkozni a babával és egyedül maradok vele is ..nem dolgozok gyesen vagyok..
2012. máj. 4. 08:24
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Persze mindenképp beszéld meg a pároddal,hisz ebbe ő neki is van beleszólása.Abból úgy se jönnél ki jól,ha csak ráerőltetnéd.Mióta vagytok együtt?

Az anyagiak miatt tartozkódik?

2012. máj. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Tartsd meg ha szíved szerint szeretnéd!

Mire megszületik a baba, lányod addig sokat fejlődik, okosodik, fel tudod készíteni a tesóra, és látod ezért is lenne neki jó egy testvér, hogy ne legyen féltékeny, írígy, tanuljon meg osztozkodni! 9 hónap alatt rengeteget fog változni a lányod, 3 évesen már várná a babát, játékként babázásként fogná fel, abban a korban kezdődik el hogy a gyerekek elkezdik a babát ringatni, etetni, pelenkázni játékiból, csinálna mindent utánnad, amit te teszel a picivel:)


Most már anyagilag sem akkora beruházás, mert szinte mindent leörökölne a nagyról, kiságy, babakocsi, ágynemű, ruha ha egyneműek, de az a legkevesebb, mert turiból potom pénzért fel lehet öltöztetni a gyereket, a játékokkal együtt is eltudnának majd játszani.


Albérletben laktok? Sokszor ugyan olyan áron ki lehet venni 1 szobával nagyobb lakást, csak utánna kell nézni.


Ha szeretnéd, tartsd meg, szerintem ugyan úgy élnének

Int előtte, semmi plusz kiadás nem lenne, mert mire a pici jön a nagy leszokik a pelenkáról, később amennyit a gyerek eszik, csak jutna neki is egy szelet kenyér valamivel, vagy az ebédből egy merőkanálnyi!


A szülés, oké hogy félsz tőle, látod túlélted, tudod hogy valahogy kijön a baba és vége:)

Az abortusztól nem félsz?

2012. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a döntést neked, nektek kell meghozni. Itt nem találsz megoldást. Mindenki leírja a saját véleményét, hogy ő éppen mit tenne a helyedben. De ez a te életed és a te döntésed.

Hogy én mit tennék? Megtartanám, de ez az én döntésem lenne.

2012. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
több mint egy éve... igen az miatt probálom vele meg beszélni de csak azt mondogatja nem tudom mi legyen mintha félne vagy nem tudom..teljessen magával húzz a bizonytalansága ha biztatna hogy nem lesz semmi baj meg oldjuk meg ilyenek akkor jobb lenne nekem is.. azt mondta ha az anyagi helyzetünk jobb lenne akkor megtartaná..ha én meg úgy döntök hogy én megtartom lehet a kapcsolatunk véget érne és egyedül maradnák a 2gyerekel és nem tudnál hova menni.. nem tudom mit tegyek
2012. máj. 4. 08:30
 7/20 A kérdező kommentje:
jajj de aranyossak vagytok hogy segítetek..igen albérlet..nem félek az abortusztól mert már volt egy abortuszom tudom milyen.. én is így gondolom hogy feldudnám nevelni de a párom itt nagyon meg zavar ..hogy vezethetném rá akkor hogy tartsuk meg lehet nem is akarja?!
2012. máj. 4. 08:34
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne hagyd ki a döntésből a párodat! Neki is joga van eldönteni, hány emberre akar/tud pénzt előteremteni. Nagyon szűkösen vagytok, egy szobában 4 ember meg még a cuccok. Levegőt se kaptok majd. Nem egészséges, meg sok feszültséget tud okozni, ha nincs egy zug, ahová elvonulhat az, akinek baja van, vagy csak magányra vágyik. Rámehet a házasság(kapcsolat. Szerintem várj, míg egy kicsit megerősödtök anyagilag, tudtok nagyobb lakásba menni. A gyerekeknek, ahogy nőnek, egyre több hely kell. Te sem akarod, h nyomorogjatok.
2012. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Én itt csak egy dolgot nem értek:

a párod is kellett hogy összehozzátok, nem? Akkor hogyan mondhatja, hogy nem akar gyereket. A "döntés legyen közös", és aztán Te küzdj egész életedben egy abortusz következményeivel?? Ez nem igazán igazságos leosztás.

És ha elhagy azért mert KÖZÖS gyereketek születik, akkor sajnos gyerek nélkül is elhagyhatna bármikor.


A baba meg nem tehet semmiről! Ő meg élni akar.


Szerintem tartsd meg, a párod hozzáállása még változhat, ha azt mondja, hogy "csak az anyagiak miatt" nem szeretné, az azt jelenti, hogy valójában szeretne gyermeket. És valahogy mindig ki lehet jönni.


Ha saját lakás, akkor ki lehet adni, és kicsivel többért bérelni egy nagyobbat, ha meg már albérlet amúgy is, akkor lehet azonos áron találni fél szobával nagyobbat, mint már írták.


Mi is másfél szobában voltunk a második gyerek 2,5 éves koráig, és nem rontotta meg az életünket a helyszűke, még ha nehezebb is, de megoldottuk.

2012. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
én is mondtam neki hogy kellene egy nagyobb lakás de totlál kiakadt hogy akkor többet kell majd vizetni meg bla bla pedig mondtam neki hogy tuti találunk olcsót is dehát ő.. nem akarja felfogni amit mondok.. még van időm dönteni de azt tudom ha most abortusz lesz soha többet nem akarok több gyereket : ( köszi a válaszokat sokat segítetetek meg fogom neki mutatni ezt hogy mit szól hozzá talán ha elolvassa más lesz
2012. máj. 4. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!