Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam 13 hónapos lesz...

A kisfiam 13 hónapos lesz amikor megszületik a kistesó, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni: -hogyan alakítható ki a napi rutin két picinél -tesókocsi vagy hordozókendő?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeintem hordozókendő és mei -tai (nekem mindkettő van, mindkettőt imádom), illetve testvérfellépő. A tesóbabakocsi nekem durva, de a barátnőm huga pl. szereti.
2012. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem picit nagyobb a korkülönbség, de azért remélem nem haragszol, ha leírom a véleményem.

13 hós gyerekről nem tudom elképzelni, hogy nyugodtan álljon a testvérfellépőn, amíg tolod a picit.

Ha a picit magadra kötöd, ez oké, de ettől még a 13 hós nem tud jönni a maga lábán.

Ezek miatt én a tesóbabakocsit javasolnám, vannak fajták, amik nem olyan nagyok. Ez nagyon pici korkülönbség, jóformán még a nagy is kisbaba lesz. Lehet, hogy még járni sem fog tudni, mikor megszületik a pinduri.


Bár én 32 éves vagyok, a bátyám 14 hónappal idősebb nálam. Anyukám úgy hordott minket, hogy volt egy marha nagy orosz babakocsink, abban feküdtem én, és mellettem/előttem ült a tesóm. Ez így ment a tesóm kb 2 éves koráig, utána már jött a lábán.

2012. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hordozókendőt úgy gondoltam, hogy a picit abban vinném, a "nagy" pedig a babakocsiban ülne. Csak nem tudom mennyire praktikusak a hordozók, vásárlásnál, vagy majd ha ki kell venni a kisfiamat a kocsiból, vagy vigasztalni stb. A babakocsinál pedig attól félek, hogy nehezebb irányítani és nem jutok be sehová vele, mert nagy
2012. máj. 4. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:

En nem vagyok hordozos tipus, nekem nem jott be, ezert babakocsit hasznaltunk. Fontos hogy ird ossze milyen helyekre jarsz, szuk boltokba, postara menned kell-e, esetleg buszozni, vonatozni, ennek megfeleloen vasarolt babakocsit. Szomszed csak csak vette, nem kert tapasztAlatokat es sikeresen megvett egy olyan babakocsit, ami ot centivel szelesebb, mint a kornyek egyetlen boltjaban a sorok kozotti tavolsag.

Fontos, hogy legyen napirendetek, foleg a nagyobbik gyerekkel, a kicsi evesi/alvasi ideje ugyis spontan lesz meg par honapig. En az elso fel egben etettem/altattam, a nagy naponta ketszer aludt, a kicsi harom orankent evett, majd aludt, de persze mindig felvaltva jott ez ki, befolyasolni nem igazan tudtam.

Kb egy eves volt a kicsi, amikor mar mindketten csak egyszer aludtak, utana mar minden konnyebb volt. Tudtam, hogy hetkor ebrednek, deltol haromig alszanak, este fel kilenctol alszanak, alvasok kozott ketszer esznek egyszerre. Ezen kuvul lehetett tervezni az idot. Igy mar szuler volt es volt napkozben harom oram a sajat dolgommal foglalkozni. Nekem nem az eleje volt nehez, hanem a masodik felev, amikor a kicsi fogzott. Akkor elo halott voltam, mert alig aludtam. De ezen kivul minden szuper.

Nalunk 14 honap a korkulonbseg.

2012. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 14 hónap a korkülönbség, a kicsi 4 hónapos most. Én tesókcosit nem vennék, nem is vettünk. Vagyis kaptunk kölcsönbe, de nagyon nem jött be: nagy volt, nehéz volt irányítani, sehol nem fért el. Úgyhogy kb. 3-szor próbáltuk, de aztán hagytuk inkább... Nálunk a hordozókendő és a testvérfellépő jött be. Olyan testvérfellépőnk van, amire rá is tud ülni a gyerkőc (Litaf Seat 2 Go - használtan viszonylag olcsón vettük). De gyakrabban kendőzünk, mert a kicsi eléggé bújós, nem nagyon van el sokáig a babakocsiban, a nagyobb meg jobban szeret a kocsiban ülni, mint a fellépőn. A babakocsinak levehető karfája van, úgyhogy azt le is szedtük, így ha a kicsi elől van rajtam (mondjuk most már inkább háton hordozom), akkor is csak elég a nagyot kicsatolni, és a kezét fogva ki tudom segíteni a kocsiban, nem kell felvennem.


A napi rutin... Hát kell hozzá szervezőkészség, az biztos! :D Leírom a mostani napirendünket, hátha ez segít egy kicsit. :)

7 - fél 8 körül felkelnek. Ilyenkor együtt bebújunk a nagyágyba, a kicsit megetetem, közben a nagy is bújuk hozzám. Utána felöltöztetem őket, megyünk reggelizni. Addig a kicsi a babahintában (Adamo-utánzat) van általában.

Fél 9 -9 tájban elmegyünk sétálni/ügyet intézni/játszóterezni. A kicsi általában ilyenkor alszik egyet a babakocsiban vagy a kendőben.

10-11 óra körül hazaérünk, általában a kicsi ilyenkor felébred, megéhezik, úgyhogy megetetem. Utána ébren vagy ideig, ilyenkor játszunk, főzünk, csináljuk a házimunkát. Igen, együtt. :D A nagy segít (bepakol a mosógépbe, kipakol belőle, adogatja a csipeszt a teregetésnél, adogatja hozzávalókat a főzésnél, a saját kislábasában ő is "főz", porszívózásnál ő segít fogni a porszívót stb, ezalatt a kicsi vagy egy pléden játszik a földön, vagy a kendőben nézelődik, vagy a hintában van).

Dél - fél 1 körül ebédidő, együtt eszünk a naggyal, közben a kicsi a hintában, utána mennek aludni. Amíg a kicsit etetem, mesét olvasok a nagynak, majd leteszem őket aludni (a kicsi a mi szobánkban a kiságyban, a nagy a saját szobájában az ágyában).

fél 2 körül mindketten elalszanak, a kicsi ált. 2 órát alszik, a nagy egy kicsit többet. Amíg alszanak, én TV-zek, netezek, olvasok stb. Amikor felkelnek, akkor a nagy uzsonnázik, majd a kicsi is eszik, utána megyünk sétálni fél 5 tájban. 5 óra körül a kicsi alszik egy órát a séta alatt.

7 óra körül hazaérünk, apa is hazaér, hármasban vacsorázunk (azt, ami ebédről megmaradt). Utána fürdetés, apa fürdeti a kicsit, én a nagyot. Aztán fekvés, megetetem a kicsit, közben apa még játszik a naggyal, és mesét olvas.

A kicsi 8 körül alszik el, a nagy fél 9 tájban.

(A nagyot egyébként egyébként BLW-módszerrel tápláltam hozzá, úgyhogy egyedül eszik, így tudunk egyszerre enni. A kicsinél is így fogom csinálni, mert ez így bejött. Plusz macera lenne, ha etetni kéne őket... :S)


Ami fontos, hogy a nagyot vond be a házimunkába és a baba körüli teendőkbe (pl. hozza oda a pelenkát, ruhát stb), így érzi, hogy ő a "nagy és okos testvér". Ha segít, dicsérd meg.

Naponta legalább egyszer legyen olyan, amikor ketten egyszerre alszanak. Ilyenkor te is ki tudsz egy kicsit kapcsolódni. Néha a kicsit bízzátok másra, és menjetek hármasban el a naggyal valahova.


Most így hirtelen ezek jutottak eszembe... (Most így visszaolvasva lehet, hogy túl részletesen írtam le a napirendet, de hát így sikerült :D)

Sok sikert, menni fog! :D

2012. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. máj. 8. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!