Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jart mar igy valaki? Mit...

Jart mar igy valaki? Mit tegyek munka' gyes, vagy kisteso? Tobbi lent

Figyelt kérdés
lanyom juliusban lesz 2 eves. Boltvezeto helyettes voltam brutto 200 berrel . Lefog jarni a gyedem,szerettem volna visszamenni de ugy nez ki,hogy nem vesznek vissza. Nem tudom mit tegyek. Helyeztessem visszamagam allomanyba de felo hogy a kiadott szabi utan elkuldenek, ha gyesen maradok s a kisteso tervet megvalositjuk akkor utanna majd mennyi lesz a gyedem. Szerintetek mit tegyek hogy jarok jobban. Ki jart mar igy ?
2012. máj. 5. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem vesznek vissza, hacsak nem határozott idejű szerződésed volt.
2012. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hat hogyne lenne. Max. visszaveszik es elkuldik azonnal. Gyes alatt siman lehet.

En a kisteso mellett szavazok, de csak, mert nalunk is igy volt es meg ket evet itthon maradok. :-)

2012. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát tévedsz. Gyes alatt az eredeti munkahelyén alapból fizetés nélküli szabadságon van. Azt ő bármikor megszüntetheti és bejelentheti a munkáltatónak, hogy hoppá, jövő hónaptól megyek dolgozni. Gyes mellet is dolgozhat, bárhol, részmunkaidőben. Onnan valóban elküldhetik, de az eredeti helyén felmondási védelem alatt áll a gyerek 3 éves koráig. Kivétel, ha ő mond fel, ha belemegy egy közös megegyezésbe, ha határozott idejű szerződése volt, vagy ha a munkáltató rendkívüli felmondással él, megfelelő indoklással
2012. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sziasztok sajnos igaz . Olyan szerzodesem van hogy 50 km korzetbe oda helyezhet ahova akar igy megteheti h elrak olyan helyre ahova az en hiba' mbol nem tudom megoldani nincs pl kozlekedes csak sajat kocsival ilyen benzin arak mellett. Jo oke kisteso de mennyi lenne vajon a gyedem igy.,hogy gyes latt szuletne ha sikerulne . Tanacstalan vagyok :(
2012. máj. 5. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételekkel nálam a második gyerek szóba sem jönne.
2012. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha most összejönne a kistesó, akkor menj el táppénzre - így a gyeded alapja ugyanaz lesz, mint a tgyásé - a szerződéses béred. HA ez 200 ezer, akkor mindkét ellátás 130200 lesz majd bruttóban.
2012. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!