Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás, dolgozó anyukák!...

Diplomás, dolgozó anyukák! Milyen sorrendben állt a baba, a tanulás és a munka?

Figyelt kérdés

főiskola alatt baba, később munka

diploma után munka, baba, megint munka

esetleg diploma, baba és utána munka


Hány évet voltál otton, hányat dolgoztál stb.


Hány évesen hol tartottatok ebben? Jól választottál, jól alakult? Újra így csinálnád?



2012. máj. 1. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Munka, tanulás, baba, nekem ezek voltak a legfontosabbak, ilyen sorrendben! A gyerekre anyukám vigyázott, karierista vagyok, ez van :D
2012. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Diploma, munka, baba. 25 éves vagyok és 37 hetes kismama. Másfél évig dolgoztam. Én mindig fiatalon szerettem volna szülni, ezért nem szerettem volna tovább húzni.Viszont a Gyed miatt muszáj volt előtte dolgozni. Nekem ez feltétel volt, hogy gyedet kapjak, hiszen huszonezer forint, ami a gyes az nagyon kevés.

Nekem szerencsésen alakult, mert januárban végeztem a suliban és februárban már dolgoztam.

2012. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

23 vagyok, pszichológushallgató. Az én egyetemi éveim alatt szerettünk volna babát, most 1-2 héten belül születik meg, mert ezután külföldre szeretnénk menni, és nem ott szerettük volna az első gyermekünket várni. A férjem 27, ő orvos, ha neki nem lenne olyan munkája, amilyen, és emellett nem lenne hála Istennek több kutatási feladata is, nyilván nem vállaltuk volna. Én szakfordítással is foglalkozom, ezt baba mellett/itthon is lehet.


Nekem egyébként egyértelműen a család a legfontosabb, ill. a gyermekvállalás. Ez alapján tehát nem dolgoztam még semennyit, egyetemből egy év van hátra, egyedi tanrenddel (nem kell bejárnom órákra) szeptembertől folytatom.

2012. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

főiskola+baba utána majd jön a 2. baba,ezek alatt munka (vállalkozás)

22 vagyok,végzős főiskolás,1 éves a fiam

2012. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

tanulás-munka-babák-munka


30 éves koromig tanultam, de előtte már 1 évig tudtam a hivatásomat végezni. Államvizsgán már vártam az ikreket, akik most 16 hónaposak. Nagyon várnak vissza a munkahelyeimre, de a gyerekek mellett csak a régi munkám felét fogom tudni elvégezni, az biztos. Hogy mikor megyek vissza, azt nem tudom. Ráadásul akarunk még harmadik tesót is.


Hogy jól választottam-e... semmit sem én választottam, sem azt, hogy ilyen sokáig húzódjanak a tanulmányaim, a gyerekek is a vártnál előbb fogantak, és a munkába való visszaállásom sem rajtam múlik. Mégis mindig úgy alakult, ahogy kellett, ahogy a legjobb volt. Jól csinálta a Rendező, mint mindig. :)

2012. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanulás - közben munka, mert levelezőn tanultam - munka, baba, és amikor 2 éves lesz, megyek vissza dolgozni. Még fél év.

Igen, úgy érzem, jól döntöttem. Egyrészt azzal, hogy levelezőre átkértem magam, így szereztem munkatapasztalatot még diploma előtt, másrészt a sorrend miatt.

Érettségitől kezdve dolgoztam a terhességemig, 8 évet.


Főiskola alatt nem szültem volna, volt csoporttársam, aki szenvedett vizsgaidőszakban, hogy nem tud tanulni, mindig fáradt volt.

Diplomád meg hiába van, ha nincs munkatapasztalatod és még kisbabád is van, sokkal nehezebben tudsz elhelyezkedni.

2012. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után munka, 28 éves koromig dolgoztam, mivel nem jött össze a baba, jelentkeztem főiskolára (levelezőre) februárban, márciusban terhes lettem, ősztől nagy pocakkal kezdtem a fősulit, két évig itthon voltam, majd vissza melózni, közben készültem a vizsgákra, és a diplomára. Jó volt így.
2012. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Munka, baba, tanulás, munka :)

18 évesen elmentem dolgozni, mert meguntam a tanulást. 20 évesen megszültem a kisfiamat, utána elmentem egyetemre amikor két éves lett, 26 évesen diploma, utána munka.

Én örülök, hogy ez volt a sorrend, nekem így volt a legegyszerűbb.

2012. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Mi alapján lettünk lepontozva???
2012. máj. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nappalin jártam fősulira és mellette dolgoztam!Diploma után is dolgoztam (nme avégzettségemnek megfelelő munkakörben)

Aztán baba!26 évesen!Másfél éves volt,mikor újra tanulni kezdtem,akkor derült ki,hogy jön a tesó...(terveztük,csak nem hittük,hogy megint elsőre!)

Szóval a suliban rendesek voltak (ez egy ilyen 1 éves kieg,képzés,ami után jelentkezhetek egyetemre) mert múlt héten le is tudtam mint a 4 vizsgám,kb a héten szülök,vagy max a jövő héten :)

Júniusban felvételi egyetemre...Amit csak jövő szeptemberben kezdek el,mert 4-5 hós mellőlnem megyek el tanulni! :)

De hál istenakorábbi 4 éves diplomámnak köszönhetően,csak egy év az egyetem (ami más terület mint az első diplomám)

Amivel szinténvégzek,mire a kisebbik lányom is oviba kerül!

Így utána mára diplomámnak megfelelő helyen szeretnék dolgozni!

Most 28 vagyok!


2 éves kislány és 39 hetes pocakcsajszi anyuuja

2012. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!