Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagydarabok a...

Miért olyan nagydarabok a gyerekek? Elnézve az iskolásokat: ötödikesek néznek ki 7-8. -osnak, a 13 évesek, mint a 15-16 évesek.

Figyelt kérdés
Természetesen nem mind, de feltűnően sok. És tényleg nagydarabok is, nemcsak magasak.
2012. máj. 5. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a magasság nem gond, az, hogy kövérek (nem nagydarabok) az igen. A gyerekeim iskolájában volt felmérés, a felsősök 30%-a elhízott (buda, jó iskola) azt mondják vidéken roisszabb a helyzet. Chipsz, cukor, kóla, hamburger....megbosszulja magát. Sajnos sok szülő nem figyel oda mit eszik a gyerek
2012. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Van itt is sok kérdés arról hogy mikortól adsz cukrot a gyereknek. Sokan már egy éves kor alatt is adnak, sőt reggelire péksüti - ami általában édes, estére kenyér, kifli stb. szintén szénhidrát bomba. Nem azt mondom hogy ez az oka, de ez a kezdet, legalábbis egyeseknél. Az aki meg nem ad cukrot a babájának és nem is tervezi még egy darabig, illetve azt írta hogy amíg tudja kerüli a sok cukor és szénhidrát bevitelt, az jól le lett pontozva. Töménytelen mennyiségű édesség, és mindenféle péksütik fogyasztása biztos nem tesz jót a testsúlynak, sem a cukor betegségnek :( A boltokba is inkább gyümölcsöt kéne tenni a kasszákhoz, csoki helyett, így az anyukáknak is könnyebb lenne a dolguk.
2012. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most ismét bebizonyosodott hogy cukrot adni a gyereknek sokak szerint jó és nem okoz súly gyarapodást, sem cukorbetegséget, sem semmi más egyéb bajt. A gyümölcs meg hülyeség. Gratulálok.
2012. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én viszont köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 6. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:

A jelenségnek neve is van: akceleráció, és nincs köze az elhízáshoz.

Itt olvashatsz róla, ha valóban érdekel a magyarázat:

[link]


Kimásolom a végét, de érdemes olvasgatni róla, érdekes:

„A kutatók többsége azonban az életszínvonal növekedését tartja a döntő tényezőnek, amely magával hozza a higiénés viszonyok javulását, az egészségügyi ellátás fejlődését, az urbanizáció térhódítását, a táplálkozás mennyiségi és minőségi megváltozását stb.


A szekuláris trend azonban nem folytatódik a „végtelenségig”. Egyes emberek ugyan lehetnek óriások (aminek általában a növekedési hormon túltermelése az oka), de az emberiség soha nem lesz egységesen óriás méretű. Az életszínvonal növekedése egyre inkább lehetővé teszi, hogy a gyermekek elérjék az örökölt gének által megszabott testmagasságot, amit korábban csak kevesen értek el a nagyszámú retardáló hatást kifejtő tényező miatt. A fejlett országokban már a közeli jövőben a népesség nagy része elérheti a genetikusan meghatározott testmagasságát, de erre ma még az emberiség nagy többségét kitevő, szegény társadalmak népességeinek még hosszú ideig kell várnia.”

2012. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És az hogy egyre több a cukor beteg gyerek is ezzel lehet magyarázni???
2012. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi köze az édességnek és meg begyebeknek a élhízáshoz. A gond a sók hús a zsíros hús amit a gyerekeknek adnak. Én folyton édességet "zabálok" és mégis, olyan vékony vagyok, mint egy nád szál.

14/L

2012. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6. hozzászólónak: nem, nyilván az elhízást nem ezzel lehet magyarázni, bár nyilván az is az életmóddal függ össze. Nyilván félreértettem a kérdést, ha itt az elhízásra volt kíváncsi a kérdező, nem pedig a testi fejlettségre.

Hogy sok édesség, vagy sok só, vagy hús, vagy mifene, nem tudom, nálunk a férjem imádja az édességet, és sokat eszik belőle, mégis igen vékony.

2012. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Bocsánat, azt akartam írni, hogy nyilván az elhízást vagy a cukorbetegséget nem ezzel lehet magyarázni.)
2012. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!