Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdenek ezzel? Betudják...

Mit kezdenek ezzel? Betudják hajtani egyáltalán?

Figyelt kérdés
Kisfiam apjával havi 12 ezer ft gyerektartásban álapotunk meg a bíróságon. Mondván nincs munkahelye. Én tudtam, hogy van, csak nincs bejelentve. Rá hagytam. Viszont az első kb 4 hónap után elfelejtett fizetni, vagy 2-3 hetente hozz 5 ezer ft-ot, amit kezdek nagyon unni. Egyfolytába csesztetni kell, hogy hozza a pénzt. Jelenleg 47 ezer ft-al tartozik.

2012. máj. 11. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt hiszem a gyámügynek kell jelenteni.


Ha sehogy nem tudják behajtani mert nincs miböl levonni, akkor gyarapodik a hivatalos tartozása majd ha egyszer lesz munkahelye akkor fogják vonni neki, ha semmi nem lesz akkor nyugdíjából.


gyámügynek szolj.

2012. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Óh fantasztikus. Köszönöm a választ. :)
2012. máj. 11. 20:21
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz ügy, és nem csak a dolog erkölcsi megítélése miatt. Hat hónap nem fizetés kell ahhoz, hogy bíróságra tudd adni a dolgot. Először megpróbálják behajtani, ha nincs terhelhető jövedelme vagy lefoglalható vagyontárgya, akkor nem tudják behajtani. Lehet kérni az állam általi megelőlegezést, de ehhez meg kell futni a bírásági kört. Csak akkor lehet kérni ha van róla bírásági végzésed, hogy nem lehet az apán behajtani a tartásdíjat.
2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hu igy se jobb. 5 hét múlva költözünk másik megyébe. Onnan ide vissza járni bíróságra... És ugye még a 6 hónap sincs meg :/
2012. máj. 11. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor:

A gyámhivatalnak jelenleg semmi köze hozzá.Akkor lenne, ha a kérdező állami megelőlegezést kérne, amihez viszont legalább 6 havi nemfizetés kell és legalább egy nem teljesült végrehajtás. Ez - a megelőlegezett tartásdíj- pillanatnyilag esélytelen, mivel apuka fizeti a tartásdíj több mint 20%-át.

Amit tehetsz: Végrehajtást kérhetsz a jövedelmére, ingó és ingatlan vagyonára.

2012. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell bíróság az állami megelőlegezéshez.
2012. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

HOnnan veszitek ezt, hogy 6 hónap elmaradás esetén lehet menni bíróságra????


Akár egy havi elmaradással is lehet menni, és a tartás 6 hónapra visszamenőleg kérhető. Vagyis ha 6 havi elmaradás UTÁN megy a bíróságra, akkor jó eséllyel bukik el a tartásdíjból.


Kérdező, most rögtön mehetsz a bíróságra, majd kibocsátanak egy fizetési meghagyást, és ha nem fizet, akkor kötelezik a megfizetésre, és a bírósági végrehajtó levezeti a végrehajtást a volt férjed vagyonára. Felesleges és hibás döntés lenne 6 hónapig várnod.

2012. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Behajtani nem igazán tudnak semmit rajta. A szüleivel él. Nincs semmi a nevén :/
2012. máj. 11. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
100 embertől 100 véleményt hallasz, én ügyvéd mellett dolgoztam, kell keresni egy jogi képviselőt, aki felszólítást küld az apukának, ha nem teljesít, fizetési meghagyást indít ellene - mellesleg a közjegyző bocsátja ki már nem a bíróság -, ha nem mond ellen az FMH-nak, akkor indítható a végrehajtási eljárás, ami persze nem biztos, hogy eredményes lesz, mert ahogy írták előttem is, ha nincsen bejelentett munkahelye, vagy ingatlan, ingósága ami lefoglalható, akkor pénzt nem fogsz látni, de mindenképpen meg kell próbálni.
2012. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hónap nem fizetés és egy nemleges végrehajtás után kérhető az állami megelőlegezés. A bíróságra akár egy napi elmaradás után is mehet. A kettő nem függ össze
2012. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!