Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mi a véleményetek...

Anyukák, mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés

Adva van egy nagyon régi lakótelep. Mivel régi, a legtöbbje már idősebb ember vagy középkorú. Pár éve a lakótelep két, legközelebb lévő háza közép odatettek egy játszóteret.

A probléma nem azzal van, hogy ott játszanak a gyerekek, hanem, hogy sikítoznak, üvöltöznek, a szülők le sem ....ják, telefonálnak, beszélgetnek egymással. Ha meg valaki ki mer szólni, hogy szóljon a gyerekre, hogy halkabban is lehet ám játszani, akkor az igen kedves szülő simán leprostituáltozza(bocs, csak így engedte kiírni a kérdést) a 60-70 éves nőt. Illetve a kedvencem: "neked már a sírban a helyed..."--> Ez egy anyuka szájából hangzott el. Mi a véleményetek erről a helyzetről.

Ja, és a legszebb: Senki meg nem kérdezte a lakókat, hogy építhetnek-e oda játszóteret!


2012. máj. 12. 15:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy a szülők így reagálnak (már ha tényleg...), az tényleg gáz.


Aki viszont nem bírja a zajt, meg hogy mások is élnek körülötte, az költözzön tanyára, de semmiképpen se lakótelepre, társasházba. Ott szomszédok vannak, és igen, el kell viselni.


Én sem tapsolok örömömben, ha buliznak mellettünk az egyetemisták, vagy arra kelek éjjel, hogy a felettünk lakó pár szexel, és igen, néha bosszankodok magamban, ha valahol ricsajoznak a gyerekek, de basszus, erről szól a társasházi élet. Élnek körülöttünk mások is, és nem lehet elvárni, hogy miattunk síri csend legyen.


A játszótéren kiabálni, sikítozni, nevetgélni kell, azért mennek oda, hogy jól érezzék magukat.


Azt nem tudom, hogy meg kellett volna-e kérdezni a lakókat a játszótér építéséről, de ha már felépült, miért ne használnák a gyerekek?


Bírom az ilyen 60-70 éves nőket, akik a korral haladva elfelejtik, hogy ők is voltak anyukák, ők is voltak fiatalok.

2012. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Az 1. válaszolóval teljes mértékben egyetértek.
2012. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Első:A gáz, hogy megkérdőjelezed a szavaimat. És igen, valóban ocsmányul beszélnek a szülők.

Egyáltalán nincs igazad. Persze, az ember elviseli, ha szomszéd néha jól érzi magát vagy NÉHA van valami ricsaj lent. De minden nap, azért az durva.

És nem csak idősek, hanem középkorúak, akik dolgoznak hétköznap, hétvégén meg pihennének, de az üvöltő gyerekektől nem lehet.

A te gyerekeid üvöltve játszanak? Felvilágosítalak: Nem csak úgy lehet! Az, hogy néha-néha elvisítja magát, egy dolog. De órákon keresztül folyamatosan, az már gáz. Az ott lakók meg rohadjanak meg, mi?

2012. máj. 12. 16:05
 4/26 A kérdező kommentje:

Ja, és aki üvöltetni akarja a kölkét, mehet a prérire!

Miért az menjen bárhova is, aki 40 éve ott lakik?

Gondolkozzál, mielőtt beszélsz!

2012. máj. 12. 16:06
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Én is a válaszadókkal értek egyet. Értem, hogy a hangoskodás a lakókat zavarhatja, de ezt vállalták azzal, hogy lakótelepen laknak. Ez sajnos ilyen, tolerálni kell másokat. Amennyiben a terület nem a lakóház tulajdona, semmit sem tehetnek ellene. Egy gyereknek pedig hiába mondják meg, hogy ne visítson, ha ahhoz van kedve, fog. Az más kérdés, hogy az anyukák is lehetnének udvariasabbak. Itt csak az a megoldás, ha mindkét fél tolerálja a másikat.
2012. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg elég szörnyű ha a szülők így reagálnak, persze az sem mindegy hogy milyen hangnemben lett tőlük kérdezve. Mondjuk én akkor sem szólnék így vissza, ha csúnyán szólnának hozzám, de nem vagyunk egyformán.

Az hogy a gyerekek hangoskodnak, hát ilyen a játszótér lényege, ott "tombolják" ki magukat. Jobb mint ha a lakásban, úgy hogy mások laknak alattuk/mellettük.

Az megint más kérdés, hogy lehet hogy meg kellett volna kérdezni a lakókat, nem tudom mik az idevonatkozó szabályok. De a 60-70 éves emberek nagy részének is vannak gyerekeik, gondolom ők sem a sarokban csendben ülve nőttek fel. Meg hát gondolom vannak unokák,dédunokák akkor ha látogatóba jönnek esetleg hosszabb időre, jól jön az a játszótér, és valószínűleg ők sem halkak.

Mondjuk többektől hallom, hogy a mai gyerekek elevenebbek, "hangosabbak", nevelhetetlenek (nem feltétlenül neveletlenek!) mint az előző generáció, persze az is lehet hogy az emlékek halványulnak :)

2012. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy az idősek is tudnak olyan hangnembe szólni a másik emberhez, főleg a jóval fiatalabbhoz, hogy meg is érdemli.

Amilyen az adjon isten..... Sőt ha ilyen emberek vannak, akik egyfolytában szekálják a gyerekes családokat akkor meg is értem ,hogy a nem tudom hanyadik ember után már nincs türelme még egytől lenyelni azt ,hogy olyanért szólják, alázzák! meg más emberek előtt ami effektív nem az ő hibája.

Érdekes ha viszont nekik mondom,hogy fel kellene szedni a kutyapiszkot akkor rám se bagóznak. Ennyit a mai fiatalokról mi?


Amúgy a kérdésnek semmi értelme. a játszótér az ilyen ha tetszik ha nem. Az hogy ott van az nem a szülők hibája hanem az önkormányzaté. Szóval ha valami probléma van akkor jelezni kell az önkormányzat felé. Rosszabb esetben petíciót írni.

2012. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Hát érdekes módon, ha épp méltóztatnak rászólni a gyerekekre, onnantól kezdve sokkal csendesebben játszanak. Eddig ez a tapasztalat. Ma is bejött ez.

Azért elég csúnya dolog lenne, ha egy 5-6 éves nem értené meg, ha anyuka azt mondja, hogy ne üvölts fiam, mint egy fába szorult féreg!

2012. máj. 12. 16:24
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én minden napos terhes vagyok, és hát mi is egy panel lakásban lakunk.


Mit ne mondjak, őszintén igen is zavar néha hogy d.u. -tán 4 óra után már esélyem sincs pihenni, és hogy vannak olyan gyerekek akik igen is torkuk szakadtából üvöltenek, és sikongatnak.


Viszont valahol meg igaza van az első kommentelőnek, hogy egy társasházban vagy panelban ez elkerülhetetlen, és ezzel meg kell tanulni együtt élni, mert máshogy nem megy. És ha megszületik a kis babánk én is nyilván hogy lefogom engedni és játszani vele a játszótéren, mert hogy azért van ott hogy ott élje ki magát a gyerkőc... Az nem vezet sehová sem hogy a szomszédoddal olyan viszonyt alakíts ki hogy ha meglátjátok egymást a lépcsőházban nem is köszöntök, vagy esetleg egy egy oda nem illő szóval illetitek egymást.


De abban meg neked adok igazat, hogy az idősebb nőket/férfiakat tisztelni kell annyival hogy nem szidjuk az édesanyjukat, vagy bármi ilyen trágár szöveget nem dobálunk feléjük.

2012. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Az viszont a szülők hibája, ha nem tudják kordában tartani a gyerekeiket!

Ja, értem, otthon ne üvöltsön, mert zavarja a szomszédokat. De a játszótér közvetlen közelében lévő emberek? Nem emberek?????

2012. máj. 12. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!