Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mi a véleményetek...

Anyukák, mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés

Adva van egy nagyon régi lakótelep. Mivel régi, a legtöbbje már idősebb ember vagy középkorú. Pár éve a lakótelep két, legközelebb lévő háza közép odatettek egy játszóteret.

A probléma nem azzal van, hogy ott játszanak a gyerekek, hanem, hogy sikítoznak, üvöltöznek, a szülők le sem ....ják, telefonálnak, beszélgetnek egymással. Ha meg valaki ki mer szólni, hogy szóljon a gyerekre, hogy halkabban is lehet ám játszani, akkor az igen kedves szülő simán leprostituáltozza(bocs, csak így engedte kiírni a kérdést) a 60-70 éves nőt. Illetve a kedvencem: "neked már a sírban a helyed..."--> Ez egy anyuka szájából hangzott el. Mi a véleményetek erről a helyzetről.

Ja, és a legszebb: Senki meg nem kérdezte a lakókat, hogy építhetnek-e oda játszóteret!


2012. máj. 12. 15:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Talán anyukák már azért reagálnak Így, mert egyfolytában szekáljátok őket. Játszótér könyörgöm, ahol rengeteg gyerek játszik, hogy lehetne csendes? A panel házaknál amúgy is jellemző, hogy gyerekes családok vannak, ezért csináltak játszóteret.Napközben, nem este ricsajoznak.
2012. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%
Persze, nyilván ha rájuk van szólva, tudnak halkabban játszani, de aztán gondolom pár perc múlva újra megfeledkeznek magukról. Az meg szerintem elég fura lenne ha a játszótéren minden Anyuka percenként rászólna a gyerekére hogy halkabban játsszon. Főleg hogy mivel ezek a gyerekek panelben laknak, gondolom a lakásban folyton rájuk van szólva, hogy ne zajongjanak, zavarja a szomszédokat, hát valahol hadd tomboljon már az a gyerek!
2012. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező neked van gyermeked?
2012. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Mindenkit megnyugtatok. Nem egy vérmes, mindenhájjal megkent vénasszony bandáról van szó. És még a kutyakakit is feltakarítják.

És nem szólnak minden alkalommal, de akkor igenis leszól néhány szomszéd, mikor már a gyerek eszméletlenre üvölti magát. Mert az nem normális.

Sok idős ember meg le sem szól csak panaszkodnak egymásnak, néha a sírás határán vannak.

És akár tetszik, akár nem, a szülőknek és gyerekeiknek is alkalmazkodni kell, mégha játszótéren vannak, akkor is, hiszen kb 2 méterre tőlük már pihenni kívánó emberek laknak!

Köszi a válaszokat, levontam a következtetést és aki ellenkezőjét mondta annak, amit gondoltam, kívánom, hogy találkozzon olyan dologgal, ami marhára idegesíti és soha-soha ne is tudjon megszabadulni tőle.

Sziasztok!

2012. máj. 12. 16:35
 15/26 A kérdező kommentje:

Ezek a gyerekek is anyukák nem laknak mégcsak a közelben sem, messzebb lévő lakótelepről jönnek, mert csak ott van játszótér.


Igen van, kettő. És tudnak viselkedni, mert foglalkozom, törődöm velük, NEVELEM őket! Nem csak úgy szültem őket a nagyvilágba.

2012. máj. 12. 16:37
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon ellenkező véleményt úgysem fogsz kapni, és nem azért mert a gyerekvállalás témakörbe írtál, ahol szinte csak anyuka van, hanem aki ismeri a gyerekeket vagy felnevelt már gyereket, az úgysem fog másként vélekedni a dologról.

Mert ahol sok gyerek van ott zaj is van. Ha egy óvoda mellett laknál, akkor ott is zaj lenne minden nap. És erről nem tehetnek sem a gyerekek, sem a szülők. Te is voltál gyerek, de sejtem, hogy még sosem volt gyereked. Hogy gondolod, hogy kb 30-40 gyereket el lehetne csendesíteni egy időre, mikor egyet is nehéz? A szülők kommentje tényleg kritikán aluli, azt aláírom. Nem kellene így beszólni, főleg ha még a gyerek is hallja hogy beszélnek másokkal.

2012. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Én panelból jöttem el. A kedves felső szomszéd reggeltől este 11ig faragott, kalapált minden nap. Ha suli ha vizsgaidőszak ha munka és kialvatlanság volt, a szomszéd akkor is 6tól 11ig kalapált.

És? Ha felmentünk, mert pihenni akartunk, csak elküldött a faxba, mert Ő otthon van.

És volt közelben játszó is, érdekes ha a gyerekek rajcsuroztak, üvöltöttek, visítottak, pici bőgött a hasfájástól, arra még édesen is lehetett aludni.

Szóval kit mi zavar.

(jah a mostani szomszédjainknak a kutyái tudnak istentelenül ugatni, az ablakunk alatt dudálnak a srácok... és fel sem tűnik már, a két gyerekkel tudok pihenni mégis, a suliból-oviból átjönnek a zajok, ahogy a forgalomé is...)

2012. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Te nem engeded a két gyerekednek, hogy hangoskodjanak a játszótéren??? Az ő helyükben sem lennék szívesen...
2012. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

Mi az ,hogy nem szülted őket a nagyvilágba? Kicsit változtathatnál a modorodon,mert szerintem azzal van probléma.

A panelban élő gyerekekre otthon rászólnak gondolom mindig,hogy csendesebben stb.ne zavarja a szomszédokat. A friss levegőn ,játék közben igen is éljék csak ki magukat.Pláne ,hogy szinte csak nyáron tehetik ezt meg. Mindenhol elvárásokba ütköznek, de a hangoskodó gyerekekre se oviba se iskolába nem szólnak rájuk játék közben.

Ezek után kívánok még hangosabb még több gyereket a játszótérre :) És a szomszédba egy újszülött hasfájós babát, a másikba meg egy állandóan barkácsoló embert. Mert ugyebár hétköznap reggel 8-tól este 9-ig? nincs csendháborítás. Vagyis ezek a hangzavarok nem ütik a zavaró mércét :)

2012. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Na, csak visszajöttem.

Nektek előbb meg kellett volna tanulni értelmezni és utána gyereket szülni!

Van különbség a játék során elhangzó nevetés, locsifecsi között és a szűnni nem akaró üvöltés között.

Ezen tessék elgondolkodni, jóóóóóó???

Na, megyek, felébredtek a gyerekeim, megyünk a játszótérre!


ui.: én már nem lakom ott, de több, mint 30 évet lehúztam ott. Lehet bármit kívánni, jelenlegi lakóhelyünkön hálistennek nincs ÖNZŐ, MÁST SEMMIBE VEVŐ szomszéd.


Viszlát!

2012. máj. 12. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!