Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki úgy fogja fel az...

Van, aki úgy fogja fel az abortuszt, hogy még nem "igazi" baba, hanem néhány sejt, amiből ugyan lehet baba, de még nem az? Csak sejtek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 08:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Igen,mert ez az igazság! Akkor lesz igazi baba,ha megszületik.

Nem vagyok abortusz párti,de ez a véleményem.

2012. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Az első pár napban talán igaz ez a kijelentés, csak az a baj, hogy nem lehet megmondani, hogy hol van a határ. Mikor baba? és mikor még csak sejt? számomra egy 8 hetes magzat már baba: nagyon emberi, minden szerve megvan, elkezd mocorogni, stb. de egészen más pl: egy 4 hetes "baba", ahol jóformán csak 1-2 mm a petezsák és még alig fejlődött ki benne valami. (persze benne is ott az élet. )

Ha a mesterséges megtermékenyítésre megtermékenyített, de be nem ültetett babákra gondolok, ez is egy újabb kérdés lehetne...

2012. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Sejtek kb 4 hétig...a 9 hetes ultrahangon viszont az én lányom már baba forma volt,a 12 hetesen pedig már az ujját szopta,és keresztbe rakta a lábát...nem vagyok sem abortusz ellen,sem mellette,de nem lehet a lelkiismeretet azzal tompítani,hogy csak egy sejt,mert nem az!!!!
2012. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

Igen, sokan így fogják fel.

Ha ugyanis megértenék, hogy gyilkolnak, akkor jóval nehezebb lenne "megemészteni".


Ha az ember saját magának is hazudik, akkor ha ugyanazt mondja másnak, már igazat mond...

2012. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem így is kell felfogni. Mégpedig azért, mert akárki akármit mond, egyetlen nőnek sem sétagalopp ezt végigcsinálni, legyen az egy 16 éves felelőtlen tini, vagy egy 25 éves felnőtt ember. Elég nagy baj az, hogy idáig jutott, hogy nincs lehetősége felnevelni a gyermekét, még ostorozza egy életen át magát azzal, hogy gyerekgyilkos? Aki ezt mondja, az egy végtelenül szívtelen és empátiamentes ember. Van olyan élethelyzet amikor nagyobb bűn világra hozni egy védtelen kis embert, akinek iszonyú sorsa és gyerekkora lesz, mint elvetetni egy néhány hetes embriót. Nekem ez a véleményem.
2012. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Akik jól lepontoztak, megindokolnák, hogy miért tették? Boldogabbak lettetek ettől? :D
2012. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
persze, hogy nem fogják. szokd meg, ez egy ilyen oldal. nyilván érinti őket a kérdés, esetleg a lelkiismeret(furdalásuk) dolgozik. persze ők is tudják, hogy ez semmin nem változtat
2012. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

Kb. 4 hetes korig még valóban nem baba. Amíg csak a "helye" van kialakulóban, addig, míg ő maga nincs benne, addig tényleg nem baba. Kár, hogy mire a nő észreveszi, hogy terhes, már minimum 4 hetes, és mire mindent elintéz az abortuszhoz, addigra a pici már bőven mocorog, és bár még csak kezdetleges szinten, de minden testrésze megvan.


Az esemény utáni tabletta (72 órás) még valóban csak egy lehetséges terhességet akadályoz meg. Az abortusz viszont befejez egy nem kívánt életet... Én 2 hete szültem, és olyan kórteremben feküdtünk rooming-in a babámmal, ahol megfordultak eü. küretesek, de abortuszos fiatal nő is.

Valaki árulja el nekem, hogy ha az abortusz nem gyilkosság, akkor miért sír utána minden nő, amikor kitolják önkívületi állapotban a műtőből...? Aztán nem emlékeznek rá. De sírnak. Mindannyian.

2012. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, nem "csak sejtek" de nem is "baba", hanem humán embrió, később magzat. Ennyi.


Kedves utolsó: az altatószer okozta agykérgi depresszió a "törvényszerű sírás" oka, a művi abortuszhoz ugyanis nem adnak olyanféle kábítószeres premedikációt mint mondjuk egy epekő-műtéthez, ergo ez a hatás kifejezettebb... vannak olyan altatószerek - mint az ultrarövid hatású barbiturátok, Tiopentál, Brietál Sodium, amelyek ráadásul még a szem nyálkahártyáját is toxszák mellette... persze azért a magzatvédők nagyon szép legendáriumot tudnak keríteni köré:)

2012. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes, akiből nem gyereket kapartak ki, csak simán kitisztították (eü. küretesek), azok is ugyanazt a kábító pirulát kapták, mint az abortuszosok, ők mégsem sírtak...
2012. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!