Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki úgy fogja fel az...

Van, aki úgy fogja fel az abortuszt, hogy még nem "igazi" baba, hanem néhány sejt, amiből ugyan lehet baba, de még nem az? Csak sejtek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 08:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Khmmm... természetesen szó sincs semmiféle piruláról... erről ennyit...
2012. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes,engem is altattak többször más miatt,mégsem sírtam egyik műtét után sem...
2012. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

Biztos van, aki ezzel áltatja magát. Csak sajnos az az igazság, hogy amíg nem látnak szívműködést, addig el se végzik az abortuszt, mert hivatalosan akkortól számít terhesnek egy nő, hogy szívműködést látnak ultrahangon.

Szerintem egy dobogó szívű, végtagokkal rendelkező, mocorgó "valamit" erős csúsztatás sejtcsomónak nevezni. A sejtcsomó megnevezés kb a beágyazódásig helytálló, ami a megtermékenyülés utáni 7-10 napon következik be.

Nem vagyok fanatikus abortuszellenes, vannak olyan élethelyzetek, amikor megértem, de a tények attól még tények maradnak.

(engem is altattak, műtöttek többször is, volt missed ab műtétem is ami teljesen megegyezik a sima abortusszal, egyszer sem sírtam ébredéskor)

2012. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

Ugye így szólt az eredeti gondolat: "Valaki árulja el nekem, hogy ha az abortusz nem gyilkosság, akkor miért sír utána minden nő, amikor kitolják önkívületi állapotban a műtőből...? Aztán nem emlékeznek rá. De sírnak. Mindannyian."

Logikus, tehát a sírásra nem emlékszünk, a nem sírásra viszont tökéletesen....

Emberek ez tök fölösleges polémia, a hatásmechanizmusa a dolognak tökugyanaz, mint amikor a matarészegből kezd kitisztulni a bódító anyag (ott az alkohol) hatása... nála is általában megvan az a periódus, amikor deprimált, akár sírdogál egy kört, és ő sem emlékszik rá. Ezen nincs mit vitatni, ez kézzelfogható, mindenki által jól ismert tény. Max abban van eltérés, hogy ez még a műtőben zajlik le, vagy már a kórteremben, illetve az altatószertől függően pár másodperces időszak, vagy hosszabb. (pont mint az ellentéte, a bealvás-kori excitáció)


A későbbi, már tudatos sírásról viszont van egy kifejezetten rossz hír a t. kérdésfelvetőnek, és a magzatvédő csapatnak:


",,Miután megkaptam az altatóinjekciót, semmire sem emlékeztem addig, amíg az

ébredőszobában fel nem ébredtem. Egy nővér volt mellettem, aki a kezemet fogta.

Arra is emlékszem, hogy öklendeztem és halálosan betegnek éreztem magam. Az

elvégzett beavatkozásról semmit sem tudtam. Amikor visszavittek a kórterembe,

barátnőm, Zsuzsi bejött megnézni és én elkezdtem zokogni. Nem is tudtam, hogy

miért sírok, de utána tejesen megnyugodtam. Aznap délután taxival mentem haza.

Amikor hazamentem a lakásomba - Zsuzsi velem jött -, egyszerűen ledőltem a

díványra és a megkönnyebbülés érzése öntött el. Az elmúlt hetek aggódása,

izgalma egyszerűen elmúlt. Egy percig sem sajnáltam, ami történt. Úgy

gondoltam, hogy a döntés helyes volt és a vállamról nagy súly esett le. Újra

visszamehetek az életbe. Úgy éreztem, hogy a rémálomnak vége. "

Nem kétséges, hogy a terhességmegszakításon átesett nők nagy részénél a

megkönnyebbülés az egyik fő érzelmi utóhatás. Részben azért, ahogy Ági is

mondta: ,,Az elmúlt hetek aggodalmai elmúltak."

[link]


Szóval, ha Rákóczi prof (A Szt Imre szülészet volt vezetője) véleményét elfogadjuk, feltételezve, hogy látott elég művi abortuszt, a műtét után jövő időszak domináns érzése a megkönnyebbülés... (persze ez nem kizárólagos, van más példa is a füzetben)

2012. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak így lehet normálisnak maradni közben. Hétfőn lesz abortuszom, napközben megy a monoton gép, gyerek, mert van egy, háztartás, munka, közben elintéztem az orvosi papírokat. Meghallgattam, 28évesen egy védőnő kioktatását, túl leszek rajta. Húzódik egy ideje, mert először úgy volt, hogy meglesz múlt pénteken, aztán most csütörtökön, végül a jövő hétfő maradt az időpont. Hetek óta az volt bennem, hogy még ezt a hetet kell kibírni, még ezt és most még egyet.Édesanyám mellettem áll, túl leszek rajta. Voltak kemény éjszakáim, amikor úgyéreztem, hogy most bolondultam meg, vagy talán észre sem veszem és már régen megbolondultam. Valahogy most észreveszem az összes terhes nőt az utcán, akik mellett eddig elmentem. Rengeteget olvastam a témában, ostoroztam magam, de rájöttem, hogy ennek semmi értelme, mert vagy megtartom és akkor nincs erre szükség, vagy ha elvetetem akkor pedig minek az ostorozás? Persze tudom, tartsam meg mindenáron, majd lesz valahogy, mindig van valahogy, úgy még soha nem volt, hogy sehogy se legyen. De amikor majd pelenkát kell venni, és éppen úgy lesz, hogy nem lesz rá, akkor hogy lesz? 1 hónapja járt le a szerződésem, most lettem munkanélküli, addig éveken keresztül olyan családokkal dolgoztam, ahol igenis létjogosultsága lett volna a terhességmegszakításnak, csak ezt nem mindenki meri kimondani, mert szívtelen dolog, meg Isten. Isten nem az a kedves aranyos nagypapi, aki megsimogatja a hátunkat egy fáradt nap után.Ez az Isten volt az, akire hivatkoznak sokszor, aki az egyiptomi csecsemőket hagyta meghalni. Aki városokat, emberiséget hagyott kipusztulni. Nem vagyok sem ellene, sem mellette, mindenkinek saját döntése, saját élethelyzete adja a döntést. A videót láttam pár napja, elég hatásvadász, és ne felejtsük el, hogy egy 7hónapos terhességről van benne szó. Akik meg azt mondják, hogy régen nem volt ennyi abortusz, azok vakok és süketek, nem olvastak régi történeteket, nem jártak utána. Az ókor óta létezik. Ez a mostani módja a lehető legbiztonságosabb.Mikor nők vállalták azt is, hogy kötőtűvel, vállfával vegye el tőlük a bábaasszony a babát, vagy mérgezett leveleket dugtak a hüvelyükbe, ahhoz mi kellett? Ördögi gonosz lélek? Vagy örült nagy elhatározás és szabadulási vágy? Erre biztosan nem lennék képes, ezt tudom. Nem fogom fel sejtként és nem fogom fel babaként sem. És nem, nem ugyanaz, mintha már az élő gyermekemet pusztítanám el. És ha megmutatnák a műtét után a maradványokat akkor mi lenne? Semmi, elborzadnék, de kb mintha más műtét után mutogatnának valamit, vért látsz és szövetdarabokat. Sokszor nehezebb döntés elvetetni, mint megtartani. Ez bármennyire is nevetségesen hangzik de így van. Hiszen megtartani nem tart semmiből sem, majd alakul az élet, biztos jobb lesz mint most, ha meg nem, akkor tévedtem, de megtartottam, most aztán babérkoszorút a fejemre. Ha az x és az y elítél ezért, szíve joga, soha nem fogunk találkozni, soha nem fogok tőle függni. Egy gyereket nem lehet talánra vállalni, az a nagyobb felelőtlenség. És igen rettegek a műtéttől, a felfekvéstől, az altatástól, az ébredéstől, rettegek és a világból kiszaladnék. És mégis odamegyek és megteszem ezeket a dolgokat, és utána megkönnyebbülök, hogy végre túlvagyok az elmúlt hetek kálváriáján, megszégyenülésén, magyarázkodásán, látni fogom a keddet, a szerdát. Mert most csak hétfőig látok. Az utólagos jajgatásnak sem vagyok a híve, hiszen megtarthatnám, ha más nem a híd alatt is lehet élni, lehet segélyből is tengődni, az is élet... Lehet sokan szívtelennek tartanak és gyilkosnak, lehet, hogy így is van, néha szeretném ha tényleg az lennék, akkor nem remegne bele a lelkem, nem rettegnék ennyire az egésztől. És a legrosszabb, hogy saját nőtársaid ítélnek el. Sokszor ezek az anyatigrisek a katolikus egyházra hasonlítanak a szememben, arra az egyházra, amelyik tiltja a gumióvszer használatát, az élet szentsége miatt, tiltja ezt a harmadik világ Afrikájában is, ahol, mint tudjuk nem a gyerek születés a legnagyobb probléma, az csak a második az aids után.Szemellenző fel és jöjjenek azok a gyerekek. A szakdolgozatomat az abortusz hatályos jogi szabályozásából, erkölcsi és etika visszásságaiból írtam. Kicsit ironikus. Ahogy az is, ahogy jópár éve egy életvédő civil szervezet, egy 13éves lány magzatának jogaiért kiállt, a helyi plébánossal karöltve, akinek a kislány, mert kislány, meggyónta a baját. Bíróságra mentek, jogi képviselőt neveztek ki a magzat mellé. Végül nagy nehezen mindenféle kérvényeknek köszönhetően a kislány anyja végül eltudta intézni az abortuszt. És ezzel egyidőben a szomszéd faluban egy 14éves lány gond nélkül el tudta vetetni. Oda nem szaladt senki, hogy ejnye bejnye. Kicsit hosszú lettem, de köszönöm a lehetőséget, hogy mindezt kiírhattam magamból. Kitartást kívánok mindkét oldalnak. És még annyit, hogy amit sokszor sokan szeretnek hangoztatni, hogy bezzeg ennek a nőnek ha kőre ül is gyereke lesz, én meg évek óta próbálkozok és semmi, miért nem adja oda másnak... ez is iszonyat, irigység és bosszúvágytól telített. De persze valakit mindig utálni kell, úgy könnyebb elviselni a dolgokat... Az abortusz nem egy hobbi, nem unaloműző.
2012. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves utolsó,nagyon sajnálom,hogy ezen kell átmenned.Őszintén kívánok neked kitartást.Még sose volt abortuszom,remélem nem is lesz.Nagyon nehéz lehet ez...
2012. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%

11. válaszolónak:


"Khmmm... természetesen szó sincs semmiféle piruláról... erről ennyit..."


Nagyon okosnak hiszed magad. Igenis volt pirula, műtét előtt egy órával kapták, nyugtató, vagy én nem tudom mi, talán Xanax, és a végén is mindenkit ugyanolyan állapotban toltak ki a műtőből. Nem azt mondom, hogy csak a pirulát kapták, de kaptak azt is. Egyik küretes sem volt teljesen magánál amikor visszahozták őket, sem a két idős néni, sem az abortuszos nem emlékezett rá, hogy hogyan kerültek az ágyukba. (Átrakta őket a beteghordó, még kapaszkodtak is.) Mégsem sírt egyikük sem, csak az abortuszos...


Nekem egyébként az egyik néni mondta, aki már egy héttel ezelőtt is ugyanitt feküdt, más abortuszos lányokkal (csak elnapolták a műtétjét, mert vérzett az egyik gyógyszere miatt), hogy mindnek potyogott a könnye, amikor visszatolták őket műtétről. Én sem akartam elhinni, míg a saját szemeimmel nem láttam... Ettől függetlenül nem kell nekem elhinni, hiszen tudjuk, hogy egyesek szerint minden érzelem megmagyarázható némi kis biokémiával, az anyai szeretet, de még a szerelem is...


Tudod, rosszul vagyok az "én testem, az én döntésem" szlogentől. Ugyanis egyrészt nem igaz, mert nem a saját tested az, ami elpusztul a műtét során, másrészt a saját testemre tudok vigyázni, ha akarok. Viszont amíg az abortuszt úgy fogjuk fel, mint utólagos fogamzásgátlást, addig a legtöbben nem fogják megerőltetni magukat, és elmenni esemény utáni tablettáért, ha baleset történik...


Aki felfogja, miről van szó, annál sokkal kisebb az esélye, hogy nem kívánt terhessége lesz. De az agyrém, hogy 30 évesen én megyek csodaszámba, hogy nekem nem volt soha abortuszom... (Pedig balesetem nekem is volt, és 10 éve nem szedek tablettát.)


Nem azt mondom, hogy soha nem indokolt. Nem azt mondom, hogy jókedvéből csináltat ilyet egy nő. De a felfogásmóddal nagy bajok vannak mindaddig, míg rutinműtétként, egy nem kívánt sejtcsomó kikaparásaként, stb. áll hozzá a társadalom.


Annak, aki most készül rá:

Nem kell, hogy megmagyarázd, miért teszed. Akkor se, ha a magzatvédőknek, akkor se, ha valójában saját magadnak magyarázol. A te döntésed, te élsz vele együtt. Ahogy aki örökbe adja a gyerekét, az is maga él együtt a döntésével. Meg aki megtartja, és aztán nélkülözve felneveli, az is. Persze, hogy megkönnyebbülsz, hiszen valahogy döntöttél. Túl leszel rajta. De azt hiszem, valamiben azért talán igazat adsz nekem. Az abortusz sosem jó döntés. Legfeljebb a kisebbik rossz...

2012. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Kedves Előző: Atropin-szulfát. Nincs semmiféle nyugtató hatása, az altatás alatt a vagusreflex hatására fellépHETő szívhalál (kamrafibrilláció) ellen véd... van anesztes, aki előtte adja tablettában, és van, aki a műtőben injekcióban.
2012. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%

Ja, és még annyi, hogy ahogy Te, úgy általában mások is félreértik azt, hogy "AZ ÉN TESTEM"... nem az embrió a nő teste, hanem a méhe. És hát bizony a nő mége az kétségtelenül a nő teste, rendelkezhet felette. Az abortusznak nem az embrió elpusztítása a célja, hanem az eltávolítása annak a nőnek a méhéből, aki ott nem látja szivesen. Az egy másik dolog, hogy a tudomány mai fejlettsége mellett méhlepényes emlősöknél ez csak az embrió pusztulásával lehetséges. Ugye egy tojással szaporodó élőlény esetében simán megteszed, hogy a kotlani nem akaró alól átteszed a tojást a kotlani akaró alá... ott az abortusz folyamata nem zavarja az embrió saját életműködését. Ezt azért tisztán kell látni, és már csak ezért is baromság, amikor azt magyarázza valaki, hogy az abortusz gyilkosság... a gyilkosság legfőbb eleme, az ölési szándék nincs jelen, ergo az abortusz nem lehet gyilkosság morális alapon se... (a jog meg ilyent nem is ismer)

Azzal egyetértek persze, hogy a művi abortusz nem rutin családtervezési eszköz, azzal is, hogy az érintettek csak magukk előtt tartoznak felelősséggel, és azzal is, hogy soha nem jó megoldás, legfeljebb a legkisebbik rossz.

Viszont - úgy is, mint ennek elszenvedő alanya, lévén örökbe adott gyerek - maximálisan ellenzem és visszautasítom, amit erőszakos "harcos magzatvédők" úgy általában előadnak... (ezzel nem rólad beszélek, kedves előző...látom, te alapban nem vagy az)...

2012. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
0%
Milyen érdekes dolgok vannak mi az hogy a baba nem igazi amíg meg nem születik?? Nekem van egy kislányom és igenis az első hónapban is igazi ez nem egy bábu és ha nem akarsz gyereket huzzál gumit bazz+ ne ide gyere keseregni és ne a fa*ságokkal traktáljátok egymást akik azt mondjátok hogy az nem igazi inkább nézzettek magatokba vagy tán anyukátok rátok is azt mondta amíg ki nem bújtatok hogy nem vagytok igaziak vagy mi fene annyira utálom az ilyet jah és még valami ott a 72 órás tabletta mint írták előttem már ha azt hiszed van rá esély vedd be aki meg elmegy a baba abban státuszában abortuszra amikor a baba már mocorog annak csak gratulálni tudok Üdv
2012. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!