Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelenthetem fel a...

Mikor jelenthetem fel a gyerektartás nem fizetéséért? Mennyi időnek kell eltelnie amíg nem fizet?

Figyelt kérdés

Próbáltam kéréssel szép szóval,nem megy,ő nem akar fizetni.

Én gyesen vagyok,mellette gürizek mint egy bolond hétvégéken... Ő meg vonogatja a vállát.

Abszolút nemérdekli hogy a gyerek mit eszik, van e pelusa...

Hozzáteszem mindene megvan, mert ÉN megdolgozom érte,

Felajánlottam hogy mondjon le róla, akkor nem kell fizetni (látni se jön) ő nem akar lemondani róla.Mit képzelek én,

Gyerektartásdíj meg van ítélve.


2012. febr. 18. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben voltam én is, megvolt az ítélet, és nem volt hajlandó fizetni. Leirom, én mit tettem! :

Bementem a rendőrségre, és jelentettem, hogy elmulasztja a tartásdíjat. Ők intézkedtek ez ügyben, kihallgatták, lett belőle ujabb birósági per, ahol már 30 nap közmunkát kapott. Ezután sem akart fizetni, bementem az ügyészhez, aki az elsőt is intézte, ujabb birósági per, 6 hónap fogház!! Már fizet! Ő sem akart lemondani róla, én is huztam a szám először, hogy fogház, na de mégis.. de végül rájöttem, hogy a gyerekemért ha kell, ki is lövetem a Holdra :) Mindent kövess el, hogy legyen felelősségérzete, de egy szülői felügyeleti jogviszony gyakorlása nevü dolgot intézz el, ha jó fej, akkor együtt bementek a gyámügyre és aláirjátok, hogy nálad van ez a jog. Ha nem együtt müködő, akkor biróság által ezt is el tudod intézni! Ez később fontos lesz, amikor már fizet, mert én NEM adom neki oda láthatásra, és erre jó ez a papir! Más a téma nálunk, mert ő fenyegetett, hogy kiviszi külföldre!

Tehát amint egy hónapot is kihagy a birósági itélet után, azonnal mehetsz intézkedni! Remélem tudtam segiteni!

2012. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fél éves korában elhagyott az anyja és a kezdeti időkben nem fizetett gyerektartést, pedig a bíróság megállapította. Elmentem én is a rendőrségre, birósági ügy lett belőle, ahova először nem jött el, másodjára már a rendőrök mentek érte. Azóta minden hónapban fizet, mivel a munkahelyéről hozták el és ahogy tudom, ezután rossz szemmel néztek rá ott.

Amúgy nappali szakos, idén végzős egyetemi hallgató vagyok és egyedül nevelem, nem tudok senkire se támaszkodni és meg is kell éljünk valahogy a 2,5 éves kislányommal. Mióta elhagyott minket, nem látta a gyermeket és az ő szülei sem törődnek velünk.

Annyi csak a kapcsolat, hogy havonta 15.-éig küldi a havi gyerektartást.

Mindenesetre sok kitartást hozzá, kemény menet lesz majd a bírósági hercehúrca.

2012. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!