Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen árban vannak a fogamzás...

Milyen árban vannak a fogamzásgátló tabletták?

Figyelt kérdés

Tegnap írt fel a nőgyógyászom, mert nagyon rendszertlen a menzeszem, a szoptatás befejezése után ciszta is lett a petefészkemben. Állítása szerint ez majd mindkét problémát megoldja.

Kértem, hogy ha lehet, egy olcsóbbat írjon, mert nem állunk úgy anyagilag, hogy ezentúl havi sok ezer forintot ki tudnék erre adni.

Fogalmam sincs az árakról, kb 20 éve szedtem utoljára.


Egy 40 éves anyuka



2012. máj. 15. 15:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Világ életemben óvszerrel védekeztem, mert a fogamzásgátlótól amit 20 éve szedtem, minden bajom lett.

Most is 2 évet gondolkodtam, hogy engedjek e az orvosi nyomásnak a gyógyszer terén, de kénytelen vagyok újra kipróbálni, mert nagyon durvák ezek a hormonális bajaim. Ráadásul van egyéb is sajnos, amit nem is említettem.

Most első körben 6 hónap gyógyszer, ha nem javulok, akkor keresnem kell egy endokrinológust. Egyenlőre erről lebeszélt a nődoki.

2012. máj. 15. 15:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Én a 4.gyerekem születése előtt szedtem a Femodent.

2,5 éve volt kb 5-6000 ft a 3 havi adag.

Most nem tudom pontosan.Újra szeretném elkezdeni,mert már unom a gumizást,de azt mondták 35 éves kor fölött már nem igazán ajánlatos fogamzásgátkót szedni.Így nagyon elbizonytalanodtam ez ügyben s ha megyek rákszűrésre rá fogok kérdezni az orvosomtól.

Csak sajnos mivel magánrendelése van s elég drága így csak 1 évbe egyszer jutok el.

Áprilisba kellett volna menjek,de most csűszok anyagi okok miatt.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi volt a baj mikor szedted megkérdezhetem?
2012. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszolónak:

Én is csak évente 1x megyek, most is a rákszűrés volt a fő indok, de feltétlenül tisztázni akartam a bajaimat. Rákérdeztem, hogy ez a rendszertelen menzesz nem lehet e klimax előjele és tényleg kell e a gyógyszer. Az orvos azt válaszolta, hogy akár az is lehet, de ha nekem így jó, akkor ne szedjek gyógyszert, de magától nem fog rendeződni. Szerintem nagyon gyógyszerpárti, mert már a 6 hetes kontrollon fel akart írni valami mást, olyat, ami mellett lehet szoptatni. Akkor is inkább a gumit választottam, a férjem is elfogadta.

Bevallom őszintén, nem tudom, hogy hány éves korig ajánlott.

Másik válaszolónak:

Szívproblámám lett, sokáig szívizomgyulladással kezeltek, mert senkiben sem merült fel, hogy a fogamzásgátló mellékhatása lehet. Örökké rossz volt az EKG, eltiltottak a sporttól, minden nemű testmozgástól.

Aztán egyszer anyukám megelégelte, beprotezsált egy gyerek kardiológushoz, akinek a leleteim alapján az volt az első kérdése, hogy szedek e gyógyszert.

Amint abbahagytam, megszűnt minden problémám.

A másik mellékhatás, pedig az arcomon teljesen májfoltos lett a bőr. Nem napoztam, de olyan fényérzékennyé vált, hogy foltszerűen bebarnult. Volt amit kozmetikus mélyhámlasztással hónapokig kezelt, de volt, ami soha nem múlt el, nyáron nagyon látszik.

2012. máj. 15. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!