Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki családsegítőként/szociális...

Aki családsegítőként/szociális munkásként dolgozik, mi volt a legdurvább eset, amivel találkozott?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 15:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%

Anyámnak egyszer volt egy olyan esete ahol az anyuka és apuka szexuálisan molesztálta a 12 éves kislányukat.


Anyuka beakarta tanítani, hogyan kell kényeztetni aput.

A szülők azóta börtönben vannak.

2012. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ismerősömnek elég sok olyan esete van aminél csak nézek. Van amikor a szülők nem akarják oda adni neki a gyereket és egyszer egy nyúl ketrecben találta meg egy szerszámos fészerben. De volt olyan is amikor nem volt fűtés a házban és a gáztűzhely felett melegítették a csecsemőt.
2012. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Az első válaszadó válasza kapcsán jutott eszembe egy, de az nem szociális munkás, hanem óvónői tapasztalat.

Egy barátnőmnek édesanyja óvónő, de az egyik legjobb, nagyon aranyos nő. Egyszer észrevették, hogy a 4 éves roma kislánynak véres ott lent. Mikor az édesanyának megemlítették, még az esett nekik, hogy majd feljelenti őket, mert biztos az óvónő csinált vele valamit... Közben volt a kislánynak 3-4 bátyja, kisegítős paraziták, vagy ők voltak, vagy az apa.


Egy másik történetet egy volt szociális munkás kolléganőm mesélte (már korábban is megírtam egy hasonló kérdésnél). Többek közt azért hagyta ott ezt a szakmát, mert nem bírta lelkileg, amiket látott. Volt egy anyuka, egy putriban élt, egy másfél meg egy 4 éves gyerekével. Egyszer napokra magára hagyta őket, a szomszédok hívták ki a hatóságot, mert éktelen gyermeksírást hallottak.

Csont soványan, kiszáradva találták meg szegény gyerekeket, ruha nem volt rajtuk, és a saját ürülékükben feküdtek. Az ablakon másztak be hozzájuk, azt mondta ez az ismerősöm, az a látvány örökre benne maradt. Az anyuka további 1-2 nap múlva keveredett haza és még neki állt feljebb. Letartóztatták, de hála a magyar jogrendszernek, lehetősége van visszakapni őket később - ezt is a nő mondta.

2012. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem szociális munkás eset. Úgy 7 éves voltam, az egyik osztálytársam kék-zöldre verten jött iskolába. De tényleg ruhában látszottak rajta a verésnyomok. Az apja köztudottan idegbeteg volt, gondolt egyet és összeverte a családját. Valami romavér is van bennük.

Gyerekfejjel durvának tartottam, hogy a tanítónő úgy csinált, mintha semmit sem látna rajta. Jó kis struccpolitika...

Egyszer ugyanez a fiú mesélte, hogy kint aludt a kutyával, mert az apja kizárta. (akkor sem volt sokkal idősebb) Mondjuk később visszaadta az apjának, ő is ugyanolyan erőszakos ember lett, bajba keveredett és nem olyan rég meghalt, húszasévei elején.


Egy másik eset egy a szüleim közelében lakó családnál volt még jó régen. 3 fiuk volt és a szülők sokszor elmentek otthonról egész napokra mulatozni, kocsmázni, olyankor a gyerekeket kizárták a házból és semmi kaját nem hagytak nekik. Tehát elmentek mondjuk reggel 8-kor és este keveredtek haza. Az egyik fiú odament apámhoz, aki épp az uborkát takarította be, hogy nem kaphatna-e egyet? Persze kapott szendvicset meg a tesói is.


Egy másik esetet még anyám mesélt, mert én még pici voltam, nem emlékezhettem rá. Ez egy gyerekkori barátommal és a nővérével történt. A fiú volt úgy 2-3 éves, a lány 5-6. Az apjuk, ha gondolt egyet, hogy napközben megkívánta a feleségét, kizárták a gyerekeket a házból. Kint mászkáltak az utcán kettesben a két testvér. A szomszédnő megkérdezte, hát ti mit csináltok egyedül? És a kislány mondta, hogy nem tudunk bemenni a házba, zárva az ajtó, pedig anyuék ott bent vannak. És ezt nem egyszer eljátszották velük...

2012. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem korlátoznám le a fenti szakmákra, csak az ilyennel foglalkozók vannak tűzközelben. Ha valaki mástól hallott ilyen történetet, azt is leírhatja nyugodtan.
2012. máj. 16. 16:26
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem anyukám védőnő volt, és egyszer mikor ment ki egy anyukához, az a sütőben melegítette a gyerekét, nehogy megfázzon. A kisbaba sajnos meghalt. Az anyukának szülés utáni depressziója volt, nem fogta fel, mit csinál.
2012. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A legdurvább eset az volt, amikor megkaptam az első fizetésem, na az nem semmi volt. Azóta is csak szakmaszeretetből csinálom.
2012. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak :D bár elég szomorú ez. nekem ilyen fentiekhez hasonló durva esetem nem volt, inkább a saját bőrömért kellett aggódnom időnként a dühös -gyermekét szó szerint éheztető- szülő miatt.
2012. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Puszta kíváncsiságból megkérdezhetem hogy ez neked miért jó hogy ilyenek olvashatsz?

Ha nekem ilyen munkaköröm lenne, még névtelenül sem adnék ki semmilyen információt, sőt a családtagjaim/ismerőseim történeteit sem. Nem etikus.

2012. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy fűtetlen putriban a sarokban leterített pléden szorongott 4 kisgyerek, összebújtak, mert fáztak. Olyan koszosak voltak, és büdösek, és taknyosak, hogy elképzelhetetlen. A putriban egyébként volt még négy-öt részeg felnőtt, akik azt ünnepelték, hogy terhes az asszony!!!! 4 éve történt, majd mindennap eszembe jut, felkavarodik a gyomrom.
2012. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!