Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy legyen, hogy jó legyen?...

Hogy legyen, hogy jó legyen? Hogyan osszam be okosan az időmet, hogy munka mellett a gyerekekre is jussom időm, a lakás is rendben legyen, néha főzzek is?

Figyelt kérdés

Segítségem nincs.

Reggel 7 kor indulok itthonról a két gyerekkel, este 6 ra érek velük haza, és közben dolgozom.

Nem jutunk el játszótérre, nem igazán tudok leülni foglalkozni velük, :-(

Úgy érzem kezdenek a hullámok összecsapni fölöttem . . .


2012. máj. 16. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem túl sok időt töltötök itthon, akkora kupi nem lehet. Hazaértek, akkor vacsi, fürdésig az időt csak velük töltsd, ne csinálj semmit. Majd ha őket lerendezted és ágyba tetted, jöhet a pakolás. Így az is meg van. A főzés nehezebb dió, de azt csinálhatod úgy, hogy felteszel valamit, addig foglalkozol a gyerekekkel. Utána pakolsz. Minden, csak ütemezés kérdése. De elsők a gyerekek legyenek, ne érezzék magukat hátrányban. Minden este soká fogsz lefeküdni, bár szerintem nem kell minden este összepakolni, meg főzni ;)
2012. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy takarítok, hogy minden héten más a soros. Egyik héten a konyha, másik héten a fürdő, stb. stb. 5 hétre van beosztva a lakás. Ez amikor már egyszer körbeér, akkor tök jól beválik, mert napi nagyon kevés idő is elég.

A helyedben a gyerekek lefektetése után szánnék rá egy fél órát kb. az nem sok. Meglátod, ha körbeérsz, tök jó lesz a lakás.

A főzésre sok tippem nincs, hétvégén esetleg többet, és mehet a fagyasztóba, így egy idő után lesz bőven a hétköznapokra is. Hétköznap meg valami nem bonyolultat, és két napra főzz meg, így az sem olyan sok szerintem.

2012. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia sorstárs :)

Én is majdnem ugyanígy vagyok, már mi már 5 körül itthon vagyunk, de így sincs időnk semmire.

Őszintén bevallom, én hétköznap nem szoktam főzni. Oké, hogy vannak gyors kaják is, amik fél óra alatt elkészülnek, de előkészítéssel és elpakolással együtt az is van min. 1 óra és megesszük 5 perc alatt... :)

Muszáj főznöd?

A gyerekek úgyis esznek az oviban, nektek meg van más lehetőség. Mi csak hétfőn viszünk meleget, ami a hétvégéről maradt, utána 2x hideget eszünk és 2x rendelünk ebédet valahonnan.


De a többi részét teljesen átérzem. Hiába nem vagyunk itthon a nap nagy részében, akkor is kupi és kosz van :( Este a konyhában összepakolni kb. fél óra, a többi dolog is elvesz kb. annyit, tehát ez már 1 óra és akkor még magammal és a párommal is foglalkozni kéne, reggel meg fél6-kor csörög a vekker...


Nem értem, hogy miért nem teszik lehetővé, hogy szükség esetén a kisgyerekes anyukák 6 órában dolgozhassanak. Így a kecske is jóllakna és a káposzta is megmaradna. Arról nem is szólva, hogy a kisgyerekeknek sem feltétlenül tesz jót a napi 8-10 óra közösség.


Miért nem lenne jobb a munkáltatóknak egy kiegyensúlyozott, boldog munkavállaló 6 órában, mint egy túlhajszolt, stresszes, szorongó 8 órában? Az a 2 óra akkora érvágás lenne? Egy depis ember simán elcsesz annyit a napból, nem beszélve a dohányzásról...

2012. máj. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha én ebben a helyzetben lennék (nem vagyok, bár megpályáztam egy állást,de csak jövő héten lesz eredmény, így a dolog engem is foglalkoztat), akkor úgy csinálnám, mint egy nagyon elfoglalt hölgy ismerősöm: szombaton főzött előre annyit, főleg húsokat, hogy elég legyen szerdáig, és csütörtök-péntekre főzött megint egy adagot. Ha sok húst készítesz előre, csak krumplit/főzeléket/makarónit kell hozzá gyorsan összeütni.
2012. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is foglalkoztat.

a különbség csak annyi,hogy én fél 5-kor indulok el itthonról és este fél 9kor érek haza,ez heti 5 nap általában(vagy 4 vagy 6 attól függ,mert hétvégén is dolgozok)

Ha itthon vagyok,előre főzök pár napra,ha nem vagyok itthon,akkor a párom főz.Nálatok ezt esetleg nem lehet megoldani?

A takarítás is sokszor a heti egy szabad napomra marad,de mindig végzek vele,illetve párom is rengetegszer megcsinálja.Ő neki fix munkaideje van,nem talált csak kiegészítő munkát,nem főállás,így neki több ideje van.

De mi mindig úgy éltünk,hogy aki ráér az csinálja.

Ha "véletlen" együtt vagyunk itthon,akkor csak valami egyszerűt főzünk és megpróbáljuk a családi programokat szervezni.

2012. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!