Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha zárt örökbefogadásnál a...

Ha zárt örökbefogadásnál a születés előtt mond le az anya a gyerekről, akkor mennyivel a születés után viszik el a babát?

Figyelt kérdés

kell még valamit aláírnia az anyának, vagy csak szimplán elviszik? És ki nevezi el a babát?


Én nem vagyok személyesen érintett, hanem egy ismerősöm, engem csak érdekel.


2012. máj. 17. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömék így fogadtak örökbe babát. Már egyenesen a kórházból került hozzájuk a kisfiú. Egyébként a vérszerinti anyukának 6 hete van még szülés után, bármikor meggondolhatja magát.
2012. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De közvetlenül születés után, vagy néhány nap múlva? És ki adott nevet a babának?
2012. máj. 17. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ebben nincs benne az amit kérdeztem. Vagyis, hogy a biológiai anyától kérnek e nevet először és csak aztán nevezik át az örökbefogadó szülők, ha akarják, hogy mennyivel születés után viszik el, illetve kell e aláírnia még valamit a biológiai anyának születés után, hogy az örökbeadás érvénybe lépjen, vagy csak "szimplán" elviszik a gyereket a kórházból.
2012. máj. 17. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja,akkor bocs,hogy válaszoltam!Ezen az oldalon sok minden van..gondoltam körbenézhetsz rajta mivel csak egy válaszod volt!!!
2012. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elviszik. Ha akarja megnézheti, de általában ezt nem akarják. Nem ad nevet. Az örökbefogadók adnak nevet, ha már meg van hogy kihez kerül a kicsi. Mindig van az anyánál "segítség", támogatás. Persze aláíratnak előtte-utána, de van neki 6 hét visszakozási lehetőség...
2012. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És akkor mi alapján azonosítják be, ha nincs neve? pl. ha az anya 2 hét után visszavonja, akkor honnan tudják, hogy az az a gyerek? meg hogyan, mi alapján adminisztrálják? És ha az örökbeadók adnak neki nevet, de az anya visszalép, akkor új nevet ad neki?
2012. máj. 17. 21:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a névre tudok reagálni: egyik ismerős pár kisbabát fogadott örökbe (nyílt örökbefogadás). A babát a szülőanya nevezte el Lili valaminek. Az ismerős örökbefogadó pár megtartotta a kicsinek a Lili nevet, de a második keresztnevét megváltoztatták (sajnos nem tudom, hogy mire). Ha nem nevezi el a biológiai anyja, akkor a naptárban a születéséhez legközelebb eső fiú/lánynevet kapja vagy a kórházban az egyik csecsemős nevezi el (ez a ritkább).
2012. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!