Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó a Magyar államkincstár...

Mire jó a Magyar államkincstár START értékpapír?

Figyelt kérdés
most kaptam egy levelet hogy a márciusban született kislányom után 42500ft -ot helyeztek el a gyerek start számláján ezzel most mit kell csináljak mármint hogy bekel mennem valahová hogy ez majd érvényesüljön vagy ilyesmi?
2012. máj. 17. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod nyitni bemész egy bankba és nyitsz egy számlát, amire minden hónapban utalhatsz összeget, ami gyűlik a gyerek számláján és 18 éves korában megkapja, plusz az állam hozzá tesz még évente valamennyit, de ez a levélben pontosan le van írva.

Én speciel nem nyitottam meg, inkább kötöttem neki életbiztosítást, így egyrészt biztosítva van, másrészt sokkal nagyobb összeget kap felnőtt korában, mint a start számláról kapna.

2012. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én első felidulásomban bementem a bankba, Start számlát nyitni neki (a bank elintézi az Államkincstárral a dolgokat), hogy mondván minden hónapban ráteszek valamennyit, aztán gyűljön. Aztán ugye szó volt róla, hogy a kedves Állam átveszi a Babakötvények kezelését. Na innentől kezvde, storno!! Abból sok jó nem sülhet ki, ismervén ezt a tetű bandát! Ki tudja, mi lesz később.. Lásd pl magánnyugdíj... Szóval azt a pénzt otthagytam, de nem fogok rá fizetni semmit. Nincs utána bankköltség, és nagyon-nagyon minimális összeget kamatozik évente (a gyerek 18 éves korában majd vesz belőle egy csomag rágót kb...) És helyette nyitottam Junior számlát. Ahhoz az államnak SEMMI köze nem lesz, és 18 éves kora előtt is hozzá léhet nyúlni-ha a szükség úgy hozza.
2012. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2012. máj. 22. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!