Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerek között érdemes...

2 gyerek között érdemes visszafogyni, hasizmot erősíteni. Stb, mielőtt teherbe esnék?

Figyelt kérdés
Befolyásolja ez, hogy a második gyerek után mennyire fog regenerálódni a hasam, és testem többi része?
2012. máj. 18. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasizmot erősíteni mindenképp érdemes. Bár a méhet tartó szalagok nyúlnak meg, nem az izom, terhességkor, sokkal könnyebb lehet a szülés és pl. kevésbé terheli meg a gerinced is a súlyingadozás, ha támogatja a hasizom is. Hogy a bőröd mennyire bírja és milyen gyorsan húzódik vissza a méhed majd másodszorra, szerintem ahhoz nincs köze.

Ha túlsúlyos vagy, lefogyni is érdemes, hiszen az mindig kockázati tényező minden betegséghez, terhességi rizikókhoz is.

2012. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erdemed. Sulyt tartani is erdemes amennyire csak lehet, vagyis ha normal alkat vagy, akkor kb tiz kiloig hizni.

Persze csak akkor, ha kenyes vagy az alakodra, mert ugye nem mindenkinek fontos es ez is normalis.

Mi kis korkulonbseget akartunk, elso gyerekkel sokat hiztam, amugy vekony vagyok es sportos. Szules utan visszanyertem a sulyomat, alakomat, sportoltam, erositettem, ugy jott a masodik baba. Vele normalisan hiztam es azota is csinos, fitt vagyok, hasam sem maradt.

Amugy a bornek sem mindegy, hogy mennyi ideig van rajtad plusz suly.

Ha nm vagy mar tini, akkor sajnos a bor mar nehezebben huzodik vissza.

2012. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kiegészíteném annyival az Első Válaszadó által leírtakat,hogy amikor nő a pocak,akkor a hasizom "megsérül", elveszíti rugalmasságát (A két egyenes hasizom közötti összekötő rostok megnyúlnak, elvékonyodnak, végül egy papírvékony réteg tartja össze őket).

Az edzett hasizom hamarabb regenerálódhat.


Ha az első szülésed után kellő képen regenerálódott a hasad (ezt csak úgy tudod meg,ha vissza fogysz),akkor érdemes hasazni,hogy a következő terhesség után is legyen esélyed a szép hasra. Persze ez genetika is!

2012. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a súlyom a régi, de maradt egy kis hasam.Császáros voltam, ugyhogy rálóg majdnem a hegre(persze nem rálóg, csak úgy kibukik. nem olyan feszes.) kemény, radiátor hasam volt előtte, most abból semmi nincs...pocakos vagyok:) kiló szerint még az alultáplált kategórisa:) csak én tudom, hogy nagyobb a hsam...
2012. máj. 19. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!