Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki varrt már vagy varratot...

Valaki varrt már vagy varratot mei tait? Mire kell oda figyelni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokfajta szabásminta van, a nektek megfelelőt kell kiválasztani (függ attól h mekkora a baba, milyen magas vagy, elől v hátul hordozod, mennyi időt, télen v nyáron)

Az anyagválasztás szintén fontos: természetes anyagú (pamut), nem mérgező festékkel festett (főleg a nyáron hordozott babáknál fontos) jó tartású anyagból legyen.

A pánt lehet széles, kendőszerű v 10 cm-es, bélelt v béleletlen, csatos v megkötős.

2012. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb: elég szélesek legyenek a pántok, hogy ne vágjon, be, elég erős anyag legyen, ami jól tartja a babát, a terpesz legyen elég széles (térdhajlattól térdhajlatig támassza alá a babát), de ne legyen túl széles, elég erősek legyenek a varrások, legyenek elég hosszúak a pántok (a derék- és a vállpántok is), legyen elég magas a body resz.
2012. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!!


Már sokat nézegettem, de egy olyan varrónő fogja varrni, aki nem is látott még ilyet, de nagyon ügyes, szerintem nem lesz gond. Majd el mogyorózom neki ezeket, amiket írtatok, meg mutatok képeket.


Amúgy 8 hónapos babának kellene, jelenleg 9,7 kg. Horhozókendőnk van, de abban már inkább nekem, mint neki van melegem :)

Ja, és főleg háti horhodáshoz kellene.


A csuklyája legyen bele szabva vagy le patentolhatóra csináltassam?


köszi!

2012. máj. 21. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A csuklya-kérdés attól függ, hogy mennyit alszik a hordozóban. Ha sokat, akkor praktikusabb a rávarrt, mert akkor mindig ott van, ha kell. Ha viszont nem alszik sokat, de tudod, hogy pl. hosszú útra mentek, és fog aludni, akkor jobb a patentos, mert akkor nem lifeg ott állandóan.

2012. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem,

eddig még csak takeszoláshoz kötöttem a hátamra, olyankor nem tudott elaludni, mert zörögtem, lötyögtem, nem az a mindenhogy kibukós fajta.

Kint meg babakocsival sétálunk.

Akkor gondolom olyat kérek, ami kicsit íves felül+ fel lehet patentozni a csuklyát igény szerint. Még lehet az sem ártana, ha kicsit a felső része a nyaknál ki lenne párnázva, ha kell megtartsa a buksiját.


Köszi a segítséget!!!! Üdv! :)

2012. máj. 22. 00:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami a kapucnit illeti, én varrtam egy olyat, amire rá van varrva a kapucni, de varrtam mellé egy kis fület is. Így ha nincs használatban, akkor a kapucnit felcsavarom és a füllel legombolom.

Ha nagyobb babát hordozol, akkor érdemes olyan szabásmintát választani, aminek az alsó része nem túl keskeny. Tetess a derékpántba és a válladhoz is vékony szivacsot (mint az ülőpárna-én konkrétan egy régit szabtam bele).

A felső ív jó ötlet, de az ekkora babák már szeretnek nézelődni. Nekem pl négy réteg anyag (kettő erősebb szövött, kettő vékony dekor) már elég jó tartást adott.

Végül ha nyárra lesz, szabadhatod a háta részét kissé ívesre, így jobban szellőzik.

2012. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tyűűűű ha, jó sok mindenre kell odafigyelni :)))) remélem jó lesz. De ha nem lesz kényelmes a prototípus, addig fogja varrni, amíg el nem készül a megfelelő. :)))))

Jó sok hasznos tanáccsal láttatok el. Köszi!

2012. máj. 22. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!