Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha nem lenne ennyire...

Mi lenne, ha nem lenne ennyire könnyen megfizethető a fogadott szülész-nőgyógyász? Kevesebben szülnének?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Magyarországon is bevezetik holnaptól azt a rendszert, ami már külföldön általános: két ellátás között lehetne választani, mégpedig lenne a teljesen állami terhesgondozás és a teljesen magán. A teljesen állami azt jelentené, hogy nem lehet fogadott orvost fogadni, ügyeletes végzi a terhesgondozást, ügyeletes vezeti le a szülést. A teljesen magán azt jelentené, hogy magánklinikán folyik minden, komplett csomagban lehet megvásárolni a gondozást és a szülést, de ezt magánklinika árakon, tehát nem 5-10 ezer forint lenne egy vizsgálat és nem 20-100 ezer forint a szülés, hanem mondjuk kompletten 1-2 millió forint, ami így a legtöbb átlagos családnak nehezen elérhetővé, vagy elérhetetlenné válna.


Viszont az államin belül nem lenne hálapénz sem, ami tök jó, ugyanakkor el kellene fogadni az ezzel járó dolgokat: várakozás, problémamentesség esetén havonta egy terhesgondozás, összesen négy kötelező ultrahang, ha nincs semmi baj, probléma esetén a sürgősségi osztályra rohanás és nem a fogadott orvos munkaidőn kívüli hívása.


Mi történne ekkor? Szerintetek lenne olyan nő, aki ha nem tudja a magánklinikát megfizetni inkább nem vállalna gyermeket, csak mert az államit semmiféleképpen sem vállalná be? Vagy inkább spórolna két évig a magánklinikára?


(Onnan merült fel bennem egy kérdés, hogy beszélgettem egy ismerősömmel, aki szerint aki szereti a babáját az fogad orvost, ő inkább nem is szülne, ha nem lehetne saját dokija. Én ezt nem így gondolom, mert szerintem csak azért ennyire elterjedt dolog orvost fogadni, mert elérhető, illetve ehhez szoktunk hozzá, ha nem ez lett volna az általános mondjuk az elmúlt húsz évben, akkor eszünkbe sem jutna orvost fogadni és épp ennyi egészséges baba születne ügyeletes, ismeretlen orvosok kezei között is.)


2009. jún. 28. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj,de most is szülnek nők fogadott orvos nélkül. Nekem is így született a két fiam,és nem érzetem semmi hátrányát! Lehet,hogy várnom kellett és nem volt rengeteg uh,mégis egészségesek a gyerekeim. Lehet nekem szerencsém volt,mert mindkét esetben ugyanaz volt az ügyeletes doki,aki egy fantasztikus ember. Hidd el vannak most is olyanok,akik nem tudják megfizetni a fogadott dokit. Én megtehettem volna,de inkább a babára költöttem azt a pénzt.
2009. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

maximálisan egyetérek veled! nem kellett volna zárójelbe tenned a véleményedet, mert nagyon igazad van!

én is az ügyeletesnél szültem, teljesen meg voltam elégedve az ellátással, tök jó érzés volt, hogy nem kell érte fizetni, mégis normálisak velem (persze a TB-t évek óta fizetem, nem is keveset vonnak tőlem, így valójában nem ingyenes).

magamban röhögtem azon, aki ugyanazért az ellátásért százezret fizetett (mert ő sem kapott semmivel sem színvonalasabb bánásmódot, mint én, aki nem fizettem:)))

2009. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Félre értettél, vagy nem olvastad el a kérdésem részletezését. Tudom, hogy hosszú, de azért olvasd át nagyjából.

Én azon az állásponton vagyok, hogy lehet fogadott orvos nélkül szülni, én is úgy szültem. (Igaz, lehetőségem sem volt fogadott orvost választani, mert külföldön élünk és itt nem lehet.) Így is minden remek volt, maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Ezért vetettem fel, hogy működhetne-e ez a rendszer Magyarországon, vagy milyen is lenne a fogadtatása?

Mert meglepett, hogy az ismerősöm szerint ez maga lenne a halál előtti utolsó lépcsőfok...

2009. jún. 28. 11:39
 4/12 A kérdező kommentje:

Természetesen köszönöm a válaszokat!

Ezt elfelejtettem. És azt is mondom utólag, hogy az előbbi kommentemben az első válaszolónak reagáltam.

2009. jún. 28. 11:40
 5/12 A kérdező kommentje:

És még azt is ideírom, hogy én nem VITÁT szeretnék arról, hogy mi a jobb, a fogadott orvos, vagy az ügyeletes és nem érveléseket ellenük, mellettük.

Tisztában vagyok azzal, ha valakinek rossz tapasztalatai vannak az ügyeletessel kapcsolatban, akkor utána fogadott orvost választ, vagy ha valakinek van valamilyen problémája a terhesség alatt, akkor az is inkább fogadott orvost választ és meg is tudja indokolni. Én ezt megértem.


Én ezzel egy szituációs játékot szeretnék, hogy beleképzeljük magunkat ebbe a rendszerbe. Még az is, akinek gondja volt előző terhesség alatt, vagy problémás a jelenlegi.

2009. jún. 28. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, jó lenne-e ez így... Szerintem csak növelén a szakadékot a gazdagok és a nem gazdagok között... Amúgy én ügyeletesnél szültem, egy tündérien aranyos, fiatal szülész orvosom volt, akinek kb. imába lehetne foglalni a nevét. De ha nagyon akartam volna, valahogy csak tudtam volna dokit is fogadni, igaz, az nagy érvágás lett volna, de azért szerintem meg tudtam volna oldani. Míg ha 1-2 millát is ki kéne egy ilyenért fizetni, azt már rettentő kevesen engedhetnék meg maguknak, szerintem ez nagy ellentéteket szítana. Egyik barátnőm mondta, hogy ő csak és kizárólag magánkórházban hajlandó szülni. Nem akartam vele összeveszni, de magamban ennyit gondoltam: rongyrázás. Ő amúgy is sokszor akaratlanul megbánt, amikor azt mondja, hogy addig nem lesz gyereke, amíg nem tud csak a gyerekre havi szinten 100 ezret költeni, és ez számomra nagyon bántó, hiszen mi a picivel ketten élünk 70 ezerből, és ebből fizetem a lakbért is. És ilyenkor mindig úgy érzem, hogy akkor én valamit nagyon rosszul csinálok, ha nincs rá ennyi, pedig szerinte csak így lehetne.

Mondjuk nekem ez az egész orvosfogadósdi sem tetszik, pont az ilyen ellentétek miatt. Meg még sok ilyen dolog van. Azzal sem vagyok kibékülve, hogy egyesek magánszobát fizetnek meg, míg a többieknek marad ami van, és még sorolhatnám. Én nem szeretem az efféle felvágósságot.

Inkább azt kéne elérni, hogy mindenki emberi körülmények között szüljön, szegény is gazdag is ugyan olyan jó ellátást kapjon.

2009. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Én sem akartam vitatkozni,ez az én véleményem. Csak azt akartam ezzel,hogy ezek után se lenne kevesebb szülés szerintem. Aki megtehetné,biztos a magán utat választaná,mert az állami tényleg elég ijesztő. Nem az ellátás,hanem a körülmények! Ez pedig független a fogadott orvostól,sajnos. :(
2009. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben teljesen korrekt módon látnának el,én jobban örülnék,ha nem kellene fogadni se dokit,se szülésznőt.És ennek tudatában biztos,h inkább várakoznék a vizsgálatokra.
2009. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, én inkább annak örülnék, ha az ún egészségügyünk tényleg az lenne, aminek lennie kellene. Nem egy vegetáló, majd csak megoldjuk valahogyan helyek, hanem ahová az ember jó érzéssel menne és jönne is onnan el.(persze ezt most a szülészetekre értem inkább) Tudom, hogy lerágott csont, de a nővéreket, orvosokat, egyszóval minden egészségügyist kellene úgy megfizetni, hogy a hálapénz eltűnjön, és az emberek ne érezzék azt, hogy csak így kapnak megfelelő ellátást. Persze ehhez magunkban is egy nagy szemléletváltásra kellene sort keríteni.

Nem hiszem, hogy ha az általad leírt helyzetet itt is bevezetnék akkor kevesebb szülés lenne. Kizárt! Az, hogy vannak olyanok, akik inkább megfizetnék azt az 1-2 millát egy-egy esetben, hát tegyék. Szerintem most is vannak akik inkább magánklinikára járnak (nemcsak szülni). Bár ez szerintem is tényleg rongyrázás. Nem tudom elképzelni, hogy ennyi pénzért tényleg ennyire más ellátást kapjanak.

Az az igazság, hogy manapság, amikor jól rászoktattuk a dokikat és mindenkit arra, hogy inkább kifizetünk egy vagyont (mert lássuk be: egy szülésért kifizetni akár 100e Ft-ot + a terhesgondozásért kb ugyan ennyi, meg még ide-oda pár forint=Rengeteg!)nagyon sokakban azt az érzést kelti, hogy ha ő nem fogad, akkor valami elveszett bárányka lesz a nagy rendszerben, akit majd senki nem fog észrevenni.

Emellett ugye szinte mindenki fizeti a Tb-jét egy ideje.

Őszintén mondom, nekem az általad leírt rendszer jobban tetszene abban az esetben, ha a leírtjaim is meg tudnának valósulni mellette. Addig igazából nem látnám értelmét, mert maradna a sok lepukkadt kórház, rendelő, felszerelés, ember, híjján, és maradna a hálapénz, amivel már-már licitálják egymást a betegek. Addig ne is várjunk változást!!

2009. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha úgy működne a dolog ahogy írtad, akkor az "állami" ellátásban szülnék. Több millióm sosem lenne a "magán" ellátásra. A jelenben volt fogadott orvosom, így az állami és a magán érdekes egyvelegét kaptam. Jobb volt mint az ügyelet, de nem nevezném luxusnak. Az lenne a normális, ha ez a színvonal járna TB-re és nem kellene ilyeneken agyalnunk.

Magam is egészségügyben dolgozom, pont ezért fogadtam orvost. Tisztán láttam, hogy mi a külömbség a két ellátás között! Sajnos ez itt most a valóság, hiába ábrándozunk, szépítgetünk. Van aki ügyeletre jár gondozásra, és szülni, szerencsés esetben kúltúrált emberek kulúrált környezetben foglaalkoznak vele. Viszont ha nincs szerencséje, akkor bizony csúnyán elronthatják az anyává válás élményét! Mivel most ezt megtehettem, nem bíztam a véletlenre.

2009. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!