Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha nem lenne ennyire...

Mi lenne, ha nem lenne ennyire könnyen megfizethető a fogadott szülész-nőgyógyász? Kevesebben szülnének?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Magyarországon is bevezetik holnaptól azt a rendszert, ami már külföldön általános: két ellátás között lehetne választani, mégpedig lenne a teljesen állami terhesgondozás és a teljesen magán. A teljesen állami azt jelentené, hogy nem lehet fogadott orvost fogadni, ügyeletes végzi a terhesgondozást, ügyeletes vezeti le a szülést. A teljesen magán azt jelentené, hogy magánklinikán folyik minden, komplett csomagban lehet megvásárolni a gondozást és a szülést, de ezt magánklinika árakon, tehát nem 5-10 ezer forint lenne egy vizsgálat és nem 20-100 ezer forint a szülés, hanem mondjuk kompletten 1-2 millió forint, ami így a legtöbb átlagos családnak nehezen elérhetővé, vagy elérhetetlenné válna.


Viszont az államin belül nem lenne hálapénz sem, ami tök jó, ugyanakkor el kellene fogadni az ezzel járó dolgokat: várakozás, problémamentesség esetén havonta egy terhesgondozás, összesen négy kötelező ultrahang, ha nincs semmi baj, probléma esetén a sürgősségi osztályra rohanás és nem a fogadott orvos munkaidőn kívüli hívása.


Mi történne ekkor? Szerintetek lenne olyan nő, aki ha nem tudja a magánklinikát megfizetni inkább nem vállalna gyermeket, csak mert az államit semmiféleképpen sem vállalná be? Vagy inkább spórolna két évig a magánklinikára?


(Onnan merült fel bennem egy kérdés, hogy beszélgettem egy ismerősömmel, aki szerint aki szereti a babáját az fogad orvost, ő inkább nem is szülne, ha nem lehetne saját dokija. Én ezt nem így gondolom, mert szerintem csak azért ennyire elterjedt dolog orvost fogadni, mert elérhető, illetve ehhez szoktunk hozzá, ha nem ez lett volna az általános mondjuk az elmúlt húsz évben, akkor eszünkbe sem jutna orvost fogadni és épp ennyi egészséges baba születne ügyeletes, ismeretlen orvosok kezei között is.)


2009. jún. 28. 11:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudjatok már...de az úristen találta azt ki,hogy aki szereti a gyerekét az fogad magának orvost?És ki mondta,hogy ez ennyire elérhető?

Én inkább gyűjtök a legdrágább kiságyra,mint az orvosnak adjam!Nekem nincs havonta 9000 FT-om és szülésre sincs 60-90 ezrem!Ez nevetséges!

Ha ennyire gazdag valaki szíve joga,de attól mert sztk-ban szül valaki még nem lesz rossz anya!!!

Semmivel sem rosszab,mint a fogadott!Csak vannak agyalágyult anyukák(akinek nem inge...)akik minden szarért rohannak az orvoshoz!Na nekik ezért kell!!!!

Nekem ne mondja senki,hogy a babám nem lesz boldog,mert nem szántam a születésére a kórházban 2 havi fizetést!!!

pffff...ezek a módos emberek... :/ :SSSSS

2009. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szíven ütött a kérdésed, mert belegondoltam, hogy ha tényleg nem ilyen megfizethető lenne a fogadott orvos, nekem ma sem lenne gyerekem. Sok évig jártam egy bizonyos nőgyógyászati panasszal az SZTK nőgyógy. rendelőjébe, amire minden orvos csak legyintett. Kórházba is kerültem, ahol, mivel nem volt orvosom (nőgyógyász),akinek a magánrendelésére előzőleg jártam volna, szó szerint ide-oda löktek. Elmentem magánorvosi rendelésre, ahol az orvos az első vizsgálat alkalmával megmondta, mi a bajom, kezelt, így a megfelelő kezelésnek köszönhetően várandós is lettem. Most mondtam volna neki, hogy már nem tartok igényt a kezelésére? Vagy járok más orvoshoz, aki nem ismeri úgy a problémámat? Egyértelmű volt, hogy nála szülök.

Persze, akinél minden rendben van, teljesen egészséges, nincs problémája, annál más, teljesen rendben van, hogy nincs fogadott orvosa.

Minket sem vet fel a pénz, nem volt könnyű ezt a luxust vállalni.

Így a kérdésedre válaszolva, nem biztos, hogy kevesebben szülnének, de kevesebb embernek lehetne gyereke, akik vágynak rá.

2009. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!