Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mindig mindenért...

Anyukák, mindig mindenért rászóltok a gyermekeitekre?

Figyelt kérdés
Értem én arra,hogy:pl: ne lökdösd a tesód, vagy ne piszkáld a macskát, vagy szépen szólj a tesódhoz.. ilyenek. Van két fiam (3 és 5 évesek) és elég sokat civakodnak. Mindig mindenért rájuk kell szólnom, de már unom. Szerintem többször szólok rájuk,mint kéne. Egész nap ebből állok, estére lefáradok. Lehet,hogy nem kéne mindig mindenért szólnom? Ti mennyire vagytok engedékenyek? Hagyjátok őket maguk közt lerendezni a dolgokat? Vagy mindig közbe kell avatkozni? Ha tudna valaki tanácsot adni, megköszönöm!

2012. máj. 21. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor tegyél igazságot, ha megkérnek rá. Addig meg harcoljanak csak nyugodtan. Mindig fitogtatja két fiú, ki az erősebb, okosabb, gyorsabb, stb. Ha nem a fizikai épségükön műlik, szerintem hagyd. Egy kis verekedés belefér. Csak nen ugorjanak versenyt a "kútba". Ha pedig jönnek, hogy "XY ezt csinálta", akkor kivizsgálhatod az ügyet, de maradj mindig relative objektív. Az saját harcukat vívják meg ők.
2012. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem.Ráadásul én megpróbálok pozitív mondandót belevinni a rászólásba is.Pl.nem azt mondom,hogy ne forogj evés közben,hanem,hogy jobban tudsz úgy enni,ha az asztal felé fordulsz,vagy:felmászik valamire nem azt mondom,hogy ne mássz fel,mert le fogsz esni,hanem azt,ehhez még kicsi vagy,ha fel szeretnél menni segítek.A kisebb konfliktusokba se szólok bele,meg kell tanulniuk megoldani a nézeteltéréseket egymás között.21 hetes terhes vagyok,nem akarom majd azzal tölteni a napjaimat,hogy 3 gyereket egész nap fegyelmezem. Na persze,az én agyam is eldurran,olyankor jön,hogy 3-ig számolok,és ha nem marad abba a dolog,elpakolom a játékokat egy zsákba...érdekes módon még nem fajult addig a dolog,elég volt kihoznom a zsákot.
2012. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Igen rászólok, bár én is mindig kimerülök, de muszáj azért következetesnek lenni valamennyire: egyszer lehet a kutyával játszani egyszer meg nem, egyszer szépen szólok a tesóhoz, másnap már nem szólnak érte... szóval én szólok, és a gyereknek meg ilyenkor az a dolga, hogy feszegesse a határait, tehát rájuk se lehet haragudni
2012. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
nem szólók mindenért rájuk.pl ma az orvosnál sokat kellett várni(2.5 )órát.3 éves a kislányom a vége felé már kezdett türelmetlenkedni kitalálta hogy feláll a padra és onnan ugrál.Megfordult a fejemben hogy rászólók ne koszolja a padot a cipőjével aztán arra gondoltam hagyom ugrálni.Csodák csodája senki nem szólt be inkább mosolyogtak rajta,
2012. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TKI Ibolya ***** válasza:
50%
Nem mindenért de nem ugrálhatnak az orvosnál,nem kiabálhatnak egymással,nem szaladgálhatnak el az asztaltól evés közben! Sorolhatnám még de felesleges.Én mindig úgy neveltem és nevelem a gyerekeimet,hogy mindenhol tudjanak viselkedni,legyen az orvos ,étterem stb.Mindennek meg van a maga helye.A vitáikba csak akkor szólok bele ha az elejétől hallottam,mert igazságot tenni csak akkor lehet.Apróbb vitákba nem szólok bele.
2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!