Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő olyankor, ha...

Mi a teendő olyankor, ha elmegyünk egy - elvileg - OEP támogatotta vizsgálatra és a végén derül ki, hogy fizetős és fizettetnek érte?

Figyelt kérdés
Babánkat vittük felülvizsgálatra egy gyógytornászhoz, volt beutalónk, megvolt a vizsgálat, erre közli, hogy ezért fizetni kell.Házi orvosunk nem mondta ezt előzőleg.Mit lehet ilyenkor tenni egyáltalán lehet vmit / érdemes, úgy hogy végül aztán nehogy a gyereken "csattanjon" az ostor?
2012. máj. 24. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Kórházban voltatok a gyógytornásznál?
2012. máj. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, hanem egy állami intézetben - nevet nem írok - senki nem említette előzőleg, hogy majd fizetni kell.Állítólag a betegirányító adminisztráción kellett volna mondaniuk, ott nem tették ezt előzőleg a doktornőnk szerint, aki beutalt oda.
2012. máj. 24. 07:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy értetlenkedek,1. vagyok.Ha OEP támogatott miért kell fizetni?Végül fizettetek?Hogy érted hogy nehogy a gyereken csattanjon az ostor?Amúgy igen ezt mondaniuk kellett volna(akár a beutaló dokinak)és ha valaki nem tud fizetni és megvolt a vizsgálat?
2012. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy amikor a kezünkbe nyomták a csekket, gondolkodtunk, hogy nem fizetjük be, hanem panaszt teszünk az adminisztrációra, hogy ott nem tájékoztattak, de 2 szempontból is bocs leh.zott sóskifli:

1. nem mi kértük az időpontot hozzájuk, hanem a dokink - velünk szóba se álltak volna, mint utca emberével, szóval mindenképp a dokink közbenjárása kellett

2. ha bárkit bárhol előveszünk, hogy te nem közölted, te mulasztottál, akkor a köv alkalommal - mert a jövőben kapcsolatban kell velük maradni a gyerek érdekében - hogy néznek az emberre vajon, ehet hogy nem is fogadtak volna.

2012. máj. 24. 07:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha fizetni kell érte, akkor az nem OEP által támogatott. Ha Dévényes gyógytornásznál voltatok, az alapítványként működik, és ott tényleg fizetni kell.

Más kérdés, hogy miért nem tájékoztattak róla, lehet, hogy az orvosotok alapból úgy gondolta, ezt ti úgyis tudjátok.

2012. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem Dévényesnél voltunk!!

Nem tájékoztatták állítólag a dokinkat, de a terapeuta szerint ez nem az első eset, úgyhogy innen gondolom, hogy egy kissé rafinált módon csikarják ki az emberből a pénzt, hiszen tudják, nem fogja az ember felnyomni őket - pedig jogalapja lenne - hiszen legközelebb is odaviszed a gyerekedet, nem azért, mert annyira szereted őket, hanem azért mert MUSZÁJ!

2012. máj. 24. 08:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azért nem értem, mert ilyenkor nálunk előre kérik a befizetett csekk másolatát. Nálunk is volt ilyen vizsgálat, amit csak részben finanszíroz a TB. Nekünk időpont egyeztetéskor ideadták a csekket, hogy a csekk fénymásolatával mehetünk a vizsgálatra.

ÍGy utólag, hogyan ellenőrzik a befizetést?

2012. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elvileg sehogy, mert mint kiderült - utólag mondta a doktornő, hogy alapítványi intézményről van szó, de azt ő "se tudta", hogy fizetős.Odaadták a saját maguk által kitöltött fizetési bizonylatot - nem is csekk volt, vagyik sem a szabvány szerinti - hogy ezzel menjünk a kasszához.Nem tagadom, bennem volt, de csak a kérdés, hogy "és ha nem fizetjük be?"Elvileg megtehettük volna, de úgy vagyok vele, hogy az ember nem lehet se önző, se ostoba, ez annyira híres intézmény és elég messze elnyúlik a kezük szerintem, nem szerettem volna hivatalosan esetleg hatóságilag kiküldött fizetési felszólítást kapni, mert 4 ezer forintból lehet még 40 ezer is akár + hangsúlyozom, a gyermekünkkel b.unk ki, bocsánat, de erről van szó, őt nem látják utána viszont ott.Ha már itt tartunk, nem lejáratás, mert nem az egész intézmény tehet róla, hanem egy személy, aki elfelejtette mondani, a budai Pető Intézetről van szó; azok miatt írom le, akiknek egyszer a közeljövőben dolguk lesz esetleg náluk, csakhogy tudják: FIZETŐS!!:))
2012. máj. 24. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok


A Pető Intézet fizetős. Ez a honlapjukon is rajta van. Sehol nem titkolják.


[link]

2012. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok így már értem.Gondoltam hogy a Petőről lehet szó,de csodálkozom hogy a dokitok nem tudott erről.Minden esetre hasznos tudnivaló hogy ott fizetni kell.Kellemetlen hogy így tudtátok meg,én nem tennék már semmit,mert gondolom úgyis kifizettétek volna ha előre mondják.Itt csak az a gáz hogy van akinek nincs ennyi pénze se az mit csinált volna.A pénzt előre kellene kérni,a vizsgálat előtt ez lenne a jó megoldás.Én uh-n voltam privátban a kórházban,mert 2 hónap múlva adtak volna időpontot,de ott már az időpontnál szóltak(szólhattak volna nálatok is)mennyi lesz,+ előre kellett fizetni.
2012. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!