Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatást nyújt az...

Milyen támogatást nyújt az állam a gyerekvállalás érdekében?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy van-e szocpol és ha igen az mit takar, feltétele?

Gyey,Gyed,Gyet közötti különbség?Mikor kapja ezt az anyuka? Más segítség?

Valamint ezek mennyi részét fedezik a gyereknevelésnek. Értem úgy, hogy kb. ha havi 40 ezret költötök a gyerekre (pelenka,tápszer..s.tb),akkor a külön befolyt összegek mennyi részét teszik ki?


2012. máj. 24. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Az államtól segítség??:DDDD Ne nevettess már, amit ad attól akár éhen is halhatsz.


Csak egy példa: gyesen vagyok, 3 gyerekem van, havi 25 ezer a juttatás. Hmmm...

2012. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyed: munkaviszonyhoz kötött ellátás, a bruttó bér 70%-a, max. bruttó 130200Ft. (a max. gyedhez 186 ezer vagy több bruttó bér kell)

Gyes: alanyi jogon járó ellátás, bruttó 28500, nettó 25650.

Gyet: három gyerek esetében igényelhető (főállású anya), annyi, mint a gyes.

Családi pótlék: 1 gyerek esetén 12200, két gyerek esetén 13300 gyerekenként, 3 gyerek vagy annál több esetén 16000 gyerekenként.


Az adóköteles juttatásból valamelyik szülő (vagy mindkettő megosztva) igényelhet családi adókedvezményt, 1 ill.2 gyerek esetén az adóalap 62500Ft-al csökkenthető gyerekenként (ez 10-10 ezer ft többlet gyerekenként), 3 vagy több gyerek esetén meg 206500-al csökkenthető gyerekenként (ez 33 ezer Ft többlet gyerekenként). Persze ez bruttó bér függő.


Példa: havi 40-et költesz a gyerekre, ha max gyedet kapsz, akkor az kézbe 116 ezer, vagyis marad 76 ezer.



Szocpol:

[link]

2012. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Elsőnek: nekem is 3 gyerekem van, gyeden vagyok, és 116 ezret kapok havonta. Plusz a párom fizetéséből 48 ezerrel több adó marad a gyerekek miatt.


Ha gyesből kéne megélni, éhen halnánk, ezért visszamegyek dolgozni.


Értelemszerűen a közösből annyit vehetsz ki, amennyit betettél, ha nem dolgoztál nem fizettél járulékot, akkor örülj neki, hogy kapsz gyest.

Ha meg van munkád, menj vissza dolgozni, más is megteszi.


Az állam valóban sz@r, és a támogatási rendszere is katasztrófa, de azért az ingyenélés elég felháborító.

2012. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, az 1. válaszadó is hasonló helyzet miatt nem jogosult gyed-re mint én: már lejárt a gyed, gyesen voltam és úgy lettem újra terhes a 3. gyerekkel, tehát ebből kifolyólag nem volt meg a megfelelő munkaviszonyom. ennyi.


Ettől még nem kell ingyenélőnek titulálni senkit.

Akkor most én is ingyenélő vagyok, mert szoc. alapon rendszeres és rendkívüli gyermekvédelmi támogatásban részesülnek a gyerekek?

Amúgy az 1. válaszadó azt is kifelejtette, hogy havonta 16.000Ft-ot kap a gyerekei után családi potylékot.

2012. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Közalkalmazottként dolgozom 3 hónapja 70730Ft-ért előtte dolgoztam 4,5 hónapot pultosként,ahol 70 ezerre voltam bejelentve.....Párom is közalkalmazott Ő a mentőknél van, több,mint 5 éve. Ő 90 és 120 ezer között kap (de többször van a 90-hez közel)...Nem állunk túl rózsásan,ezért sem vállaltunk még eddig gyereket, habár az együtt töltött 5 év alatt, nem telt el egy hónap sem, hogy ne hozta volna fel a párom....én persze iylenkor mindig csak azt tudtam mondani, hogy MIRE? Meg még tanultam, meg még nem volt lakásunk. (Most is albérlet van,csak akkor még az apjával laktunk)

Tehát iylen kilátással mik az esélyek?

2012. máj. 24. 11:22
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

1. vagyok!


Nem véletlenül írtam, hogy "CSAK EGY PÉLDA"!!!

Kaptam Tgyást, Gyedet, lányom elmúlt 2 éves ezért vagyok Gyes-en. Emelt családi pótlékot kapok, 2 éve voltam a cégemnél 15 éves törzsgárda tag, van hová visszamennem, de nincs hová tennem a lányomat. A 40 ezres városunkban 2!! állami bölcsöde van, meg persze 100 magán bölcsi havi 80 ezerért.

Őszintén! Ezek olyan fantasztikus pénzek amiből meg lehet élni?

A 15 év alatt elég sok TB-t, egyéb járulékot, adót fizettem és fogok is fizetni, ezért nem gondolom, hogy az államtól ez egy adomány lenne, hogy kaptam gyedet, stb.


Csókoltatom a sok kormánypárti válaszolót, fizessétek vidáman tovább a többi adót.

De ne haragudjatok ha nem állok be a sorba. Áprilisban pl. levették a támogatott gyógyszerlistáról a gyerekem epilepszia elleni görcsoldóját!!! Hallelúja, éljen az állam!!!

2012. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha élne a munkaviszonyod, akkor hiába gyes alatt született a következő baba, ugyanúgy tgyás majd gyed jár rá. Nem mellesleg ha meg megszűnik a munkaviszony, akkor az ember lánya jogosult az álláskeresés támogatásra, utána pedig a tgyásra is.

Ha szerencséje van, és olyan időben szűnik meg a munkaviszony, akkor még a gyed is összejöhet.


Az ingyenélő nem az, aki munkából megy szülni, hanem az, aki nem dolgozik, nem is dolgozott, de tartja a markát, és sír a szája, hogy az állam miért nem ad többet. És nekem az a véleményem, hogy miért kapna valaki többet mondjuk annál, aki minimálbéren dolgozott 6 órában?

Aki nem dolgozott soha, az inkább örüljön, hogy egyáltalán kap valami támogatást az államtól.


Más kategória, ha valakinek megszűnik a gyerekvállalás közben a munkaviszonya, bár erre kevés példa van (kizárólag ha megszűnik a cég).

A saját véleményem azonban az, hogy ilyen esetben az embernek mérlegelnie kell, hogy a következő gyerek előtt keressen munkát, vagy meg tudják oldani nulla pénzből a felnevelését. Ha meg tudják akkor tök jó, de azért ne sírjon már, hogy ő gyereket nevel, és milyen kevés a pénze. Ő választotta, ő döntése.


Azt, hogy te ingyenélő vagy-e, neked kell eldöntened.

Ha letettél valamit az asztalra, ami alapján a támogatás elvárható, akkor nem vagy az. De ha nem tettél le semmit, de a markodat tartod (és panaszkodsz, hogy a köcsög állam milyen kevés pénzt ad) akkor viszont az vagy.


Ez nem személyeskedés, (bár gondolom nullára pontoznak majd az önérzetes anyukák) egyszerűen ezek tények.

Akinek nem inge, az nem veszi magára, ennyi.

2012. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, és az első válaszoló által leírt példára hivatkoznék: 25 ezret kap, plusz 48 ezret a három gyerek után. Ez 73 ezer forint, így, hogy a példa otthon van, sokkal jobban keres, mint az, aki minimálbérért dolgozik minden áldott nap 8 órában.
2012. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de Én egyenlőre az első gyereknél tartanék majd....egyszer csak.
2012. máj. 24. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

8-asnak!


"Ez 73 ezer forint, így, hogy a példa otthon van, sokkal jobban keres, mint az, aki minimálbérért dolgozik minden áldott nap 8 órában."


A minimálbér 60 ezer, ehhez még ugyanúgy megkapná a 3 gyerek után járó családi pótlékot. A 70 ezer hogyan lett nálad több a 100 ezernél??? Ezt nem értem!

2012. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!