Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a gyermekvállalás menete?

Mi a gyermekvállalás menete?

Figyelt kérdés

A párom és én eldöntöttük, hogy belevágunk a lecsóba! :)


Az lenne a kérdésem, hogy mivel kezdődjön a dolog, mire figyeljünk oda, stb.?


Csak kezdjünk neki, és ha sikerült megfoganni a babának, akkor elég nőgyógyászhoz menni, vagy előtte érdemes elmenni egy vizsgálatra, esetleg megbeszélni, hogy mit kell szedni, enni, inni, stb.? Vagy csak túllihegjük a dolgot? Vagy előtte kell elkezdeni valamit szedni?


Mikor hogyan kell/lehet orvost/szülésznőt választani? Te melyiket választottál? Miért?


Ami biztos, hogy a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban szeretnék szülni (gödöllői vagyok), érdemes oda menni nőgyógyászhoz, vagy mindegy hova járok, vagy ez hogy működik?


Szóval minden ezzel kapcsolatos kérdésre érdekel a válasz, még teljesen idegen a téma, de szeretnénk felkészülten, "szakszerűen" belevágni, de nem tudjuk, pontosan mi ennek a legmegfelelőbb, legbiztonságosabb menete, ezért kérem a segítségeteket! :)


Nagyon köszönöm előre is!



2012. ápr. 23. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy is esedékes, akkor megcsináltathatod előtte a rákszűrést.

Folsavat szokták ajánlani meg mindenféle terhesvitamint.

Én egyiknél sem szedtem, csak vasat, meg a másodiknál magnéziumot is. És mindkettő egészséges. De a nőgyógyász úgyis elmondja, hogy ő mit ajánl.

Orvost akár már most, szülésznőt ráérsz később fogadni.

Kórházosat nem tudom, az én dokim ott dolgozik, ahol szültem.

Enni most még ehetsz mindent, majd pocakosan lesznek tiltólistás dolgok. Ezeket majd a védőnő el fogja mondani.


Nem kell ennyire rástresszelni, mindent időben meg fogsz tudni, a védőnő meg az orvos tájékoztatni fog mindenről.

Én sem tudtam semmit, belevágtunk, mikor nem jött meg, teszteltem, pozitív teszt eredménnyel elballagtam az orvoshoz, uh, tényleg baba, megkaptam minden papírt (védőnőhöz, vizsgálatokhoz), semmivel nem voltam elkésve, úgyhogy nyugi.


Mielőbbi babásodást! :)

2012. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

én is így gondolom mint az első

töltsd fel magad vitaminnal

2012. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én elmennék a helyedben egy teljes vérképre, hogy az alapján derüljön ki mire van szükséged. Meg viszonyítási alapnak is jó. Ezt a háziorvostól kérheted.

Orvost a 20. hétig kell megfogadni /ha fogadsz. Addig bőven jó az sztk is. A nagy ultrahangokra úgyis a kórházba kell menni (12. héten és úgy emlékszem a 20. héten van nagy uh az első félidőben)

Jó lenne ha az oltásaidat átnéznéd, mert ha nincs meg valamelyik azt most beadják (ez több hónap).

Ami még fontos! az a fogorvos, jobb elkerülni a műtéteket a terhesség alatt.

Vitaminból elég a folsav + a vérkép amit még kiad.

2012. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy az első ahogy irta a nőgyógyásznál rákszűrés meg rutin vizsgálat. De vannak már olyan vizsgálatok amikor teljesen megnézik, mennyi is milyen arányban vannak egészséges és ártalmas baktériumok benned.
2012. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha rég volt rákszűrésed, akkor érdemes megcsináltatni most és mondani a dokidnak, hogy gyermeket szeretnétek, ő is sok mindent el fog mondani.

Hogy szedsz-e vitamint, folsavat előre, az a te döntésed, én szedtem, bár nekem kicsit helyre is kellett rázódni ezen a téren.

A kórházról megoszlanak a vélemények, van, aki szidja, van, aki elégedett (isaszegi vagyok), én sok rosszat hallottam, nem ott szültem.

Az orvos és szülésznőválasztással még bőven ráérsz. :)

Ja, igen, és sok sok összebújás! :D

2012. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Úhh, szóval akkor nem kell ennyire ráparázni! :) Értem, köszönöm!


Természetesen évenkénti szűrésen részt szoktam venni (de sztk-ban mindig más orvosnál a rendelőben sajna), úgyhogy nincs kimondott nőgyógyászom.


Szerintem a biztonság kedvéért elmegyek akkor egy ilyen teljes vérképre, kivizsgálásra, biztos ami biztos! :)


Nagyon köszönöm a segítségeket, válaszokat és jókívánságokat! :)

2012. ápr. 23. 19:45
 7/20 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrést ki ne hagyd, ha egy évnél régebben voltál, mert azt kérik a TBC miatt (is).
2012. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! :)


Ezt nem is tudtam!

2012. ápr. 24. 06:55
 9/20 anonim ***** válasza:

Én nem voltam tüdöszűrön, az kimaradt

De voltam fogászaton,

rákszűrésen,

megnézettem ultrahanggal a méhem, hogy rendbejött-e mert 7 hónappal az új baba fogantatása előtt megszületett halva a 22 hetes kislányunk,

már a vállalás előtt 2 hónappal gravida vitamin szedése

mikor belefogtunk folsav szedése,

vérvizsgálatra kértem beutalót a háziorvaotól.

A párom elment urulogiára, hogy neki se legyen semmilyen fertőzése (lappanghat is).

Miután ezeken voltunk összejött a mostani kicsi lányunk, ha nincs gond, nem vérzel, elég ha a 7-8 héten mész el nőgyógyászhoz. Utána védőnő elküld EKG (orvosi beutalót kell kérni), fogászat, vérvétel (mi a 10 héten voltunk). Mivel ismét veszélyeztett vagyok nekem sürűbben voltak nőgyógyászati vizsgálatok, és mindig a következő héten védőnő - de ezt majd ugyis ő elmondja mikor menj. 11 héten ultrahang, utána védőnő. 13 héten genetikai ultrahang az Istenhegyi géndiagnosztika központban (Down-szindroma szűrés), 16 héten ultrahang majd védőnő (elvileg ezena héten kellett volna az AFP-t csinálni, helyette nekem a 18-ban végezték el, 21 hét ultrahang és védőnő,22 hét Máv Kórház genetikai ultrahang, 25 hét vérvétel és ultrahag + megnézték zárt-e a méhszáj, mert keményedett a hasam, következő hét cukorterhelés (háziorvos álltal felírt cukrot kell vinni + pisimintát)majd védőnő.28 hét ultrahang majd védőnő. Ezen a héten (30-31 hét) megyünk 4D-re (12000ft)32 héten kell visszamenni ultrahangra majd ismét védőnő.

Vérvételnél vigyél magaddal pisimintát, éhgyomorra csinálják, cukorterhelésnél is, majd aznap leveszik megint a vért miután eltelt 2 óra a cukros lötyi elfogyasztása után, de enni csak ezután szabad.

A többit még én se nagyon tudom.

Remélem tudtam segíteni, bár a kérdésnél egy kicsit többet írtam, ha nem baj .


Jó babavárást!

2012. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A kivizsgálás nem árt, de talán fontosabb, hogy találj már előtte egy jó dokit. Nálunk egy év után jött össze, esetleg mérheted a reggeli hődet, ha nem jön össze, akkor lássátok a dokiddal van-e peteérésed. Nálam ezt kérte és Flavon lekvárt és folsavat szedtem mielőtt babás lettem, csak utána a Femibiont.
2012. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!