Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az jó vagy rossz hogy én sose...

Az jó vagy rossz hogy én sose akarok gyereket?

Figyelt kérdés

19 éves nő vagyok és úgy érzem h sose akarok majd gyereket. igen voltam már szerezlmes de amikor úgyéreztem, hogy a párom a mindenem akkor se vágytam egy rinyáló kisgyerekre. talán a mondhatni ritkajó melómat is megpecsételné.

ez jó vagy rossz?



2012. máj. 17. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még fiatal vagy, de nagyon.

Én 27 évesen gondoltam úgy, hogy anya szeretnék lenni, addig teljesen elzárkóztam a témától, és a gyerekeket sem különösebben viseltem el.

Még sokat fogsz változni. Ne mondj ilyet, hogy sose akarsz, mert ehhez tényleg nagyon fiatal vagy még.

2012. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ettől se jó, se rossz. Nem akarsz és kész. Nekem ez a hozzáállás sokkal normálisabb, mint az olyan ismerőseim (szerencsére nincs sok ilyen, akik szültek egy gyereket, akit gyakorlatilag a nagyszülők nevelnek, ők meg állandóan panaszkodnak, hogy mennyi gond a gyerek számukra.


Különben 19 évesen én sem akartam gyereket. Most 34 vagyok és kettő van. Nem adnám őket oda semmiért!

2012. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- egyrészt fiatal vagy, ez még változhat

- másrészt a te dolgod

- harmadrész, az én véleményem szerint nem ez a normális állapota egy nőnek, de ugyanakkor nem tehetsz róla, hiszen ez egy érzés, vagy meg van a vágy, vagy nem

2012. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt 29, a másodikat most novemberben 32 évesen szültem/fogom szülni. 19 évesen még fiatal vagy ahhoz, hogy ezt így kijelentsd. Ez még változhat, és szerintem fog is.
2012. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 kutyát neveltem fel, és velük sem bírtam egyszerűen, persze most jó kutyák és szeretem őket, de nem hiszem h egy gyereket kibirnék
2012. máj. 17. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy jó vagy rossz.

ha nem akarsz, hát nem akarsz...nem mindnekinek azutódnemzés az életének a célja..

de miért foglalkoztat ez?megítél érte valaki?

talán magadban tedd ezt helyre és akkor nem fog érdekelni ki mit gondol erről.

nekem sok német barátnőm van, akinek nincs (náluk ez amolyan "divat") és nincs ezzel semmi gond.

ez a te életed, szabadon megtöltheted olyan élményekkel, amikkel szeretnéd.

...és ez nagy szerencse...nincs ez mindenhol így...élvezd, hogy szabad életedet élheted, úgy ahogy szeretnéd.


én mindig családra készültem, de szigorúan csak bizonyos dolgok után...megtettem ezeket a dolgokat mind....most pedig várom a kisfiamat, és úgy érzem ez mindent felül fog írni, ez lesz életem legszebb élménye.


kívánom, hogy te is mindig boldog légy abban, amit teszel!:)

2012. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem a kutyák miatt alakulhatott ki valamilyen fóbia benned, még azt kell megemésztened. abban igazad van, hogy állattartást valóban lehet hasonlítani gyerekneveléshez, de bizonyos szempontból könnyebb, bizonyos szempontból nehezebb kutyákkal. végül is 19 éves vagy, nagyon fiatal. 3 kutya? minden tiszteletem, hogy bírtad velük. emellett továbbra is az a sejtésem, hogy ez nagy falat volt neked egyszerre és ezért félsz most. nem kell sürgetned sem az érzést, de biztos vagyok benne, hogy ha ez az ok, akkor jönni fog majd a gyerek utáni vágy is. akkor már nem úgy fogsz rájuk tekinteni, mint "rinyáló", karriert romba döntő kis emberbőrbe bújt szörnyecskékre
2012. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Változni fog a gondolkodásod, érettebb leszel, akkor majd változhat a véleményed.

Gyermek kell majd a jövőhöz, hisz öregkorodban kik maradnak majd neked? Egyedül leszel, ha nem lesznek gyermekek, akik majd látogathatnak téged és vinnék a jó kis ajándékoat.

kihagynád?? :))


idővel később változni fogsz, nem kell siettetni.


majd ha megtalálod életed szerelmét

2012. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj, nehogy ettől rossznak érezd magad!
2012. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!