Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyellni kell, hogy gyerekem...

Szégyellni kell, hogy gyerekem van?

Figyelt kérdés
Állást keresek, de nagyon nehéz. Már tele vagyok komplexussal, hogy 4 éve itthon vagyok, úgysem vesznek fel. Van, aki mondta, hogy ne valljam be, mert be sem hívnak interjúra. Én ma mondtam a fejvadásznak, hogy ez a gond velem, hiába szép az önéletrajzom. Azt mondta, hogy ezt nem érti, hogy ez nem szokott gond lenni. Akkor most én gondolom ezt rosszul? Az előző munkahelyemről kirúgtak, hogy nem kellek, korábban próbáltam előléptetést pályázni, de mindig azt mondták, hogy gyerekem van, inkább legyek édesanya, ne csoportvezető. Szóval ők már teljesen bebeszélték ezt nekem, hogy a munkahelyen értéktelen vagyok, ha van gyerekem.
2012. máj. 24. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Máskor vigyél magaddal diktafont, és az ilyenek ellen indíts munkaügyi pert! Állásod nem lesz tőle, de előbb-utóbb elpereled a gatyájukat is!
2012. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok igazából mit perelni rajtuk. Most is kirúgtak, végkielégítéssel, a jogászom azt mondta, ha perelek, akkor is csak a végkielégítést tudom megnyerni. Amit amúgy is megadtak, szóval mindegy. Állásom attól még nem lesz.
2012. máj. 24. 20:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
engem is foglalkoztat ez a probléma. Gyerekvállalás előtt állunk, munkanélküli vagyok, így se kellek sehova. a gyerek születése után pedig végképp nem kellek majd sehová. Jelenleg tudok vállalni költözést, bejárást, túlórát, diplomám van, 2 nyelvet beszélek, OKJ-s szakmát is tanultam, nem vagyok elveszett ember és még így sem.
2012. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
nem kell szégyellni csak épp állásinterjú előtt az összes erre vonatkozó képet ajánlatos leszedni az iwiwről, facabook-ról. a legtöbb munkaadó egy termékként tekint a leendő munkavállalóra, ha gyereked van, az nem ideális az ő szempontjából, gondolj csak bele: beteg lehet, akkor neked utána betegszabi jár, egy munkamániás szingli sokkal rugalmasabb. nem mondom, hogy mindenáron le kell tagadni, de ha nem kerül szóba, akkor külön nem kell felhívni rá a figyelmet. bocs, nem biztos, hogy teljesen összeszedetten írtam, nem tudom, hogy átjön-e a dolog, kicsit fáradt vagyok
2012. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy egy munkamániás szingli jobb munkaerő. Csak éppen azt nem értem, hogy mindenhol szakmai tapasztalatot kérnek. Amikor szingli voltam nem vettek fel sehova, mert nem volt szakmai tapasztalatom. Most van, de mégsem kellek sehova. Én pedig nem vagyok hajlandó amiatt szégyenkezni, hogy van 2 gyönyörű gyerekem.

Az nem jutott eszembe, hogy megnézik az iwiw-et, akkor leszedem a képeket, jó ötlet. Köszi.

2012. máj. 25. 09:06
 6/17 anonim ***** válasza:

pedig megnézik. :( azzal kezdik az önéletrajz után. érdemes azt is munka szempontjából ideálissá tenni.


ne is mond, én is sorra találkozom azzal, hogy minden baj. ha nincs meg a képzettséged, az. ha továbbtanulni szeretnél, akkor az, mert leszívja az energiád. ha túl sok a tapasztalatod az, mert meg kell téged fizetni :(

ideális munkaerő: diplomás, pár év tapasztalattal rendelkező, tovább tanulni nem akaró,(nehogy már a cégnek kelljen elküldeni képzésekre) egyedülálló 30-as férfi. és 80-90%ban ezt keresik :(

Rossz passzban vagyok ilyen téren. Ne is kérdezz engem, mert nagyon borúsan látok mindent.

2012. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Az iwiw,facebook kiválló erre,hogy leellenőrizzenek.

Képzelj el engen 4 gyetrekkel 15 éve itthon vagyok gyesen.

35 éves vagyok és nem kapkodnak utánnam.Nem találok még egy részmunkaidős állást se,

2012. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát, mikor én munkát kerestem, és először megkaptam, hogy hát, itt kérem nem lehet otthon maradgatni a gyerek miatt (holott egyébként otthonról is tudtam volna dolgozni), én átéreztem, milyen lehet fogyatékosnak/etnikumnak lenni. Szóval megértelek.


Okosat nem tudok mondani, az tény, hogy azt mondják, csak akkor kell előjönni azzal, hogy gyereked van, ha konkrétan kérdezik, de azért lássuk be, ez szánalmas.


Most olvastam, hogy Magyarország az EU-tagállamok között a 3. legrosszabb helyen áll a részmunkaidős foglalkoztatás terén, tehát sajnos igen messze vagyunk még a megoldástól. Pedig a részmunkaidő pont a gyerekes anyáknak lenne ideális megoldás. (Hollandiában a munkaképes korú nők több mint fele így dolgozik.)

A másik érdekes összefüggés, hogy azokban az országokban, ahol nagyobb a dolgozók aránya, ott több gyerek is születik. Ezeknek tudatában nem értem, az állam miért nem támogatja a gyerekes nők munkába állását (a cégek felé kedvezményekkel, vagy nem tudom).


Egyébként azt a véleményt is hallottam már, hogy a gyerekes anyák teljesítményben meghaladják a „szingliket”, mivel sokkal jobb szervezők, és elkötelezettebbek a cég iránt. (Én úgy tudom, az ideális munkavállaló férfi is az, akinek van már gyereke.)

2012. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy van gyes után visszatérő anyukáknak "start" kártya, ami adókedvezményt jelent a munkáltatónak. érdemes kiváltani és az önéletrajzba is beleírni, hogy rendelkezel ilyennel. tehát valamilyen szinten jelen van ez a támogatás. az más kérdés, hogy nem ez az elsődleges szempont a munkáltatóknál, de biztos szempont ez is, tehát mindenképp jó, hogy van
2012. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Most azért tették meg, és azért mondta a jogász, hogy nincs mit perelni, mert nincs is. Hiába mondod, hogy azért rúgtak ki, mert van gyereked, úgyse ismerik el. Ha van diktofon, és bizonyíték, azért akkor más a helyzet!
2012. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!