Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves elvált szülők gyerekei!...

Kedves elvált szülők gyerekei! Ti hogy látjátok magatokat szülőként?

Figyelt kérdés
Házasságban szeretnétek gyereket vállalni, vagy egyedülállóként képzelitek el magatokat? Mit szeretnétek jobban és miért?
2012. máj. 24. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
15 körül lehettem,mikor elváltak a szüleim.Most várom a babánkat,24 hetes vagyok,házasságot egyenlöre nem tervezünk,de nem is egyedül nevelném fel a gyermekem.Egyenlőre úgy gondolom,felesleges az a "papír".
2012. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én szüleim csak tizenöt éves koromban váltak el, de addig a kisebb súrlódásokat leszámítva példaértékű családi életünk volt. Olyan sokat játszottunk és kirándultunk együtt, és annyi figyelmet kaptunk a húgommal, hogy azóta is akárkinek mesélem, csak pislog, mint hal a szatyorban, hogy még van/volt ilyen. :) Most 23 éves vagyok, és a férjemmel az első csemeténket várjuk. Három év együttélés után házasodtunk össze, és senkit nem ismerek, akinek olyan jó lenne a kapcsolata, mint a miénk (pedig ez nem ugyanaz, mint amikor a szülőnek a saját gyereke a legszebb, sokan panaszkodnak a kapcsolatukra). Egy család minimum három emberből áll: apa, anya, gyermek. Az egészséges szellemi fejlődéshez igenis szükség van arra, hogy mindkét nem képviselője tetemes részt vállaljon a gyermeknevelésben.
2012. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

5 éves voltam,amikor elváltak a szüleim,én apukámmal maradtam.

Én igyekeztem tanulni apu és anyu hibáiból,9 éve vagyok házas,van 2 fiam,és próbálok jobb szülő lenni...

2012. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szüleim kb 3 éves koromban váltak el,anyukámmal maradtunk öcsémmel,majd 18 évesen átköltöztem apukámhoz, a nevelőapám miatt,van egy 1 éves kisfiam,párommal több,mint 1 éve vagyunk házasok,előtte 1 évet együtt éltünk,minden megbeszélünk,elszoktunk járkálni kettesben,van házaséletünk,szeretjük egymást nagyon,bízom benne,hogy együtt öregszünk meg,és még lesz 2-3 gyermekünk
2012. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az, hogy a szüleim elváltak kb. 8 éves koromban, semmit nem befolyásol azon, ahogyan én az életemet látom és tervezem. Úgy gondolom, van annyira normális értékrendem, hogy látom, mi a helyes életfelfogás: alig vártam, hogy mennyasszony, majd feleség legyek, imádom a férjem, két pici gyermekünk van.

A férjem szülei nem váltak el, de házasságuk alapja ez a "nem kell mindent tudnia a másiknak" elv. A férjem sokszor hangoztatja, hogy ez a felfogás neki nagyon ellenszenves, mindenünk, amink van, közös, minden, amit a másik csinál, tudjuk és megbeszéljük. Szeretjük egymást, ragaszkodunk egymáshoz. Nekem igenis számít az a papír. HA nem lenne papírunk, 2 év együttlét után szétmentünk volna, úgy összevesztünk, majdnem egy évig volt teljes szex- és mosolyszünet. De kitartottunk, kibékültünk és már 9 éves házasok leszünk másfél hónap múlva.

2012. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Én is elvált szülők gyermeke vagyok, 5 éves voltam, mikor elváltak. Kapcsolatban élek, jövőre szeretnénk megtartani az eljegyzést. :) Ebből egyértelműen következik, hogy házas szeretnék lenni, és 2-3 gyerkőcöt tervezünk. :)
2012. máj. 24. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!