Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Türelmetlenebb anyukák! A...

Türelmetlenebb anyukák! A többiedik gyerkőc türelmesebbé vagy még inkább türelmetlenebbé tett?

Figyelt kérdés

A többfelé figyelés (időben, érzelmileg, agyilag, fizikailag) megedzett és jobban kezeled mint kevesebb gyerkőccel, vagy még inkább frusztrál, hogy nincs mindenre annyi időd, energiád amennyit szeretnél?


Gyermekek száma, neme, kora?


2012. máj. 25. 15:42
1 2
 11/18 Sókristály ***** válasza:

Én lennék a kivétel? Sokkal türelmesebb vagyok most, mint az első, vagy akár a második gyereknél voltam. A változás a 3. gyerekemnél kezdődött, aki egy évvel a 2. után született.

Amúgy 18, 14,13, majdnem 3 és majdnem 1 évesek.

Amikor a 3. született, nagyon féltem, hogyan fogok boldogulni, de szerencsére minden jól alakult. Az első pillanattól nagyon megértették egymást, vagyis inkább a kisebbik fiam volt teljesen lenyűgözve a húgától. Ez a mai napig így van, a 3 nagy között komoly véd és dacszövetség van, összetartanak, segítik egymást.

A két kicsi sokat tanul a nagyoktól, nekik már alap volt egymás elfogadása. Pedig közülük a nagyobbik közel sem olyan nyugis természet, mint annak idején a bátyja volt.

Persze a helyzet nálunk is árnyalt, nem mindig rózsaszín. Vannak villongások, beszólogatás, időnként hangos vita, sőt hajtépés is. De megtanultam kezelni, nem hoz ki a sodromból, és csak annyira folyok bele, amennyire feltétlenül muszáj. Tudom ugyanis, hogy ezek átmeneti dolgok, fél óra múlva újra a legnagyobb haverok.

2012. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Sókristály ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a 18 éves fiú, a 14 éves is, a 13 éves lány, a 3 éves lány, az 1 éves fiú.
2012. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igazából nem a gyerek tesz türelmetlenebbé, hanem az én lelkiállapotomtól, lelki békémtől is rengeteg minden függ.

Ha én rendben vagyok, sokkal türelmesebb is vagyok.

Hamarosan megszületik a 3. baba, kíváncsi leszek magamra:)

2012. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én az első gyereknél borzasztóan ideges voltam,mert mindentől féltem,féltettem őt és így türelmem sem volt sok,borzasztó eleven volt a fiam és nagyon rossz alvó is.Másfél éves volt amikor megszületett a lányom az első két hónap volt kemény,a lányom hasfájós volt éjjel nappal sírt így nagyon kevés idő jutott a rosszcsont fiamra,a harmadik hónaptól már nem fájt a hasa, minden helyre rázodott,jókat ettek aludtak együtt ,nagyokat sétáltunk,innentől kezdve semmi problémánk nem volt.A 3. gyerköcöm már elég rosszkor érkezett,a nagy kezdte a másodikat a kisebb pedig az elsőt,na az kemény volt,tanulni mindkét gyerekkel és még ott az újszülött pici is,hát nekem ha egy nap 48 órából állt volna az is kevés lett volna,ennek ellenére nem fogyott a türelmem csak hulla fáradt voltam mindig.A 3. után 10 évre született a negyedik babám,vele vagyok a legtürelmesebb és ezt a sok tapasztalatnak köszönhetem,nem aggódom annyit,tudom hogy minden megoldódik,megtanultam hogy lehet legjobban beosztani az időmet és hogy nem katasztrófa ha nem töltök naponta több órát pl.takarítással,vasalással.Igen is nagyon jó buli a gyerekekkel biciklizni,rajzolgatni,tollasozni,labdázni és hát persze együtt takarítani,főzni.A nagyok tökéletesen összenőttek,a fiam 18 a lányom 16 és fél,teljesen elválaszthatatlanok még középsuliba is ugyanoda járnak,hétvégente pedig együtt mennek bulizni.A harmadik is fiú ő most 9 és fél éves a nagyok imádják és sokat játszanak vele,a negyedik is fiú,ő most 3 hónapos,gondolom nem kell mondani hogy a család kedvence,mindig azon megy a vita hogy mikor ki etesse,pelenkázza vagy fürdesse :-)
2012. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Sókristály ***** válasza:

Kedves 14-es!


Ez a középsuli dolog nálunk is így van a 14 éves fiammal és a 13 éves lányommal. Ők általánosba egy osztályba járnak, mert a nagyobbat annak idején visszatartottuk. (Nem azért, hogy együtt járjanak.) Most hetedikesek, és már kiválasztották, hová akarnak tovább menni. Szigorúan csak együtt, ez volt a fő szempont :-)

Bocs az off-ért!

2012. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azt hiszem hajlok a 4-5 év múlva babázás felé. Akkor a fiam

8 a lányom 6 lesz. Nem lenne a kicsi magányos? 4-ediket nem akarok

2012. máj. 29. 13:32
 17/18 Sókristály ***** válasza:

Ez azért még nem lesz szörnyen nagy korkülönbség. De az tény, hogy nehezebben fognak összeszokni, kevéssé lesznek azonosak az igényeik, életkorukból adódóan nem lesznek azonosak az elfoglaltságaik. De attól még lehetnek nagyon jó testvérek.

Nálunk a 3. után több, mint 10 év telt el, és az már tényleg sok lett volna, ezért a negyedik babát úgy vállaltuk, hogy beterveztük neki a kistesót. Két év van közöttük. Nem akartuk ugyanis, hogy nagycsaládban szinte egykeként nőjön fel.

2012. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen, emiatt dilemmázok. Tudom, érzem, és a párom sincs ellene, hogy legyen harmadik babánk, de most építkezünk, új városba költözünk, jövőre a férjem vállalkozását szeretnénk indítani, szóval van teendő rendesen. Szívem szerint most vállalnám a harmadikat, de attól tartok túlvállalnám magam. A kicsi asztmás, néhányszor már voltam vele több napot kórházban, ilyenkor a nagy felügyeletét is meg kell szervezni. Szeptemberben a nagy új oviba kerül, a kicsi jövő szeptemberben kezd.

Viszont annak ellenére hogy nagyon nehéz volt az eleje és még most is vannak nehéz napok (férjem mivel építkezünk, és ő építi, csak hétvégén van itthon), látom hogy jól döntöttünk és a gyerekeknek nagyon jó a kis korkülönbség. Emiatt nem akarok sokat várni, viszont mint írtam sok teher van rajtunk, így ésszerű lenne 4-5 év múlva belevágni.

2012. máj. 29. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!