Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire függ a terhesség...

Mennyire függ a terhesség előtti súlytól az, hogy valakinek nem sikerül leadni a súlyfeleslegét terhesség után (lent részl. )?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mondjuk adott egy 50 kilós, nem túl hízékony nő, és egy 75 kilós nő (mondjuk mindketten 162 cm-k). Mindketten híznak 14 kilót a terhesség során. Az 50 kilós könnyebben visszafogy a saját súlyára?
2012. máj. 26. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

fokent eltmod kerdese. ha figyel valalki a taplalkozasra es mozog akkor le fog menni a felesleg. ha nem figyel ezekre akkor valoszinuleg nem, hacsak nem genetikailag olyan.

en pl 48 kiloval kezdtem a terhesseget, viszont genetikailag hizekony vagyok (68 kilorol fogytam le anno) szoval mivel figyelek es mozgok remelem nem is fogok eleve sokat hizni, na meg utana is figyelek es remelem le is adom hamar. illetve biztos le fogom adni mivel ez csak elhatarozas kerdese.

2012. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én annyiban vélek összefüggést felfedezni hogy aki világéletében 50 kilós volt, valószínűleg szeret sportolni és/vagy ösztönösen vagy szándékosan de egészségesebben táplálkozik, kisebb adagok kevés édesség, nem szereti a zsírosat túl édeset stb.

Viszont aki csokifüggő mint én:) az ha nem figyel egy kicsit oda máris meghízik.

Én terhességeim előtt 74-75 kiló voltam (177 cm hez) és szülés illetve szoptatás után erre viszonylag könnyű volt visszafogyni, dehát ez nem az ideális súlyom.

Így állandó odafigyelésre és végülis egyfajta diétára szorulok hogy tartsam azt amit nemrég sikerült elérnem (67 kiló).

Ellenben a barátnőim mind 165 cm 55 kilók voltak terhesség előtt, amire visszafogytak viszonylag könnyen, nekik az alakjuk, alkatuk változása a fő gondjuk. (nagyobb maradt a poci, vagy kisebb a mell stb.) nem a kilók visszanyerése.

2012. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második vagyok újra,az lemaradt hogy lehet hogy amit én diétának élek meg az más embernek a teljesen normál táplálkozása. (mint a barátnőimnek is, akik viszonylag kicsi adagokat ettek/esznek, édességet szinte sose, vagy ha igen akkor is gyümölcsöst, vagy túróst ilyesmit, sokat isznak vizet stb.)

Tehát amit én követek az másnak normál életmód.

2012. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Tudományos választ nem tudok adni, csak a saját tapasztalatomat/gondolatomat írom le.

Igazuk van az előttem szólóknak, hogy nyilván az életmód nagyban meghatározza a fogyás sebességét. De nyilván az alapanyagcsere is sokat számít, vagyis az, kinek milyen gyorsan égeti a kalóriákat a teste. Ha valaki „hízékony”, akkor vélhetően többet hízik a terhesség alatt is, és lassabban tudja leadni – tehát szerintem ugyanolyan nehéz/könnyű a fogyás terhesség után, mint előtte.

(Persze nyilván ez nem igaz, ha mondjuk pajzsmirigy-problémás lesz az ember a terhesség után.)

Én 55 kg voltam terhesség előtt, közben tornáztam, és mázlim is volt, mert nem az édességre vágytam, hanem salátákra (nem vagyok bolond, tényleg azokat kívántam :), így felhíztam kb. 68 kg-ra. A szülés után 2 nappal már 58-59 kg körül voltam, és nemsokára újra a régi súlyomon mozogtam. Mondhatja tehát nekem a fanatikus Rubint Réka, hogy „a 8. hónapban +6 kilogrammnál tartok”, szerintem egy 10-15 kg-os hízást tesz ki a gyerek+egyéb alkatrészek+víz, ami simán lemegy szülés után.

2012. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés.Én 55-el kezdtem 85 kg-mal mentem szülni,visszafogytam,na jó még van rajtam 1-2 kg de ezért már nem teperek.
2012. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!