Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem azt szorgalmazzák a...

Miért nem azt szorgalmazzák a (mai) szülők, hogy a gyerekük, akár kisebb, akár nagyobb, GYEREK legyen?

Figyelt kérdés
Az öltözködésük, a beszédstílusuk, a játékaik - már amelyik gyerek még játszik a szó valós értelmében.
2012. máj. 28. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Mert a gyerekek már nem ezt látják a kortársaiktól, egyre gyorsabban akarnak felnőni. A szülő hiába akarná, hogy gyerek legyen sokáig, az iskolában mindig lesznek olyanok, akik húzzák a társaikat más irányba. Pl. -anya a Briginek már érintőképernyős telefonja van, nekem is kell! -Anya, ő már sminkelhet 11-12 évesen, én mikor kapok ilyet? Anya, Apa nekem az a ruha, ékszer stb. kell, mert most ez a divat, ebben jár mindenki.

Most már ezek körül jár a gyerekek esze. Meg meg kell nézni milyen ruhákat kínálnak a boltok. Ugyanaz szinte mint a felnőtteknek szánt, csak miniben...Kiakasztó. Én 15 éves koromig bőven gyerek voltam a kortársaimmal együtt. 16-17 éves korunktól kezdtünk el sminkelni, divatra jobban figyelni. 15 évesen még melltartóm sem volt, most az utcán meg minden 2. kislánynak push-up-al van felpócolva a melle, akár van, akár nincs. A lényeg, hogy legyen melltartó, mert anélkül ciki. Nem vagyok még idős, 20 éves vagyok, de közel 1 év múlva már lesz babánk. Előre félek, hogy mi lesz ilyen korban.

2012. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! 22 vagyok,14-15 évesen még nagyon gyerek voltam úgy is néztem ki,sminkelni sem sminkeltem 17 éves koromig akkor is szolidan.A magassarkút mai napig nem szeretem kb 15 évesen is sportmelltartót hordtam.

Sok szülő nem foglalkozik a gyerekkel,sok szülő azt hiszi az a legjobb ha a gyereke azt csinálja amit a többi.

Részemről,megbeszélem majd a gyerekemmel mia helyes és mi nem nem lesz smink cucca 12-14 évesen max egy korrektor,szájfény,sőt remélhetőleg később sem fog sokat sminkelni,nem fogom felnőttként öltöztetni,vannak azért még gyerekeknek való ruhák,nem csak mini felnőtt göncök szerencsére.Sokat számít a szülő-gyerek kapcsolat milyen példát lát,mennyire tud ráhatnia szülő,még ha 15 évesen minifelnőttes ruhái vannak akkor is lehet egyezkedni,hogy legalább olyan legyen amiből nem lóg ki mindene és vállalható ruhadarab.Nekem van már egy kisfiam,és tényleg a boltban egy csomó fiú ruha egytől egyig olyan,mint 20on,30 éveseké,van halálfejes pókemberes és egyéb undorítóan kinéző 1-1,5 éves gyerekre való ruha,jól meg kell válogatni.

2012. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet úgy nevelni a gyereket, hogy gyerek maradjon. A baj, amikor a szülők nem foglalkoznak a gyerekeikkel, csak megveszik amit a gyerek akar, ha rúzsozni akar 6 évesen, akkor hagyják, ha p*csavillantós ruhákat akar, akkor azt veszik neki, csak a gyerek kapjon meg mindent, és maradjon csöndben. Az én unokahúgom is csőnadrágban jár, de gyerek még, elsős, játékokkal játszik, és figyelnek arra, hogy normális gyerekkora legyen. Lehet így is. A baj az, amikor olyanok a gyerekek, nekem pl volt ilyen osztálytársam, hogy otthonról eljött normálisan, aztán a wc-ben átöltöztek a kis barátnőivel miniszoknyába, és kisminkelték magukat ALSÓ TAGOZATBAN!!!


Én még 16 évesen is korainak érzem ezt a bulizást, nézzünk ki úgy mint egy k*rva dolgot. Persze lehet sminkelni mindenkinek, csak nem vágom, hogy miért kell egy 10 éves gyereknek úgy kinézni, mint egy 22 éves nőnek.


Egyébként vannak gyerekszépségversenyek, ahol a szülők KÜLDIK a gyerekeiket, és rendesen kisestélyiben, full smink, póthaj, műszempilla a gyereken, ha jól emlékszem valami olyat is mondtak, hogy volt olyan nagyon fiatal kislány, 5 éves körüli, akinek már műtve volt a feneke, hogy szép legyen. Na ilyen szülőktől ezt látja a gyerek, és ilyen gyerekektől ezt látja a te gyereked akkor is, ha te nem ilyennek neveled.:S

2012. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Pont azt a párhuzamot akartam említeni, mint az első válaszoló, a ruhákat.

Amikor én voltam kislány, nagyon szép egyberuhácskáim voltak, térdig értek, nem látszódott ki belőle semmi. Ma már a legkisebbekre is adj miniszoknyát, alig topot, magas sarkú cipőt...

Teljesen elhűltem minap, a fiamnak kerestem kis fürdőnadrágot, a kislányoknak már szivacsos melltartós bikinit árulnak! Amikor mi voltunk ilyen kicsik, simán jó volt még a kis fürdőbugyi, fürdőruha, mert a strandra játszani mentünk, nem magunkat mutogatni.

Az iskolában tilos volt a smink, 14 évesen farmerben, pulcsiban, kockás ingben jártunk, magas sarkú cipőt ünneplőnek vettünk fel. Most meg kinn a feneke, kinn a deszkamelle a lányoknak, de már a fiúknak kilóg mindene.

A gyerekeknek baromi sok joguk lett, csak a kötelességeikről feledkeznek meg előszeretettel. Minden kell, de azonnal. Megdolgozni érte? Azt már nem.

Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére vannak normális gyerekek és tinik is. Nekünk, szülőknek kell nagyon odafigyelni, hogy már egész kicsi korban milyen értékrendet mutatunk nekik, hogy a kamaszkorban ne legyen akkora húzóerő a hülyeség.

2012. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valóban én is magamból indultam ki, mi még 14-15 évesen játszottunk a barátnőimmel, nem a flancolás volt a fő tevékenységünk. Etől függetlenül normálisan néztünk ki. És értelmes dolgokról beszélgettünk, sőt mint írtam, JÁTSZOTTUNK.


Ma meg kisiskolások nem is tudnak játszani, majomkodnak, teszik-veszik magukat, affektálnak, olyan témáról beszélgetnek, ami minket valahol felső végén (se) érdekelt. Meg eltűnnek a hagyományos játékok, szerepjátékok.

Ovis csoporttársak olyan dolgokat mondanak "játék" címen, mintha 40 év nyomná a vállukat...

2012. máj. 28. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg lehet találni az aranyközéputat. Pl. egy melltartó ne státusszimbólum legyen, viszont ha kell, akkor ne legyen rest a szülő venni, még ha "gyerek" is a lánya. Nekem 9 évesen megjött, ergo 10 évesen C kosaras mellem volt, és szőrösödtem nagyon. Mi a jobb, ha a szülő még gyerekként kezeli, ezért hagyja szőrösen és melltartó nélkül, hogy cikizzék, vagy elviszik gyantáztatni/vesz neki egy epilátort, és pár NORMÁLIS, nem kényelmetlen melltartót? Szerencsére édesanyám az utóbbit követte. Nem kell a gyereknek mindent megvenni, de ha olyan a viselkedése, jól tanul stb. akkor néha meg lehet lepi egy kicsit drágább ajándékkal (nem csúcskategóriás ipad-re gondoltam).
2012. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Annyira vicces,amiket itt írtok páran 20-21évesen,komolyan...Én sem vagyok öreg,26,de én azért emlékszem még arra,h 14-15évesen már nem a barbik érdekeltek minket,hanem inkább a fiúkról ment a téma,első csókok,első járások,első kézfogások..

Sminkelés,magassarkú,stb..nem tudom,nekem már 5-6évesen az volt a kedvenc játékom,h anyu ruháit,cipőit,sminkcuccait magamra aggattam/tuk...Felnőtteset játszottunk,házasságot játszottunk,gyereknevelőset játszottunk...

9-10 éves korban elkezdtünk a szexről beszélni,mert éppenhogy megtudtuk mi az...eszünk ágában nem volt ugyan csinálni,de már téma volt..

Nem hiszem,h a mai gyerekek annyira mások lennének..Ők is ugyanezeket játsszák kb. 12éves korukig,ugyanúgy sztárokba szerelmesek,meg osztálytársakba "szerelmesek"..utánozzák a felnőtteket..

A baj ott lesz,ha a felvilágosítás elmarad a szülőktől,és csak félinfokat tudnak a gyerekek..

2012. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!Talán mert elkrcsosult az egész világ.Egy 14 éves úgy öltözik,mint egy 20 éves rossz k..rva!A picsája ki...olyan pi..a van alattuk,egy felnőtt meg irigyelné!Azért isvan ez mert a szülők hagyják!Aztán csodálkoznak ha a pici lanyukat megerőszakolják !
2021. jún. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!