Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből éltek egy...

Mennyi pénzből éltek egy gyerekkel albérletben?

Figyelt kérdés
Mennyit fizettek a lakbérre? Elégedettek vagytok így?

2012. máj. 28. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy akkora lakás bérleti díja mint a miénk kb. 70 ezer ft lehet (kétszobás), de mi lakáshitelt fizetünk helyette, havi 40-et. Ennyi a különbség. :(
2012. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha az a kétszobás új építésű és Bp jó közlekedési helyén van, akkor igen. de azt én is elismerem, hogy egy saját lakásra hitel még mindig jobb, mint egy albérlet, csak nem mindenki tud felvenni hitelt. főleg most
2012. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másfél szobás panelban lakunk, nagyon jó helyen (ez mondjuk az árában is meglátszik, itt elég nehéz is kifogni kiadó lakást, mert nagy érte a verseny), a lakás is szép, jó állapotban van, természetesen bútor nélküli, úgyhogy ami bent van, az mind saját. Így a lakbér havi 40 ezer. Egy szépséghibája van, hogy a negyedik emeleten van, nálam meg előfordul, hogy egy nap 5-6 alkalommal is megyek le-fel. Ezt leszámítva teljesen meg vagyok vele elégedve.

Kötve hiszem, hogy ha annak idején vettem volna hitelre hasonló méretű lakást (pár éve ez volt tervben), akkor kevesebbet fizetnék most. Szóval én nem panaszkodom, a lakbér tök reális szerintem. Ami sok pénzt elvisz, az a rezsi, de hát az meg mindenhol van. Ez az, ami sajnos évről évre drágább, főleg a fűtés/meleg víz. De ezzel nem tudok mit csinálni sajnos.

2012. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy én nem is bánom, hogy nem saját lakásban lakunk, mivel mi elég költözödősek voltunk az utóbbi években is, meg lesz is még költözés. Szóval nekünk így minden szempontból jobb, jelenleg egyáltalán nem is szeretnék saját tulajdonú lakást, nekem csak felesleges bonyodalom lenne, ha költözéskor még az eladással kéne foglalkozni, és esetleg amiatt nem tudnánk akkor elmenni, amikor akarunk.
2012. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

210-220e, a lakbér 55e.

Egész jól elvagyunk így. Hitelt sajna nem tudunk most felvenni, nincs önerő. amikor meg lett volna rá lehetőség, 8 millát adtak volna havi 70ért 25 évre. Gondolom aki 40e hitelt fizet annak elég sok volt az önerő. Nagyon sokan nem tehetik ezt meg és olcsóbb nekik az albérlet.

2012. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 4 milliót vettem fel 30 évre, erre most 40ezer a törlesztő. Tényleg sok volt az önerő, örököltem. Másképp én sem tudtam volna összehozni. Sajnos a szüleimet veszítettem el.
2012. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!