Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4-5 (vagy több) gyerekes...

Sókristály kérdése:

4-5 (vagy több) gyerekes anyukák! Milyen autótok van? Nem néznek rátok néha furcsán, amikor a monstrumból csak 1-2 gyerekkel szálltok ki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Négy gyerkőc van, Volkswagen Sharannal járok. Nem néznek furán akkor sem, ha egyedül szállok ki belőle.
2012. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk Fiat Scudonk van, 8 személyes, de a hátsó két ülés ki van véve, oda kerül az ikerkocsi.

Csak 3 gyerekünk van, de rám inkább akkor néznek furán, ha a 3 kicsivel kiszálok egyedül. (szoktam velük menni egyedül vásárolni a városba, sétálni, kirándulni Balaton partra, apa sajnos sokat dolgozik :3,5 éves kislány és 21 hós ikerfiúk)

2012. máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem 5 gyerekem van, és tanyán élünk. Ezért vettünk egy régi, de nagyon szép Mitsubishi Pajero terepjárót. 7 üléses, és bármilyen terepen elmegy, és ez nálunk nagyon fontos.

A faluban sokan mondják, hogy ez már nagyon járt nekünk, hiszen tudják, milyenek felénk az útviszonyok.

De a városba általában a két picivel megyek be, és sokszor néznek rám furcsán, amikor csak ennyien bújunk elő a kocsiból. Ma egy anyuka próbált iszonyú mennyiségű cuccot bepakolni egy Fiat Pandába, amiben már ült 3 gyerek. Én meg mellette behajigáltam a cuccainkat a kocsi hátuljába. Félhangosan odamorogta, hogy könnyű így, két gyerekkel, luxus(?) autóval. Hát elég rosszul eset. Mert hol van a vén terepjáróm a luxustól, meg hát azt sem írhatom ki a hátuljára, hogy 5 gyerekes tanyajárat.

2012. máj. 9. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

:-) Aranyos vagy. Tanyajárat. :-)

Ne törődj az ilyenekkel! Irigyek.

Második vagyok amúgy, a 3 gyerekes. Nekem is jut a hülye beszólásokból szinte naponta, meg a lesajnálásból is. De ők is csak irigyek, már úgy vagyok vele. Eleinte idegesített, néha még most is, de már nem annyira.

Ma pl:

voltam az adóhivatalban adócsomagért a férjemnek. A lányomat beadtuk a kicsikkel az oviba, az ikrekkel mentem "csak". (amúgy már ilyenkor is furán néznek sokan). Voltak elöttünk 5-6-an kb. Kérdeztem nincs e kint csomag, de nem volt. Leültünk hogy megvárjuk a sorunkat. Az egyik hölgy a várakozók közül mondta, hogy menjek csak be a kicsikkel, szerinte mindenki így gondolja ott. Erre az egyik nő megszólal, hogy: "Én jövök!!!!" Én meg csak lestem, én nem kértem semmit, mondtam, megvárjuk természetesen a sorunkat, de ha valaki jó szívvel beenged, elfogadom. (ha ügyet intézni mentem volna, nem mentem volna be előbb, de csak egy csomag kellett)Aztán nekem támadt a nő, hogy csekk kell? Meg van e nálam adószám, merthogy az is lehet kell a csomag kéréshez is! Van nálam?? Szinte elszámoltatott ott. Hihetetlen hangnemben. Mondtam neki, hogy ha anélkül nem adnak, majd visszajövök. Mire kijött aki bent volt, már mondta hogy menjek csak be, bár nem túl kedvesen, mondtam neki hogy nem akarom elvenni a helyét, de menjek csak... Azért nem volt jó érzés. Nem kértem semmit, mégis én voltam a rossz. Még most is bánt. Soha nem kértem semmit, vagyis kétszer hogy az ikerkocsit segítsenek betenni a kocsiba, a 21 hónap alatt, nem hiszem hogy sok, magától eddig két férfi segített.

Bocs hogy beírtam, de olyan jó volt kicsi kibeszélni ezt.

Minden jót nektek!

2012. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolsó!

Szerintem az irigység valamilyen szinten természetes emberi tulajdonság, akár beismerjük, hogy időnként érezzük, akár nem. Én is csorgattam a nyálam sokszor egy nagyobb autó láttán, hogy de jó lenne...

Engem inkább a látatlanban ítélkezés zavar. Nem csak a leírt esetben, hanem általában, sőt ezen az oldalon is.

Persze furcsa látvány a Tesco parkolójában egy méretes dögből kiszálló nő. Egyszer arra füleltem fel, hogy "Akkor apuka mivel járhat?" Hát jelentem Skoda Favorittal. Egyedül megy vele, keveset fogyaszt, tökéletesen megteszi.

Ez a baj az emberekkel, ítélnek ismeretlenül, nem érdekli Őket, mi miért van úgy, ahogy.

Amúgy én sem szoktam erőltetni ezt a sorban előrekerülést, van türelmem, a gyerekek is megszokták, kivárom. Ha meg előreengednek, megköszönöm, elfogadom. Egyedül az ikerkocsival nem boldogulok egyedül, ha lépcsőznöm kell vele, mondjuk Pesten. A babkocsim is tanyára van méretezve, 3 db 12 colos kereke van. Megállok a lépcső tetején/alján, és ha 1 percen belül nem ajánlja fel valaki a segítségét, akkor szólok az első erősebbnek tűnő pasinak. Legtöbbször nincs rá szükség. Mivel mindig mosolyra áll a szám, általában segítőkészek velem az emberek.

Egyszer volt Pesten kellemetlen helyzetem az ikerkocsi miatt. Felszálltunk a metróra, és egy fiatal lány reklamált, hogy miért kell ekkora babakocsival felszállni. Mondtam neki, hogy azért, mert ekkora van, és mert gyalog messze lenne.

Komolyan szebb lenne a világ, ha nem akarna mindenki hibát keresni a másikban!

2012. máj. 10. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem írod ki, hogy 5gyerekes tanyajárat? :) Tök vicces lenne egy matricán! :)
2012. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!