Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottatok nevet a...

Hogyan választottatok nevet a gyerkőcnek, ha nem volt meg már a név a fogantatásakor és semmi elképzelés nem volt még a babásság elején?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy választottam, hogy a WC ajtón van egy névnapos naptár, és minden nap azt olvasgattam :-)) Ez nem vicc. :-) Mikor felfedeztem egy újat, egy szépen hangzó, vezetéknévhez is illőt, akkor mindig felvetettem apának, hogy mit szól hozzá. Ez ment hónapokig, szinte kívülről fújtam a névnapokhoz tartozó dátumokat, de máskor sosem volt ennyi időm böngészni a neveket, mint ott, akkor. :-))

Már most is kezd kialakulni a végleges fiú/lánynév, de még nézelődök egy ideig :-)

2 éves kisfiú és 14 hetes pocak anyuja

2011. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kreatívak voltunk, mi nevünket kapta.

1. lány lett én nevem (Nikoletta)

2. kórházba voltam pár napot és a szobatársam lányát Lédána hívták. Akkor elhatároztam, ha lesz még lányom akkor ez lesz a neve és lett lányom, tehát: Léda

Szeretnénk 3.-at, remélem fiú lesz és akkor Attila (mint apuka), de múltkor a Lilla névvel álmodtam ill. nem tudom miért de megragadott a Noémi név Jókai Arany ember c. regényéből.

2011. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi lekuporodtunk a net elé, és végignéztünk már nem tudom mennyi oldalt, és amelyik név tetszett, azt kiírtuk. aztán szelektáltunk, mi az ami mindkettőnknek tetszett. aztán volt a huzavona, mert mindkettőnk mást akart. utána az apuka rossza fát tett a tűzre, és mondtam, hogy oké, de akkor Csongor lesz a gyerek és kész. És az is lett. :)
2011. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy napilapban az egyik hírességnek a gyeremekéről volt szó,akinek a nevébe egyből beleszerettem.A férjemnek is tetszett.
2011. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Összeírtuk mindketten, melyikek tetszenek (elég nehéz volt rávenni a férjemet), a másik listájából kihúztuk, ami szóba sem jöhet, végül 2-3 név maradt, abból már könnyen választottunk.
2011. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a neten böngésztem a neveket és egyszer csak beleszerettem egy fiú névbe, mi már 12 hetesen tudtuk, hogy fiú lesz. Páromat nem igazán pörgette ez a kérdés, a család nem ujjongott a választásért, de beletörődtek.
2011. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Páromnak volt egy listája, és nekem is. Mondanom sem kell, mindketten az összes nevet kihúztuk a másik listájáról, ott maradtunk úgy, hogy egyikünknek sem tetszett a másik által választott név, és mindkettőnk ragaszkodott a saját maga által favorizált névhez. 38 hetesen még nem volt neve a kisfiunknak, amikor valaki az ismeretségben felvetette a Botond nevet. Mindkettőnek megtetszett, és ez lett a neve a kisfiunknak.

Most 21 hetes vagyok a tesóval ,akinek még nincs neve. Nem tudom, mikor jutunk dűlőre. Már úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel, úgyis engem fognak megkérdezni, és azt diktálom be, ami nekem tetszik.

2011. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még középiskolás koromban (1992) megtetszett a Bence név. Függetlenül attól, hogy azóta eltelt rengeteg év, és már cikinek számít sokak szemében, az én kisfiam Bence lett:)
2011. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor az elso baba megfogant megbeszeltuk a ferjemmel, hogy lanynevet o valaszt, fiu nevet en, viszont mindkettonknek bele kell egyeznie.

Neki lanyneve volt mar evek ota.

En pedig naptar es minden mas nelkul gondolkodtam a neveken. Azert nem nevsor alapjan, mert ugy tul sok volt az otlet, nem haladtunk sehova, egyszer megprobaltuk, de a ferjem egymas utan leszavazta az osszeset.

Vegul amikor eszembe jutott egy lehetseges, akkor mondtam neki, ha tetszett neki is, akkor tovabb gondolkodtam, hogy jo lenne-e, vagy sem.

Ha megsem talaltam az igazinak, akkor gondolkodtam tovabb.

Vegul eszembe jutott a tokeletes nev.


A masodik fiunal mar konnyebb volt, meg terhes sem voltam, sot, meg nem is terveztuk a masodik babat, mar akkor beugrott egy nev, akkor meg is allapodtunk arrol, hogy ez lesz.


Sot, harmadik baba csak tavlati tervekben, de mar van harmadik fiu nevunk is.

2011. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!