Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek és a nyelvtanulás?

Gyerekek és a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy lesz egy gyerekem, akihez a magyaron kívül, még egy idegen nyelven is beszélnék, ami nekem nem anyanyelvem, de jól beszélem. Ez előnyös lenne a gyereknek, mert még ha tőlem kisebb hibákkal is tanulja meg a nyelvet, könnyebb lesz javítania, mint a 0-ról megtanulni egy új nyelvet, vagy egyáltalán nem lenne jó ötlet, mert fura lenne a gyereknek.....Kinek mi a véleménye vagy tapasztalata? Tegyük fel, hogy lesz egy gyerekem, akihez a magyaron kívül, még egy idegen nyelven is beszélnék, ami nekem nem anyanyelvem, de jól beszélem. Ez előnyös lenne a gyereknek, mert még ha tőlem kisebb hibákkal is tanulja meg a nyelvet, könnyebb lesz javítania, mint a 0-ról megtanulni egy új nyelvet, vagy egyáltalán nem lenne jó ötlet, mert fura lenne a gyereknek.....Kinek mi a véleménye vagy tapasztalata?
2012. máj. 31. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azok a gyerekek, akiket pici koruktól kezdve 2 nyelven tanítanak, később kezdenek el beszélni eleve, az elején sokat keverik a 2 nyelvet. Szerintem ha nem kint élsz, akkor felesleges a gyereket már eleve 2 nyelvre tanítani. Csak megzavarod vele, és magyarul is később fog beszélni. Bőven ráérsz majd ezzel 4-5 éves kora körül. Akkor már a magyar is tökéletesen fog menni, nem fogja keverni, és megérti a különbséget. És egyébként is, a 4-5 éves gyerekek is roppant fogékonyak a tanulásra, akár egy másik nyelvre is. Szerintem ha nem külföldön élsz, akkor ez a megoldás (4-5 évesen) praktikusabb a gyerek szempontjából.
2012. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel a 4-5 éves korban nyelvtanulással az a tapasztalatom, hogy unokatestvéreim, abban a korban már rájöttek, hogy ha nem magyarul beszéltünk hozzá, vagy a CD-ből, TV-ből angol szólt, akkor elkezdte mondani, hogy ne beszélj így, nem értem, kapcsoljuk ki.....stb...akkor már túl nagyok sztem....és az miért baj, ha később kezd el beszélni?? attól még nem lesz semmi baja...lesz még ideje beszélni :)
2012. máj. 31. 08:25
 3/12 anonim ***** válasza:

az en gyerekeim 2 nyelvn nottek fel (apjuk csak angolul en csak magyarul beszeltem veluk) es 5-6 eves korban hozzajott meg 2 (en nemetul, apjuk franciaul beszelt veluk) mind a 4 nyelven elkezdtek olvasni is es 16 evesen megvolt a 4 nyelvvizsgajuk.

de mi jol beszeljuk az osszes nyelvet, szerintem ha rosszul beszelsz a gyerekkel az nem segit, csak soha nem tanulja meg pl. a jo kiejtest

2012. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tévhit, h többnyelvű családokban később tanulnának beszélni a gyerekek. Ismerek egy családot. Apa angol, anya osztrák és a nevelőnő magyar. A 3 gyerek mind egy évesen elkezdett beszélni, mind megértette, h mit mondanak nekik angolul, németül, magyarul. 2 éves korukra mindhárman folyékonyan használták mindhárom nyelvet és nem keverték. Viszont, ha egyik szülő is viccből a másik nyelven kezdett el beszélni, akkor nagyon vigyorogtak rajtuk. Engem is kinevetett az egyik kisfiú, mikor angol dalt énekeltem.

Kérdező, inkább a saját nyelven beszélj a gyereknek, segíts neki elsajátítani a helyes nyelvtant és iskolába kerülve is a magyar nyelvtanra koncentráljatok először. Én sokáig hadilábon álltam az angollal. Mikor kiköltöztem és egy nagyon intenzív tanfolyamra jártam, akkor sok hasonlóságot és különbséget felfedeztem a két nyelvben. Ha a magyar nyelvtant nem tudtam volna, akkor ezek az apró felfedezések nem segítettek volna és még mindig csak nyögvenyelve beszélnék.

Attól függetlenül, h jól beszélem a nyelvet sem fogom a gyerekemnek tanítani. Ha a párom nem lenne idevalósi, akkor is csak az oviban tanulna majd angolul a társaitól.

2012. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért több évet éltem kinn abban az országban, aminek a nyelvére tanítanám a gyerekem....elég jól beszélem,de pl tudom,h a kiejtésem nem tökéletes...viszont ha a gyerek később iskolában kezdene el csak ismerkedni a nyelvvel, akkor sem lenne neki sem tökéletes a kiejtése....viszont sokkal nehezebben menne neki a tanulás, mintha kiskorától hallaná
2012. máj. 31. 08:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Tévedsz kérdező. Nem indulna hátránnyal csak azért, mert az oviban vagy iskolában találkozna először a nyelvvel. Ugyanolyan esélyekkel indulna, max nem venné fel a te helytelen kiejtésedet. Gondolj bele, amit pici kora óta belenevelsz, itt értem egy adott helytelen kiejtésre, na az fogja csak igazán megkavarni az iskolában.
2012. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nyelvtanár vagyok.

nekem furcsa lenne, ha a gyerekemhez nem az anyanyelvemen beszélnék. ha ez téged nem zavar, akkor sok mindent meg tud tanulni észrevétlnül. (mármint elsajátítja tanulás nélkül.)


de épp a kiejtés az, amit 3 éves kor előtt tud csak anyanyelvi szinten megtanulni. tehát ha más országban, vagy 2 nemzetű szülök gyerekeként nő fel, akkor profin megtanulja a másik nyelvet is.

ha a kiejtésed nem ilyen szintű, akkor szerintem "csak" nagy szókincsre tudtok hajtani. ami mondjuk az iskolában nemcsak jót hoz; amikor a társai tanulják pl.az állatokat, a "madár" szót de ő már a feketerigót is tudja, lehet hogy unatkozni fog, és megszokja hogy neki nem kell tanulnia a nyelvet, mert a kisujjában van minden. és később sem fog rászokni a nyelvtanulásra, pedig lehet, hogya nyelvtant már tanulni kellene.


kicsit olyan helyzetnek érzem ezt, mint amikor megtanítják a gyerekt olvasni még oviban. aztán a suliban meg unatkozik, és a többi gyereket nézi butának. nem hiszem, hogy jót tesznek vele.

2012. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kérdező, több gyermek van, aki iskolában tanulja először a nyelvet, mint aki pici babakorától.

Egyébként én is agyatlam azon, mi lenne, ha magyar mellett még angolul is beszélnk hozzá. De nem merek. Pont az itt leírtak miatt.

Arra gondoltam, hogy majd 3 éves korától esetleg angolos csoportban, de még ezt sem biztos.

2012. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

egyébként én spanyolt tanítanék neki, amit nem valószínű, hogy iskolában tanulni fog később

de én leginkább azért gondolkodom, mert ha nagykorában sem fogja a helyes kiejtést tudni megtanulni, mint ahogy pl nekem sem sikerült, úgy hogy 20évesen kezdtem el a nyelvet tanulni, akkor nem mindegy,h akkor nem tanulja meg, vagy gyerekkorában tanulja meg máshogy a kiejtést???

2012. máj. 31. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy ha több nyelvre akarnak tanítani ilyen kisgyereket, akkor az úgy legyen, hogy egy ember csak 1 nyelven beszéljen hozzá, a másik nyelven már más ember beszéljen vele, ne ugyanaz. Illetve még azt hallottam, hogy fura a gyereknek, hogy az anyja miért beszél hozzá 2 nyelven. Habár van egy barátnőm, aki ilyen cipőben jár,és meg szerettem volna tőle kérdezni, hogy tényleg csak egy nyelven beszél-e a gyermekeihez vagy kettőn, de nem jutottam el odáig, hogy ezzel "zaklassam" (mailben, mert messze él, és tudom, hogy nem nagyon szán időt számítógépezésre).
2012. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!