Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bébiszitterkedés. Szerintetek...

Bébiszitterkedés. Szerintetek van értelme próbálkozni vele?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ha meghirdetném, hogy nyáron szívesen vigyáznék picikre, akkor lenne-e rá igény vagy inkább keresgéljek a diákmunkák között?

Védőnő hallgatóként szívesebben foglalkoznék picikkel, mint egy szalag mellett állnék. :))


2012. máj. 31. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos hirdetés alapján elég kicsi az esély,persze sosem reménytelen.

Próbáld megkeresni a helyi védőnőt,óvónénit és beszélj velük,hisz ők mindenkit ismernek.

Én gyógypedagógus hallgatóként így találtam ilyen melót.

2012. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, nem is gondoltam rá, hogy a védőnőtől kérdezzem meg, pedig még ismerem is.:)
2012. máj. 31. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Újsághirdetés alapján nem biztos hogy hívnálak, de ha ismerős kismami, vagy védőnő adná meg a számod, akkor igen. Igény biztos hogy van rá(d) :-)
2012. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg hozzá a megfelelő papírod, meg is büntethetnek, ha újságban hirdetsz.

A másik, hogy sok szakképzett, felsőfokú végzettségű gyermekgondozó is arra kényszerül, hogy bébiszitteljen, s inkább őket keresik, hisz szinte ugyanazon az áron dolgoznak, mint 1-1 egyetemista lány. Nálunk legalábbis így van.

2012. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha társasházban laksz, akkor ott kirakhatsz hirdetés, védőnőnek szólni is jó ötlet, iwiw esetleg :) persze az álláskereső oldalakon is hirdethetsz ezek mellett. ne hagyd ki a szakmai itányultságot, hogy védőnőnek készülsz.


szerintem biztos lesz majd jelentkező

2012. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bébiszitterkedéshez nem kell képzettség. jó, van aki elvárja, nálam pont nem ez lenne a szempont
2012. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

elsősorban az APEH várja el, hogy legyen képzettsége, elvégezze a megfelelő tanfolyamot, és el tudjon számolni az ebből származó jövedelmével... persze 100-ból egyet büntetnek meg, de annak az egynek nem kellemes a dolog.


Aki azt írja, hogy nem azt nézi, képzett-e a bébiszitter, az mégis mit néz? Tényleg érdekel, nem kötekedésből kérdem. Én az alapján választottam, hogy vajon elbír-e a gyerekeimmel az illető, ismer-e a koruknak megfelelő játékokat, fejlesztőket, stb., szóval tud-e mit kezdeni a munkaidejével és a két kicsimmel, látott-e már pelenkát, tudja-e, hogyan kell őket etetni, mire kell fürdetésnél figyelni, adott esetben tudja-e, mit kell csinálni, ha a kicsi mondjuk félrenyel, vagy bármi váratlan dolog történik. S mindezeken kívül tényleg szereti-e a gyerekeket, hivatásszerűen végzi-e a munkáját, vagy alig várja, hogy lepasszolja őket. Mindezért tisztességgel meg is fizetem. Elismerem, hogy mindenkinek más a fontos a bébiszitterben, csak leírtam, hogy nekem pl. ezek.

2012. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi mától indultunk neki bébiszitter keresésnek, nagyon nehéz nem is gondoltuk volna. Lehetne fiatal is, kezdő ha van felelősség érzete. Nem dohányzó, bulizás, átjáróház, baráttal barátnővel csevegés kizárva. Ezek alap feltételek, elvégre gyerek mellett a felügyelet a fontos. Szakképzettre nincs igényünk. (egyértelmű többet is kér)
2012. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!