Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme a csapvíz forralásn...

Mi értelme a csapvíz forralásnak, hiszen a nitrát/nitrit úgy nem jön ki belőle és az a legkárosabb?

Figyelt kérdés

Szüleim egy ideig vízzel foglalkoztak,mondták, hogy olyan vizet adjak, amibe nincs nitrit, nitrát, mert az a legrosszabb és forr ki a vízből....nem akarok senkit sem ijesztgetni,csak kérdezem.

Én pl Mizse vizet adok 9,5 hónapos fiamnak, abba nincs nitrit/nitrát és abban van a legkevesebb nátrium.


2011. júl. 23. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

A szüleid marhaostobák :D



A csapvízben nem lehet nitrát, mivel a vízminőséget ellenőrzik rendszeresen, ezért fizeted a vízdijat.


Viszont a vizeket klórmésszel is fertőtlenítik emiatt túlzottan meszesek néhány helyen ami köveket okozhat.


Forralással a vízben található mész nagyrésze eltávolítható mivel kicsapódik az edény falára, a klór meg elpárolog.

2011. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Én laborban foglalkoztam vízzel, és bizony a szüleid nem jól tudják, mert forralás hatására átalakul a nitrit és úgy már nem káros a gyerekekre.

Az anyag nem vész el, csak átalakul.:)

2011. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bár szerintem a fejlődésben lévő gyereknek nem árthat a mész sem.


A csapvíz emberi fogyasztásra alkalmas, adhatod gyereknek is.

2011. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi 2., megkérdezném mivé alakul?

És ha elkezd hűlni akkor nem alakul vissza?Olyan mint pl a tojásfehérje, ha egyszer kicsapódik hő hatásáram akkor olyan marad?


Kedves 1., nem azt kértem, hogy minősítsd a szüleimet!

Elég sok sikeres vállalkozást hoztak létre, ezzel már régen foglalkoztak, elég régen, azóta sok kutatási eredmény változott, és tudjuk hogy ez nem meglepő...

2011. júl. 23. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Már ahol, az ország nagy részében a csapvíz emberi fogyasztásra alkalmatlan. Különösen alkalmatlan egy csecsemőnek, még forralva is.

Úgyhogy első az kell hogy legyen, utána nézni a vízszolgáltató honlapján, márha ott fent van, hogy alkalmas e emberi fogyasztásra.

Például Fejér megyéban Lovasberényben, Csőszön ilyen, nem a nitrit-nitrát miatt, hanem cián miatt. Évtizedek óta készülnek, hogy majd egyszer lesz tisztitóberendezés.

2011. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (Észak-Magyarország) nagyon kemény a víz, de forralás hatására a vízkő kicsapódik az edény oldalára, továbbá én egy nagyon sűrű szitán még át is szűröm a vizet, hogy a kisebb, tetején úszkáló darabok fennakadjanak. Ezt itatom a gyerekkel, és semmi baja nincs tőle, ahogy a többi környékbeli babának sem :)
2011. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

20:53as akkor nálunk miért mondja minden gyerekorvos/védőnő, vegyés após, hogy forralva se a csapvizet, mert "magas" a nitrit/nitrát tartalma a babák számára. És ezért minden két év alatti gyereknek jár csecsemővíz.

Ha átalakulna forralással akkor ennek mi értelme(most csinálják a víztisztítót a településen, hogy a csapvíz bababarát legyen)

2011. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó!!!mégsem tudják olyan rosszul a szüleim....
2011. júl. 24. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az a nitrit?
2023. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!