Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy álltok a...

Anyukák, ti hogy álltok a saját keresztnevetekkel? Adnátok a kislányotoknak? Mi a nevetek?

Figyelt kérdés
Felénk mostanában nagyon sok anyuka adja a saját nevét, ezért kérdezem.
2012. jún. 2. 11:42
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
51%

Én nem szeretem, ha a szülők a saját nevüket adják a gyermeküknek (családban több példa van), mert később bonyodalmakhoz vezethet és soha nem tudhatod, mikor kiről van szó illetve elég idegesítő, ha egy 40 éves pasi Zolika!


Én egyébként Zsuzsa vagyok, nagyon örülök, hogy anyu ezt a nevet adta, ha másképp hívnának esélyes lenne nálunk.

Bár már a 2. fiam várom és többet nem tervezek.

2012. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
68%
Anita vagyok. Bár elégedett vagyok a nevemmel, de a lányomnak nem adnám. Nagyon sok szép lánynév van, ami közül lehet választani. 3 fiam van, és több gyermekünk már nem lesz.
2012. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
68%
Nincs bajom a nevemmel,de nem adnám/adtam volna(két fiam lett)a nevem neki.Én a "különálló kis ember-különálló névvel" elvet vallom,és ez vonatkozik az apa-fiú névre is.Az apuka is ezzel értett egyet szerencsére.(Kinga)
2012. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
68%
Georgina vagyok, szeretem a nevem, de nem adnám a lányomnak. A fiaim sem az apjuk nevét kapták.
2012. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
75%
Orsolya vagyok, mára már megbékéltem a nevemmel, tetszik is, de lányomnak nem adnám(Johanna lett), én sem szeretem ezt a szülő után nevezzük el a gyereket, férjem viszont annál inkább..szóval ha a 2. gyerkőc fiú lesz 7. generációként viszi tovább apuka nevét..ez van:))
2012. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
68%
Orsolya vagyok, gyerekkoromban utáltam, most már kibékültem vele, sőt egész jó névnek tartom. A lányomnak nem adnám, amúgy két fiam van, ők sem az apjuk nevét kapták.
2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Eszter vagyok.

Semmiképpen nem adtam volna ezt a nevet a lányaimnak.

2012. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
81%

Szilvia vagyok, és bár semmi bajom a nevemmel, nem fogjuk ezt a nevet adni, ha lányunk is lesz a két kisfiúnk mellé.

Egyszerűen nálunk nem szokás a szülők nevét adni a gyermeknek, ezen kívül igenis jó válogatni a nevek között. :)

2012. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Sókristály ***** válasza:
90%

Tünde vagyok. Gyerekkoromban nem szerettem a nevemet, mert több lányt is így hívtak az osztályban, így mindenki a családnevemen szólított. Végül a férjem szerettette meg velem, annyira szépen tudja kimondani :-)

Nem adtam a lányaimnak, pedig ma már ritka. Egy családban elég egy minden névből. A lányaim Sába és johanna.

2012. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
68%

Luca vagyok. Mindig szerettem a nevemet, az én korosztályomban alig van, de a kicsik között eszméletlen sok van. De amúgysem adnám, nem szeretném, ha ugyanaz lenne a neve, főleg mert meg kéne különböztetni. És mivel én utálom a becézést ő lenne Luci vagy kisluca, azt meg nem akarnám.

A férjemmel alap volt, hogy ritka nevet választunk, ami maximum szórványos előfordulású. Az egyediséget szeretem, így a lányunk Áfra lett. Mások véleménye meg őszintén nem érdekel.

2012. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!