Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi nevekről?

Figyelt kérdés
Koppány, Keve, Csongor, Zalán, Levente, Tétény, Előd, Álmos, Bendegúz
2012. jún. 2. 20:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%
Magyar vagy??? Történelem!! Magyaroszágon senki sem magyar már..:SSS a nevekről annyit, hogy szerintem nagyon is szép nevek!A legjobban a Koppány, Zalán, Levente és Előd tetszik.
2012. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%

Véleményt kértél, így azt mondok.

Herótom van ezektől a nevektől, mindegyik nagyon trendi most, és kb felsoroltad azokat a neveket, amikből pár év múlva az ovis csoportok állni fognak. Gondolom majd számozzák a gyerekeket, hogy meg lehessen különböztetni az 5 Koppánykát.

Maguk a nevek sem tetszenek, de ez egy nagyon szubjektív dolog, ízlés dolga, azzal semmi baj, hogy mindenkinek más tetszik.

De szerintem nagyon gáz, hogy van kb 10 név, és minden gyereknek ezeket kell adni, mert most ezek a trendi nevek.

2012. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket adnám a gyerekemnek, nekem mindegyik tetszik.
2012. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Én sem vagyok odáig ezekért a nevekért, főleg, hogy tudom, milyen körökben divatosak, én meg éppenséggel pont nem tartozom oda. Egyébként a Csongor, Zalán, meg talán a Levente nem rossz név szerintem, de van, ami jobban tetszik, így nem adnám ezeket.

Mondjuk én eleve nemzetközi névben gondolkodtam, amit mindenhol ki tudnak ejteni, vagy legalább van más nyelveken is megfelelője.

2012. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én is nemzetközi nevet akartam a gyerekemnek, hogy a külföldiek is ki tudják ejteni a nevét.

Kérdező, nem biztos, hogy aki nem "ősmagyar" nevet ad a gyerekének, az akkor tuti a Rikárdót meg a Dzsennifert favorizálja. Nem csak ez a két véglet létezik.

2012. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%
A Brendonka féle nevek sem tetszenek. Mindenkinek megvan a maga kedvence, amit a gyerekének adna. Azt azért nem tagadhatod, hogy manapság igencsak gyakori lett az ilyen magyaros nevek adása.
2012. jún. 3. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

14-nek:

Én sem vagyok odáig ezekért a nevekért, főleg, hogy tudom, milyen körökben divatosak, én meg éppenséggel pont nem tartozom oda.


Első vagyok, mi sem tartozunk a jobbikhoz, mégis ősmagyar neve van a fiúnknak.

Ez a név tetszett, és kész, nem kell mindenbe belelátni valamit!

2012. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Majdnem Bendegúz lett a fiunk, aztán (utóbb azt mondom, szerencsére) rátaláltunk az Apor névre. :) A Levente nálam is befutó, de a gyakorisága miatt vetettük el. Ugyanígy a Csongorokkal és Zalánokkal Dunát lehet rekeszteni, sajnos.

A többi tetszik (annyira azért nem, hogy a saját gyerekemnek adnám), de nagyon nem mindegy, milyen vezetéknévhez, és az sem, mi a vezetéknév jelentése (pl két Győri Tétény olyan hülyén hangzik, hogy két településnév találkozik össze). Mi pl ezért vetettük el a Bihar nevet.

Ami még a magyar nevek közül nekem nagyon bejön: Kolos, Miksa, Bercel, Etele.

2012. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Legjobban a Zalán, a Bendegúz és a Levente tetszik.Én fiamnak csak ezt a hármat adnám. De a többi se rossz.Tetszik ha így hívnak egy kisfiút. Talán ha sorrendbe állítanám:

1.Zalán

2.Bendegúz

3.Levente

5.Csongor

6.Álmos

7.Keve

8.Koppány

9.Tétény

2012. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Leventét mondanám, de tényleg nagyon tömegnév lett (mint a Dominik, ami más kategória, de minden 2. fiút így hívnak). (Úgy elmondanám itt a sok magyarozónak, hogy ismerek roma anyukát, akinek a fia Koppány... xD)

Annyira nem jönnek be ezek a nevek, úgy érzem, ez a Dzsesszikákkal, Krisztoferekkel szemben a ló túloldala...

2012. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!