Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik fiatalon, munka nélkül...

Akik fiatalon, munka nélkül vállaltatok gyereket: nem érzitek kiszolgáltatva magatokat a férjeteknek, szüleiteknek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, férjem 25, szeretne gyereket de én még szeretnék előtte dolgozni, hogy legyen saját bevételem is.


Ti mit gondoltok? Nem féltetek?

Annyi történetet hallani arról, hogy apuka lelépett mert meggondolta magát vagy talált mást....


2012. jún. 3. 17:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom, hogy olyan kapcsolatban élsz, ahol ez felmerült benned. De igen, az élet ilyen. Szerintem is dolgozz még egy-két évet, alapozd meg az életed. 20 éves vagy, majdnem mégegyszer ennyi időd van gyereket szülni és nevelni. Nem kell elkapkodni semmit. A férjed is nagyon fiatal, egy-két évet el kell tudnia fogadni. Nem végleges nemet mondasz. És ha Te megnyugszol, akkor a cslaád is nyugodtabb lesz. Szerintem ne vállalj még gyereket, ilyen félelmekkel.
2012. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok túl fiatal, kb. 30 leszek, mire jön a baba, de nem hiszem, h addig sikerül munkába állnom. Most 29 vagyok, 4 hónapja munkanélküli. Tartok a helyzettől. Nem a párom miatt, hogy lelép, hanem amiatt, h kisgyerekesként még inkább nehéz lesz elhelyezkednem.
2012. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Én nem féltem, nagy hiba volt :-( Itt vagyok 2 gyerekkel, egy érettségivel 0 munkaviszonnyal :-( Hatalmas hiba volt, hogy nem vártunk még 3-5 évet is akár.


Szerintem nem a férjedben vagy a házasságodban nem bízol, csak tudod hogy mások (mint pl én) szintén ugyanúgy éreztek, hogy "ez velem nem történhet meg". De igen, sajnos megtörténhet. Ha meg örök a szerelem és tényleg minden klappol, akkor is lehet a férjed beteg, lehet balesete, esetleg meghalhat. Sajnos a mai világban nagyon fontos, hogy ha szükség van rá az anyuka is el tudjon menni dolgozni, nem lehet csak az egyik fél feladata a család anyagi szükségleteinek előteremtése.

2012. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Én 22 évesen szültem, de nem féltem. Akkor már 4 éve dolgoztam, jól kerestem. Mikor a kicsi másfél éves lett, akkor lett meg a diplomám, nem ültem a babérjaimon. Így ha elhagyott volna, akkor sem történik tragédia. Szerintem sem szabad ennyire kiszolgáltatni magad a sorsnak. Nem csak a válás lehet gond, éppen elég egy lábtörés mondjuk az anyagi csődhöz, ami a fő keresőt egy hónapra kivonja a forgalomból. Bármi történhet a pároddal a lelépésen kívül, ami nagyon nehéz helyzetbe hozhat benneteket.
2012. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Az hagyján hogy ilyen fiatalon nem szülnék,de nem is házasodnék meg 20évesen,ez is biztos.
2012. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
20 évesen lettem mikor terhes lettem,főiskolásként,párom is főiskolás,de mellette dolgozik,elkezdtünk egy vállalkozást is.Mi későbbre terveztük,de ha így alakult megtartottuk,nem vagyok az a fajta aki a saját kényelméért és önzőségből megöli a gyerekét.Utolsó éves vagyok,megyek gyakorlatra majd keresek munkát,kisfiam bölcsis lesz szeptembertől.Úgy gondolom pozitív hozzáállással és a lehetőségek megragadásával lehet csak előre lépni.De ha nem csúszott volna vártam volna viszont még 2-3 évet,hogy legalább a főiskolám,és a gyakorlatom meglegyen,olyan szakmám lesz ami azért elég sok állás lehetőséget foglal magába,és bízom abban,hogy a vállalkozásunk és kettőnk munkája meghozza a gyümölcsét,és max 2-3 év múlva vállalhatjuk a következő babákat.
2012. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%
Én 21 éves leszek, párom 23, és most tervezünk összeházasodni, illetve gyereket. Mindketten tanulunk, én egyetem mellett fogok elmenni szülni. Viszont esetünkben van saját lakás és viszonylag sok spórolt pénz ahhoz, hogy az egyetemi ösztöndíjjal kiegészítve szépen fenn tudjuk tartani magunkat és a babát. Igazából várhatnánk még, de úgy gondoljuk, hogy felesleges. Mindig lesz kifogás, hogy miért ne vállaljunk babát (most, mert túl fiatalok vagyunk, egyetem után, mert rossz pont a munkáltatóknál, ha van munkám, akkor meg onnan nehéz elmenni szülni stb.). Viszont mindketten szívből, igazán szeretnénk a babát! Ha kétséged van, akkor még nincs itt az ideje!
2012. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Én 20 évesen szültem, és bár volt munkahelyem, mégis bizony ki voltam szolgáltatva, és jobban tettem volna, ha ezen elgondolkodom, mert 1. az apuka iszonyúan link alak volt, bár ezt akkor még magabiztosságnak gondoltam, de igazából tele volt lehetetlen tervekkel, amikből soha nem lett semmi, 2. na ná, hogy az lett a vége, hogy egyedül maradtam, GYED-ből megélni meg... hiába volt munkahelyem, azért nem kerestem olyan hű de jól, hogy az után nekem akkora pénz járjon.

Szóval eléggé rá voltam szorulva a szüleim segítségére, sőt, még most is rá vagyok, mert még egyetemre járok, de szerencsére most már közel van a vége, utána remélhetőleg kapok állást a szakmámban, és akkor már nem lesz gond.

2012. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Én 60.000 gyedet kapok,mégis kiszolgáltatva érzem magam...
2012. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

20 és 25 évesen,nem az a gond,hogy gyereket akartok,hanem ott kezdődik a baj,hogy már házasok vagytok!

Marha nagy felelőtlenség!Még magatokat sem ismeritek tökéletesen.Az én szüleim is ilyen idősen házasodtak össze,most meg nem értik minek vannak együtt,semmi közös nincs bennük.Egy 20 éves az még szinte gyerek,nem tudom minek játssza valaki ilyen idősen a felnőtt életet,mikor még gyerek.Gyerekként meg minek akarja,hogy gyereket szülj?Meg mire?Gazdagok vagytok?Van lakásotok,hitel nélkül?Vagy megtakarításotok?

Élvezzétek az életet,bár már így is eléggé korlátok között éltek 20on éves fiatalon.Majd meglesz ennek később az eredménye.

Még a férjed is nagyon fiatal,nemhogy te.A házasságok fele válással végződik és gyanítom,hogy azoknál magasabb ez az arány,akik ilyen kis naívan tették,mint ti.

2013. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!