Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy a tavalyi...

Az érdekelne, hogy a tavalyi évben dolgoztam 7 hónapot, idén 5 hónapot, hogy ez a biztosítási idő megfelel-e a gyed igényléséhez? Tehát jogosult leszek-e rá?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor 2011. június 1-től dolgoztál, és dolgozol azóta is megszakítás nélkül?

Ha igen, akkor bőven megvan a 365 napod, ami kell a gyedhez. Ha igényléskor még él a munkaviszony(vagy legkorábban a tgyás alatt szűnik meg) akkor igen, jogosult leszel a gyedre.

2012. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia sajnos nem, ugyanis tavaly összesen az évben dolgoztam 7hónapot, idén márciustól él a munkaviszonyom ami remélem életben is marad. Tehát a tavalyi évben 186nap munkaviszonyom volt.
2012. jún. 4. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy megszakítva dolgoztál vagy sem. Ha a szülést megelőző 2 éven belül van 365 nap munkaviszonyod, de bele számít ha tanultál vagy munkanélkülin voltál... akkor jár a gyed, de jár a tgyás is.

De a szülés előtt biztosított kell legyél, vagy a biztosítás lejárta után 40 napon belül szülni kell. (Ilyenkor méltányosságból lehet kérni a tgyást)

2012. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Akkor még kell 87 nap, vagyis végig a június, július és az augusztusból is majdnem az egész (2 nap híján). Mivel tavaly 186 napot dolgoztál, így nem 7 hónapod van, csak 6. Még majdnem ugyanennyi kell mellé. Mikor szülsz?

2012. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló válaszát helyesbítem:

"De a szülés előtt biztosított kell legyél, vagy a biztosítás lejárta után 40 napon belül szülni kell. (Ilyenkor méltányosságból lehet kérni a tgyást)"


42 napon belül, és ilyenkor nem méltányossági alapon jár a tgyás, hanem passzívan.


Méltányosságból akkor lehet kérni, ha él a munkaviszonyod, de nincs meg a 365 nap.

2012. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a 14.54-es választ helyesbítettem.
2012. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem tudtam kiigazodni a neten, annyiféle verzió van már teljesen belegabalyodtam, azok alapján októberig kellett volna végig dolgoznom ami azért szerintem 12órás munka iszonyat lenne. December 6. a várható időpont, és akkor a munkáltatónak kell az OEP felé jelezni az igénylést, vagy nekem kell ?
2012. jún. 4. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megszületik a kicsi (vagy a kiírt időpont előtt 28 nappal) kérheted a tgyást - ez 168 napig jár, utána lehet igényelni a gyedet. MIndkettőnek az igénylése ugyanúgy zajlik: kitöltöd az igénylőlapot, csatolod másolatban a kért mellékleteket, és az egész paksamétát beadod a munkáltatódnak, aki 30 napon belül köteles továbbítani (vagy ha kifizetőhely, akkor elintézni)
2012. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek !!
2012. jún. 4. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!